www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Liepos 23 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

Lietus ne tik javus išguldė, bet ir daržoves prigirdė

Šaltas ir ilgas pavasaris, lietus, karščiai ir vėl liūtys, laukuose tyvuliuojančios balos ūkininkus varo į neviltį. Vienur daržovės prigėrė, kitur supuvo, o javai išgulė. Ar bus ką sandėliuoti, konservuoti, išvis ar turėsime ką valgyti?

Rekordinis mokytojos paruoštų100-ukininkų skaičius – 15

Marijampolės abiturientams šiemet daugiausia aukščiausių įvertinimų atnešė lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis brandos egzaminas – 19 (iš viso gauti 29 šimtukai). Daugiausia lietuvių k. ir literatūros šimtukininkų išugdė Rygiškių Jono gimnazija – 17, o 15 iš jų paruošė mokytoja Violeta Žebrauskienė.
Pernai iš lietuvių k. ir liter. egzamino gauti iš viso 9 šimtukai. Užpernai tos pačios gimnazijos anglų k. mokytoja Aušra Kapsevičienė parengė 9 abiturientus, gavusius 100 balų.

„Sau, draugams ir geriems žmonėms“

Jei dar nesate buvę Prancūzijos Provanse, tai griebkit „pleduką“, butelį prancūziško (žinoma, nealkoholinio) vyno, dar įsimeskite gabaliuką pelėsinio sūrio, kokią vynuogę ir – į Liubavą! Jau vien kelionė į šį atokų Kalvarijos savivaldybės miestelį netoli Lenkijos sienos leis „įsijausti į Prancūziją“. O kai pačiame Liubavo centre, netoli bažnyčios, ant kalniuko pamatysite, kaip pasakojama, Adomo ir Ievos iš paties rojaus į žemę atneštas mėlynuojančias levandas, greitai „dėkite ant stabdžio“ – atvažiavote!

Augo, žydėjo, dainomis skambėjo…

Tai – apie „Diemedį“, Kalvarijos kultūros centro folkloro ansamblį, paminėjusį 25-erių metų jubiliejų. Retame kieme dabar berasi tikrąjį diemedį – o juk nuo seniausių laikų augdavo jis prie kiekvienų namų: buvo tikima, kad apsaugo juos nuo pikto, teikia ramybę (Dievo medis) ir gydo. Tad ir dainose apdainuotas, ir ne vienas muzikos kolektyvas Lietuvoje šį vardą yra pasirinkęs…

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika