AD

Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Jubiliejų mininčios Klaipėdos Jūros šventėje – ir sūduvietiški akcentai

„Sūduvis“ laukia lankytojų Dangės krantinėje. Autoriaus nuotraukos

Pirmadienį seniausias Lietuvos miestas Klaipėda minėjo 770-ąsias įkūrimo metines. Tradiciškai paskutinį liepos savaitgalį buvo surengta jau 63-oji Jūros šventė, per tris dienas į šventiškai pasipuošusį uostamiestį priviliojusi tūkstančius žmonių. Džiugu, kad šioje šventėje buvo ir Sūduvos krašto akcentų.

„Sūduvį“ ne supjaustė, o pavertė muziejumi

Vienas iš įspūdingiausių šios šventės momentų buvo karo laivo-muziejaus M52 „Sūduvis“ atidarymo ceremonija Klaipėdos centre, prie Karališkosios krantinės Dangės upėje. Į šią atidarymo ceremoniją praėjusį penktadienį buvo pakviesti valstybės, kariuomenės, ministerijų vadovai, Klaipėdos miesto tarybos nariai, uosto įmonių atstovai.

Iškilmių metu Lietuvos jūrų muziejaus vadovei Olgai Žalienei buvo perduota Karinėms jūrų pajėgoms priklausiusio ir muziejui atiduoto karinio laivo „Sūduvis“ įrėminta vėliava.

Laivo viduje išsaugota nemažai autentiškų detalių.

– Perduodu jums vėliavą, kuri nebebus daugiau iškelta, bet bus visada su jumis šiame laive, – sakė Karinių jūrų pajėgų vadas Giedrius Premeneckas, prisiminęs, kad prieš 23 metus Vokietijos karinės jūrų pajėgos laivą perdavė Lietuvai.

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys pastebėjo, kad šis laivas, kaip ir kariai, išleidžiamas į atsargą. Pasak jo, laivas surado sau tinkamą vietą ir jis toliau mums kalbės apie Lietuvos kariuomenę ir mūsų sąjungininkus.

Iškilmėse dalyvavęs krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška priminė, kad buvo du pasirinkimai – tarnybą pernai baigusį ir pasenusį „Sūduvį“ supjaustyti arba paversti jį muziejumi. Buvo skirta net lėšų laivui utilizuoti – 90 tūkst. eurų, bet pasirinktas kitas kelias – laivą eksponuoti lankytojams. Simboliška, jog laivas-muziejus duris atvėrė per Jūros šventę, kartu minint Karinių jūrų pajėgų veiklos atkūrimo 30-metį.
– Nenorime nieko gąsdinti, maivytis, norime aiškiai pasakyti – esame taikūs žmonės, esame taikioje valstybėje, bet esame pasiruošę gintis visada ir visur, jei kiltų pavojų, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Pasklidus žiniai, kad laivas bus eksponuojamas Dangės krantinėje, būta nuomonių, jog jam čia ne vieta, po atitinkama peticija netgi rinkti parašai. Muziejaus darbuotojai priminė, kad praėjusio amžiaus pradžioje Dangėje stovėjo daugybė laivų, o „Sūduvis“ – Baltijos išminuotojas, minų medžiotojas, laivas, kurio įgulos dėka Baltija yra saugesnė. Tai laivas, kuris naikino karo pėdsakus, tad jį galime vadinti ne karo, o taikos laivu.

Atidarymo iškilmės buvo labai iškilmingos.

Karo laivas M52 „Sūduvis“ nuo pat tarnybos pradžios 1999 metais tapo vienu iš pagrindinių Lietuvos karinių jūrų pajėgų minų paieškos laivų. Laivas tarnavo Priešmininiame laivų divizione ir jame yra likusi visa su šia funkcija susijusi įranga: povandeniniai robotai, imitacinės minos, tralavimo įranga. Nuo 2004 metų „Sūduvis“ tapo nuolatiniu NATO pratybų dalyviu, patruliavo Lietuvos teritoriniuose jūros vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje, vykdė laivų-pažeidėjų sulaikymo, konvojavimo, paieškos, gelbėjimo ir kitas operacijas.

Minų paieškos operacijų metu 1997–2000-aisiais būdavo aptinkama 60–80 sprogmenų, šiuo metu per metus aptinkami tik vienetai. Vien Lietuvos teritoriniuose ir ekonominiuose vandenyse 1997–2018 metais buvo sunaikinta daugiau nei 170 sprogmenų.

Laivo krikštatėvis – Vilkaviškio miestas

O. Žalienės teigimu, šis eksponatas užpildys muziejaus pristatomos Lietuvos jūrinės istorijos spragą ir visuomenė susipažins ir su kariniu laivynu. Laivas tarnaus patriotiniam ugdymui, šiuolaikinės Lietuvos istorijos pažinimui, lankytojai galės daugiau sužinoti jūrinės inžinerijos, technologijų srityse.

Karinėse jūrų pajėgose yra tradicija laivus vadinti istorinių Lietuvos kraštų vardais: „Žemaitis“, „Dzūkas“, „Aukštaitis“, „Sėlis“, „Jotvingis“, „Skalvis“, „Kuršis“ ir „Sūduvis“. Pastarojo krikšto miestas yra Vilkaviškis – 1999 metais jį pakrikštijo Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai, tarp jo įgulos ir šio rajono užsimezgė graži draugystė. Pernai laivo įgula padovanojo Vilkaviškiui 400 kg inkarą, o šįkart iškilmėse dalyvavo ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Laivą puošia ir šio miesto herbas. Visai neseniai išleista Andriaus Grygelaičio knyga „Sūduvis. Istorinis laivas, sujungęs Klaipėdą ir Vilkaviškį“, pristatanti laivo istoriją nuo pat tos akimirkos, kai jis vokiečių buvo perduotas lietuviams, iki šių dienų.

Pirmieji laivo lankytojai įsitikino, kad nors jis pastatytas dar 1956–1958 metais, bet gerai išsilaikęs, jis yra medinis, nepritraukia metalo, tai jį apsaugo nuo minų. Laive išlikusios autentiškos detalės – interjeras, įranga, žalvarinės rankenos, raudonmedžio detalės. Bilietas laivui aplankyti kainuoja 4 eurus, vaikui – 2 eurus.

Turistai domėjosi ir Marijampole

Po laivo atidarymo iškilmių klaipėdiečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę dalyvauti įvairiuose šventiniuose renginiuose, mugėse, apžiūrėti parodas, pasiklausyti pačios įvairiausios muzikos. Įspūdinga buvo ir Jūros šventės atidarymo eisena, kurioje šiemet žygiavo daugiau kaip septyni tūkstančiai dalyvių. Visas tris dienas renginius lankė daugybė žmonių, kurių nemaža dalis domėjosi ir Turgaus gatvėje veikusia Turizmo muge „Atrask tai, kas sava“. Čia jau šeštą kartą buvo pristatomi maršrutai ir atostogų kryptys Lietuvoje.
„Suvalkiečio“ pakalbinta Marijampolės turizmo ir verslo informacinis centro „SMART Marijampolė“ vadybininkė Raminta Mačytė sakė, kad sulaukta tikrai didelio susidomėjimo.

„SMART Marijampolės“ stendas sulaukė nemažo susidomėjimo.

– Mūsų stendu domėjosi ir klaipėdiečiai, ir kitų miestų gyventojai, atvykę į šventę, ir užsienio svečiai. Klausimų buvo pačių įvairiausių. Džiugu, kad nemažai žmonių jau yra girdėję apie „Malonny“ projekto gatvės meno piešinius ant sienų, taip pat lankytojai žinojo, kad šiemet minime ir Sūduvos metus. Pristatėme ir naująjį mūsų turizmo maršrutą „Romantiškoji Marijampolė“, kuriuo taip pat domėtasi. Vienas lankytojas iš Amerikos man sakė, kad Marijampolės šv. Vincento bažnyčioje pernai turėjo vedybų ceremoniją ir gyrė Sūduvos sostinę. Neabejoju, kad ne vienas Marijampolės stendą aplankęs žmogus atvyks į mūsų miestą ir įsitikins, kad čia tikrai yra ką pamatyti, – sakė ji.

Algis VAŠKEVIČIUS

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

  • Kibernetinis įmonių saugumas – ką turi žinoti darbuotojai ir darbdaviai (Eksperto interviu)

    2018-07-24Kibernetinis įmonių saugumas – ką turi žinoti darbuotojai ir darbdaviai (Eksperto interviu)
    Kibernetinių išpuolių taikinių gali būti įvairių – pradedant individualiais asmenimis ir jų informacija, baigiant mažomis ir labai stambiomis verslo įmonėmis, jų duomenimis. Visų kibernetinių atakų tikslas yra piniginė nauda. Dėl to verslo įmonės programišių taikiklyje atsiduria itin dažnai. Nusavinę verslo įmonių duomenis „hakeriai“ ima už tai prašyti pinigų, dar blogiau – neteisėtai nusavintus duomenis juodojoje rinkoje parduoda tiesiogiai įmonių konkurentams. Apie išpuolių prieš įmones rūšis, jų atsiradimo priežastis, būdus, galimas pasekmes ir prevenciją kalbamės su Nacionalinio kibernetinio saugumo centro vadovu dr. Ryčiu RAINIU. – Kokiais būdais įmonės turėtų apsaugoti savo kompiuterinę įrangą? Ar antivirusinės programos – svarbiausia apsaugos priemonė? – Vien tik ...
  • „Malonny“ paliko įspūdingus piešinius, įvardijo naujas ambicijas

    2018-07-17„Malonny“ paliko įspūdingus piešinius, įvardijo naujas ambicijas
    Jubiliejinis penktasis „Malonny“ meno simpoziumas Marijampolėje pasižymėjo įvykių svarba ir gausa: performansas seniausiame Lietuvoje cukraus fabrike, naujas idėjas provokuojantys forumai ir diskusijos, net šeši nauji sienų tapybos darbai… Pasak VŠĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktoriaus, pagrindinio „Malonny“ organizatoriaus Andriaus Jasinskio, šis simpoziumas atnešė naujų suvokimų ir įtvirtino seniau aptartas tendencijas. „Paskelbę konkursą sukurti ir įgyvendinti eskizą ant Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos sienos sulaukėme didelio susidomėjimo, pasiūlyta per 20 idėjų. Nuostabu, kad konkurso laimėtojai, kurie nuo pirmų metų savanoriavo, patys ėmėsi ambicingo ir labai didelio projekto ir jį įgyvendino.“ Bendruomenė įsitraukė į šį procesą labai aktyviai: nuolatos lankė tapančius menininkus, daugiau kaip 50 ...
  • Forume – apie miesto praeitį, dabartį, perspektyvas

    2018-07-17Forume – apie miesto praeitį, dabartį, perspektyvas
    Trečiasis forumas, apibendrinantis ir užbaigiantis oficialiąją „Malonny“ simpoziumo dalį, į Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galeriją sukvietė norinčius padiskutuoti apie Marijampolę. Apie norus ir galimybes, realiuosius dalykus – darbus ir planus, kurie mieste jau matomi ir juntami, taip pat ir apie vizijas… Aktyviai dalyvauti diskusijoje kvietė moderatorius – filosofas Justas Kučinskas, o mintimis pasidalijo ir svečiai, ir šeimininkai. 32 metus dirbęs Telšių vyr. architektu, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Algirdas Žebrauskas (jis dar ir aktyvus visuomenės veikėjas) visiems, kurie šiandien žavisi puikiai sutvarkyta, unikalia Žemaitijos sostine, priminė, kaip nelengvai buvo tokio rezultato pasiekta. „1981 metais Telšių bendruomenė jau buvo praradusi viltį ...
  • DĖMESIO ŪKININKAMS IR KITIEMS ŽEMĖS ŪKIO VEIKLOS SUBJEKTAMS

    2018-07-10
    Kviečiame į lauko dieną „Mikrobiologinių preparatų pritaikymas daržovių produktyvumui ir atsparumui fitopatogenams didinti bei dirvožemio ekosistemos būklei pagerinti”, kuri vyks 2018 m. liepos 13 d. 10 val. Registracija ir teorinė dalis vyks Liudvinavo seniūnijos salėje, Vytauto g. 6, Liudvinavas, Marijampolės r. Parodomųjų bandymų apžiūra – P. Žolyno ūkyje, Šilavoto k., Liudvinavo sen., Marijampolės r. Informacinis renginys organizuojamas pagal LR žemės ūkio rūmų įgyvendinamą projektą „Mikrobiologinių preparatų pritaikymas daržovių produktyvumui ir atsparumui fitopatogenams didinti bei dirvožemio ekosistemos būklei pagerinti” pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Žinių perdavimas ir informavimo veikla“ veiklos sritį „Parama parodomiesiems projektams ir informavimo veiklai“. Dalyviams bus išrašyti ...
  • Kaip apsaugoti mobiliuosius įrenginius? (Ekspertų patarimai)

    2018-07-10Kaip apsaugoti mobiliuosius įrenginius? (Ekspertų patarimai)
    Kenkėjiškų programų rizika reali: nusikaltėliai gali pavogti jūsų pinigus ir konfidencialią informaciją, šnipinėti jūsų veiksmus, išnaudoti įrenginius užkrato ar brukalo platinimui, kitų sistemų užvaldymui. kibernetinėms atakoms vykdyti. Deja, dauguma žmonių nesupranta savo mobiliojo prietaiso apsaugos svarbos. Kasdienėje veikloje su savo mobiliuoju įrenginiu naudojantis programų atsisiuntimo, internetinės bankininkystės, prisijungimo prie WI-FI tinklų paslaugomis reikia elgtis atsargiai. Kenkimo programos gali brangiai kainuoti. Mobiliosios bankininkystės kenkimo programų tikslas – pavogti jūsų įrenginyje esančią finansinę informaciją. Jos plinta lankantis kenksmingose svetainėse, siunčiantis kenkimo programėles, apgaule išgaunant informaciją. Kaip apsisaugoti nuo duomenis užšifruojančių ir išpirkos reikalaujančių virusų (angl. ransomware)? Parsisiųskite savo banko oficialią mobiliąją programėlę ir kaskart įsitikinkite, ...
  • Kibernetinio saugumo centro atmintinė keliaujantiems (Ekspertų patarimai)

    2018-07-10Kibernetinio saugumo centro atmintinė keliaujantiems (Ekspertų patarimai)
    Nacionalinio kibernetinio saugumo centras parengė atmintinę keliaujantiems, kaip apsaugoti savo duomenis kelionių metu, kaip išvengti grėsmių. Atostogaujant išmanieji įrenginiai: telefonai, planšetės, o kartais ir nešiojamieji kompiuteriai, keliauja kartu. Kelionėse šie prietaisai patiria daugiau grėsmių, nei įprastai, todėl reikėtų pasirūpinti jų saugumu, žinoti pagrindines kylančias grėsmes ir kaip jų išvengti. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) prie Krašto apsaugos ministerijos pataria, kaip keli paprasti veiksmai gali padėti apsaugoti prietaisus ir duomenis kelionių metu. Atnaujinimai. Reguliariai atnaujinkite savo prietaisų operacinę sistemą ir naudojamas programas. Prieš išvyką yra tikslinga pasirūpinti, kad turėtumėte naujausias versijas, kurios bus labiau apsaugotos nuo įvairių kibernetinių grėsmių. Fizinė apsauga. Nepamirškite fizinės savo ...
  • Su internetu susiję pavojai

    2018-07-10
    Visuomet būkite budrūs, kai kas nors prašo jūsų asmeninės informacijos elektroniniu paštu, SMS žinute ar telefonu. Duomenų išviliojimas dar kitaip vadinamas „fišingu“. Jo atakos dažnos, ne vienas esame ir susidūręs. Apsimetę patikimu subjektu sukčiai priverčia naudotojus pasidalyti savo asmenine informacija. Tokios atakos vykdomos el. paštu, teksto žinutėmis ar per socialinių tinklų platformas. Naršymas svetainėse gali pridaryti nemalonumų. Jūsų mobilusis įrenginys gali pasigauti virusą jums tiesiog apsilankius nesaugioje svetainėje. Taip pat rizikingas failų parsisiuntimas: el. laiške gali būti kenksmingų nuorodų ar priedų. Būkite budrūs, jei įmonė atsiunčia jums SMS žinutę arba skambina prašydama asmeninės informacijos. Niekada nespauskite nuorodos ar priedo nepageidaujamame el. laiške ...
  • Kibernetinės atakos – mūsų kasdienybė

    2018-07-10Kibernetinės atakos – mūsų kasdienybė
    Verslui, viešojo sektoriaus įmonėms, valstybinėms organizacijoms ir individams susijungus į vieną interneto tinklą, turime daugybę galimybių ne tik bendrauti, dalintis informacija, jos ieškoti ir kaupti. Internetas ne vieno didžiausias pagalbininkas. Vis dėlto yra ir kita informacinio amžiaus pusė, kelianti nemažai problemų. Įvairius duomenis sukėlus į vieną tinklą atsiranda ir nemažai grėsmių. Tokia informacija tampa nesunkiai prieinama nusikaltėliams programišiams, kurie, duomenis pagrobę ar pažeidę, vėliau savininkų prašo įvairių išpirkų, kad asmeninė informacija nebūtų paviešinta. Vis dažniau viešąja erdve naudojasi priešiškos šalys propagandos tikslais, rengiamos kibernetinės atakos, vyksta informacinis karas. Dažnai pasitaiko atvejų, kai tokių atakų programišiams net rengti nereikia: individai socialiniuose ...
  • Renginiai Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai

    2018-07-05
    Liepos 6 dieną Marijampolėje ir savivaldybėje 11 val. – „Mūsų laisvės paukščiai“: Marijampolės maltiečių kūrybinės dirbtuvės ir „Vaikų juostos Lietuvai“ – vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ akcija (J. Basanavičiaus a.). 12 val. – malda už Lietuvą (Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje). 18 val. – „Noriu būti kariu“: Birutiečių draugijos (Marijampolės skyriaus) parengta vaikų piešinių paroda, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui (J. Basanavičiaus a.). 20 val. – „Istorijos keliu lietuvybę nešu“: iškilminga visuotinė eisena nuo LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono į J. Basanavičiaus a.; „100 trispalvių bitelių“ – Sūduvos regiono kultūros ir sporto centro dovana; 20.30 val. – ansamblio „Ainiai“ koncertas „Marginės“. 21 val. – „Tautiška giesmė“ aplink ...
  • Unikalaus performanso metu apdovanotas Rėjus (Ray) Bartkus

    2018-07-05Unikalaus performanso metu apdovanotas Rėjus (Ray) Bartkus
    Penktą kartą Marijampolėje vyksta išskirtinis meno renginys – simpoziumas „Malonny: Marijampolė – Londonas – Niujorkas“. Lietuvai švenčiant Valstybės atkūrimo šimtmetį ir minint simpoziumo penkmetį, Marijampolėje vyko ambicingas renginys – įspūdingas performansas „PENKI“. Jį organizavo ARVI ir Rėjus Bartkus su komanda. Renginys vyko istorinėse pirmojo Lietuvoje cukraus fabriko gamybinėse patalpose. Jų apšvietimu rūpinosi pasaulyje gerai žinomas šviesos dizaineris Kasperas Dolatovskis (Kacper Dolatowski). Performanso programą kūrė avangardinės muzikos kompozitorius Fastas Foardas (Fast Forward). Jis surengė tarpdisciplininio kūrinio pasaulinę premjerą, kurioje simboliškai vyravo penki skoniai: saldus, kartus, rūgštus, sūrus ir umami. Muzikinę performanso dalį realizavo taip pat penki skirtingi atlikėjai: Mantvydas Leonas Pranulis, Jurga Šeduikytė, ...
  • Marijampolės socialinės pagalbos centre pagerbti budintys ir socialiniai globėjai

    2018-07-05
    Praėjusių metų spalio mėnesį duris atvėrė naujas Marijampolės socialinės pagalbos centro padalinys Globos centras, kurio misija – suteikti be tėvų globos likusiems vaikams šeimą. Globos centre dirbantys darbuotojai yra pasiruošę Marijampolės savivaldybėje gyvenantiems globėjams ir jų prižiūrimiems bei globojamiems vaikams suteikti visas reikalingas paslaugas, organizuoti mokymus pagal Globėjų ir įtėvių mokymų ir konsultavimo programas, savitarpio pagalbos grupes, teikti teisinę, psichologinę ir kitą pagalbą. Šiandien Globos centras bendradarbiauja su 4 globėjais (3 budinčiais globotojais ir 1 socialine globėja), kurie savo šeimose rūpinasi labiausiai pažeidžiamais vaikais ir, atverdami savo namų duris, dalijasi su jais namų šiluma, meile, rūpesčiu ir dėmesiu. Nuo šių metų pirmasis ...
  • Regionai meta iššūkį sostinei

    2018-07-05Regionai meta iššūkį sostinei
    Dar šių metų pradžioje Lietuvos statistikos departamentas skelbė, kad praėjusiais metais šalies ūkio augimas pralenkė net ir pačias optimistiškiausias prognozes. Pasibaigus pirmam šių metų ketvirčiui Lietuvos banko atliktas tyrimas atskleidė, kad dar šiais metais kas antroje šalies įmonėje numatoma didinti darbuotojų atlyginimus. Prie šalies ekonomikos augimo vis daugiau prisideda ir regionai. Čia besiformuojantys nauji centrai tampa vis patrauklesni užsienio investuotojams. Bendrasis šalies vidaus produktas (BVP) 2017 metais didėjo 3,9 proc. Spartų jo augimą lėmė paslaugų, pramonės ir statybų sektoriuose sukuriamos pridėtinės vertės augimas. Sparti plėtra fiksuojama ir investicijose į verslą. Tiesa, šios investicijos vis dažniau pasiekia šalies regionus. Tai rodo, kad ...
  • Šimtmečio dainų šventėje – ir Suvalkijos spalvos

    2018-07-05Šimtmečio dainų šventėje – ir Suvalkijos spalvos
    Šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“ jau prasidėjo ir truks visą savaitę. Nors tradicinė (rengiamos nuo 1924 metų) šiųmetė šventė išskirtinė pirmiausia tuo, kad skirta ypatingam jubiliejui: Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Skelbiama, kad bus atlikta per tūkstantį kūrinių. Ilgametė patirtis rodo, kad kiekvieną kartą šventėse šalia tradicinių renginių ir vyksmų ieškoma ir naujovių, kurios būtų prasmingos ir patrauklios dalyviams bei žiūrovams. Netrūks jų ir šį kartą. Pirmas renginys – Dainų diena Kauno Dainų slėnyje vyko birželio paskutinę dieną. Liepos 1 dieną – oficialus iškilmingas atidarymas S. Daukanto aikštėje, Pasaulio lietuvių ir Lietuvos tautinių mažumų bendrijų renginys, tą patį vakarą šventė suskambo naujomis gaidomis: ...
  • Akyliems skaitytojams – galimybė laimėti

    2018-06-29
    Pastaruosius tris mėnesius „Pažinimo laboratorijos“ puslapiuose, kuriuos remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas, rašėme apie žmones ir gamtinę aplinką, jų tarpusavio santykius, tinkamą ir netinkamą žmonių elgesį su gamta, gyvūnija, augmenija, aplinkosaugos problemas. Tekstuose pateikėme nemažai mokslinės informacijos, pagal kurią sudarėme trumpą kryžiažodį. Tie, kas atidžiai skaitė „Pažinimo laboratorijos“ puslapius, atsakymus į klausimus surasti turėtų nesunkiai, o trims teisingai atsakiusiems kryžiažodyje užkoduotą žodį padovanosime firminius „Pažinimo laboratorijos“ puodelius. Kryžiažodžio atsakymą iki penktadienio 9 val. siųsti el. paštu: rita@suvalkietis.lt arba Ūkininkų g. 6, Marijampolė. 1. Koks yra didžiausias Lietuvoje šiltnamio efektą sukeliančių dujų šaltinis? 2. Aukštos kvalifikacijos medžių priežiūros specialistas. 3. Kokios atsinaujinančios ...
  • Ką mena senos nuotraukos? (Fotomįslė)

    2018-06-26Ką mena senos nuotraukos? (Fotomįslė)
      Koks įvykis ir kur užfiksuotas šioje senoje nuotraukoje? Atsakymų lauksime iki liepos 6 dienos adresu kultura@suvalkietis.lt.     Gaila, kad į gegužės mėnesio fotomįslę atsakymo nesulaukėme. Ten buvo užfiksuotas Prezidento Antano Smetonos apsilankymas Marijampolėje, ūkininkų suvažiavime 1928 m. gegužės 28 dieną (I. Fridbergo nuotrauka).

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.