www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Spaudos fotografijose – mūsų gyvenimas

Visą mėnesį Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos didžiojoje salėje buvo eksponuojama paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2021“. Šios parodos bibliotekoje jau tradicinės, kasmet marijampoliečiai turi progą susipažinti su geriausiais šalies spaudos fotografų darbais. Ši ekspozicija leido mėgautis geriausiomis spaudos žurnalistų profesionalų fotografijomis, kuriose užfiksuoti 2020-ieji – išskirtiniai, su visais mus ištikusiais sunkumais ir džiaugsmais.

Ekspozicijoje – dešimtys geriausių nuotraukų (atrinktų iš konkursui pateikiamų tūkstančių), atspindinčių įvairias gyvenimo sritis.
Ekspozicijoje – dešimtys geriausių nuotraukų (atrinktų iš konkursui pateikiamų tūkstančių), atspindinčių įvairias gyvenimo sritis.

Kadangi nepalankiai susiklosčius aplinkybėms atidarymo nebuvo, bibliotekos lankytojai buvo kviečiami į tradicinės konkursinės parodos uždarymą, kur išgirdo įdomių faktų bei komentarų apie tai, kas eksponuojama. Kodėl nugalėjo ir buvo paskelbtos geriausiomis būtent tos fotografijos? Kaip sakė viešnia ir naujoji parodos globėja – Lietuvos žurnalistų sąjungos Spaudos fotografų skyriaus pirmininkė Evgenia Levin, konkursui buvo pateikta tūkstančiai nuotraukų, jas siūlė kelios dešimtys autorių.

Vertinant svarbiausia buvo ne tiek užfiksuoto įvykio reikšmė, svarba, bet pati nuotrauka kaip kūrinys: kompozicija, rakursas, autoriaus sugebėjimas parodyti tos akimirkos išskirtinumą… Žinoma, aktualijos (kad ir pandemijos įtaka mūsų gyvenimui ir su tuo susiję dalykai) spaudos fotografijoje visada vaidina svarbų vaidmenį. Šį kartą konkursui pateiktus darbus tarptautinė komisija vertino nuotoliniu būdu – tai nebuvo labai paprasta. Tačiau pats konkurso tikslas išliko nepasikeitęs: skatinti šalies fotožurnalistus ieškoti savito požiūrio, atsakingai vizualiai informuoti visuomenę apie reikšmingus įvykius ir gyvenimą mūsų šalyje bei pasaulyje.

Jau dabar žinoma, kad geriausius 2021 metų kadrus bibliotekoje galėsime išvysti gruodžio mėnesį vyksiančioje parodoje „Lietuvos spaudos fotografija 2022“.

„Suvalkiečio“ informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika