www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Lietuvos renovacijos žemėlapyje – visa aktuali informacija

Svarstote apie daugiabučio renovaciją, visgi norėtumėte daugiau sužinoti apie kitų daugiabučių pasiektus sutaupymus? APVA primena, jog šią ir kitą aktualią informaciją apie baigtus ar įgyvendinamus modernizacijos projektus galite rasti interaktyviame Lietuvos renovacijos žemėlapyje.

„Pagrindinis tikslas buvo sukurti šiuolaikišką, patogų naudoti, geoinformacinių technologijų (GIS) pagrindu veikiantį įrankį, kuriuo gali naudotis mūsų tikslinė auditorija – nuo renovuotinų daugiabučių gyventojų iki suinteresuotų institucijų specialistų – ir gauti visą naujausią bei aktualiausią informaciją apie daugiabučių modernizaciją Lietuvoje. Žemėlapyje pateikiami įvairūs renovacijos įgyvendinimo pjūviai – juos leidžia nagrinėti įvairūs įdiegti filtrai – atskirų projektų eiga, rezultatai, pasiekti energijos sutaupymai ir kita aktuali informacija“, – teigia APVA Pastatų energinio taupumo departamento patarėja Gintarė Burbienė.

Daugiabučių renovacija Lietuvoje.
Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo

Anot G. Burbienės, šis žemėlapis sėkmingai tarnauja ne tik kaip inovatyvi informacijos apie daugiabučių renovaciją platforma, bet yra ir puiki skatinimo priemonė gyventojams atnaujinti daugiabutį. Jeigu svarstote apie gyvenamojo namo modernizaciją ir abejojate jos reikalingumu, keliais kompiuterio paspaudimais galite gauti visus faktinius duomenis, kurie pagrįs renovacijos naudą.

Kiek daugiabučių renovuota Marijampolėje?

Lietuvos renovacijos žemėlapio duomenimis, Marijampolės savivaldybėje birželio 14 d. buvo atnaujinta 13,2 proc. daugiabučių. Ši platforma leidžia lengvai susipažinti su modernizacijos eiga ir palyginti, kaip skirtingoms šalies savivaldybėms sekasi įgyvendinti daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą.

Vertinant renovacijos pažangą pagal savivaldybes, pirmauja Birštono savivaldybė – 56 proc. renovuotų daugiabučių, Panevėžio miesto – 45,3 proc., Ignalinos rajono – 36,6 proc., Palangos miesto – 34,7 proc. ir Druskininkų savivaldybė – 34,8 proc.

Toliau rikiuojasi Prienų savivaldybė, kuri iki šiol renovavo 25,9 proc. daugiabučių, Molėtų rajono savivaldybė – 25,4 proc., ją vejasi ir Plungės rajono (21,1 proc.), Biržų rajono (20,8 proc.), Joniškio rajono (20,4 proc.) savivaldybės.

Visos šalies mastu šiuo metu yra renovuota 11 proc. daugiabučių – 4226, iš kurių 951 atnaujintas pagal kitas programas.

Kokie galimi sutaupymai?

Renovacijos žemėlapyje įdiegti filtrai parodo, kokius energinio naudingumo klasių pokyčius pasiekė renovuoti daugiabučiai. Po renovacijos 2303 daugiabučiai pasiekė C energinio naudingumo klasę, 902 – B klasę, 3 – A klasę ir kol kas vienintelis daugiabutis šalyje pasiekė aukščiausią A++ klasę.

Tai Vilniuje, Latvių g. 54 esantis daugiabutis, išsiskiriantis 67,5 proc. siekiančiu faktiškai pasiektu skaičiuojamųjų šiluminės energijos sąnaudų sumažėjimu, kuris lenkia tiek šalies (63,9 proc.), tiek savivaldybės (62 proc.) vidurkius. Taip pat daugiabutis pasiekė įspūdingą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) sumažėjimą – net 74,1 t per metus.

„Žemėlapyje pateikiami modernizacijos rodikliai padeda išsklaidyti abejones dėl modernizacijos naudos ar savo gyvenamojo daugiabučio atnaujinimo. Vis dėlto norint pasiekti geriausius renovacijos projekto rezultatus, svarbu žinoti, į kokius rodiklius reikia atkreipti dėmesį. Lietuvos renovacijos žemėlapio filtrai ir funkcijos palengvina šią užduotį – kiekvienas gali greitai ir paprastai rasti naudingą informaciją“, – sako G. Burbienė.

Su interaktyviu Lietuvos daugiabučių renovacijos žemėlapiu galite susipažinti šiuo adresu: https://map.betalt.lt.

Užs. 825.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika