www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Visos vasaros spalvos…

…ir saulėje bei vėjo gūsiuose plevenančios nuotaikos, greito žvilgsnio pagautos ir miklios rankos perkeltos ant drobės, dabar karaliauja Marijampolės kultūros centro Magdalenos Birutės Stankūnienės menų galerijoje. Čia eksponuojama profesionalių šio krašto dailininkų plenero „Sūduvos krašto spalvos“ darbų paroda.

Ši prasminga iniciatyva gimė ir materializavosi Marijampolės meno mokyklos (direktoriaus pavaduotojos ugdymui, plenero organizatorės Kristinos Strolienės) dėka. Ko gero, pirmą kartą į vieną būrį sukviesti dailininkai iš viso regiono – ne tik iš centrų, bet ir iš miestelių. Neatsitiktinai: minime Sūduvos krašto metus – 600-ąjį jubiliejų, Magdeburgo teisių Marijampolei suteikimo 230-ąsias metines.

Tad kūrėjai buvo kviečiami savaip į tai pažvelgti, įprasminti šias reikšmingas datas bei per kūrybą tai interpretuoti…
Plenero laikas – birželį, jam pasibaigus pasidžiaugta rezultatu, o visuomenei parodą buvo planuota pristatyti tik rugpjūčio pradžioje. Tačiau aplinkybės susiklostė kitaip – ji jau kurį laiką veikia. „Ir veiks dar ilgai, tad rugpjūtį kviečiu marijampoliečius užsukti į Magdalenos Birutės Stankūnienės galeriją, parodyti svečiams mūsų krašto dailininkų kūrybą, – sakė Kristina Strolienė, kai susitikome 16 autorių paveikslų apsuptyje.

Kristina Strolienė džiaugiasi ne tik tuo, kad dailininkai aktyviai atsiliepė į kvietimą dalyvauti plenere – malonių netikėtumų patyrė ir ji pati. Redos BRAZYTĖS nuotraukos

– Džiaugiuosi, kad mūsų iniciatyvą parėmė Marijampolės savivaldybė, galėjome suburti 16 autorių. Kaip keistai beskambėtų, ir patys šio plenero dalyviai ne visi vieni kitus pažinojo. Atskiros savivaldybės, miesteliai… Esu įsitikinusi, kad toks bendravimas būtinas, nes dauguma esame prapuolę kasdieniuose darbuose, neturime laiko nei pasidomėti, kas vyksta tolėliau, nei bendrauti. Bendros parodos, plenerai – tikrai gaivus gurkšnis. Galvoju, kad kitais metais šios iniciatyvos neatsisakysime – jei tik mums pritars taip, kaip pritarė šiemet…“ Beje, po parodos plenerą rėmusiai Marijampolės savivaldybei kiekvienas autorius paliks po darbą – taigi 16 kūrinių.

Parodoje jų, žinoma, gerokai daugiau: Kristina Strolienė sako, kad norėjosi parodyti kiekvieną autorių, kai kurie jų jai pačiai buvęs tikras džiugus atradimas… Tad ir ekspozicija gausi. Aliejus, akrilas, akvarelė, karpiniai – įvairios atlikimo technikos, skirtingas autorių amžius bei kūrybinė patirtis, nekalbant jau apie kiekvieno braižo individualumą.

Plenere dalyvavo ir darbus eksponuoja septyni marijampoliečiai. Organizatorė sako buvusi apstulbinta vyriausio dalyvio – 94-erių Justino Prakapo – energijos ir kūrybingumo. Be jo, Marijampolei atstovavo Eglė Lipinskaitė, Vaclovas Vekerotas, Neringa Krivičienė, Aušrinė Dubauskienė, Lina Bankauskaitė ir pati Kristina Strolienė.

Aldona Aputienė, Vytas Aputis ir Valentinas Grigas – iš Kazlų Rūdos, Vytautas Kalinauskas – Kalvarijos atstovas, Vytautas Buslys – iš Liudvinavo, Staselė Zelenauskaitė – vilkaviškietė, Gintaras Pankevičius – iš Kauno, Virginija Armanavičienė – iš Gižų… Taip pat dalyvavo ukrainietis Sergejus Razanas (jis rengiasi šį mėnesį planuojamai personalinei parodai).

Tad užsukite į M. B. Stankūnienės menų galeriją Kultūros centre, taip pat pasidomėkite informacija apie jos uždarymą – visi autoriai vėl turėtų susirinkti…

Nijolė LINIONIENĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika