www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

ES – sveikatos labui. Stiprūs kartu

Pastaruosius kelerius metus pasaulį krečia virusinės infekcijos. Atsirado ligų, kurių plitimą sustabdyti labai sudėtinga, nes pasaulis atviras, virusams plisti nėra jokių sienų, o ligų padariniai sunkūs: sutrikdyta žmonių sveikata, mirtys, paralyžiuota sveikatos apsaugos sistema.

Siekdamos sustiprinti nacionalines sveikatos priežiūros sistemas ir suvaldyti viruso plitimą ES ir jos valstybės narės dirba išvien. Kartu jos imasi veiksmų, kad būtų sušvelnintas COVID-19 socialinis ir ekonominis poveikis ir remiamas ekonomikos gaivinimas.

ES atsakas į COVID-19 pandemiją

ES siekia padėti Europai atremti grėsmes visuomenės sveikatai. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

COVID-19 pandemijos metu ES užtikrino krizės valdymą ir veiksmų koordinavimą nuolat palaikydama ryšius su valstybėmis narėmis ir ES institucijomis. ES taip pat sudarė galimybes apsirūpinti medicinos įranga, sukurdama bendras Europos asmeninių apsaugos priemonių ir dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų atsargas rezerve „rescEU“. Ji taip pat koordinavo bendrus viešuosius pirkimus ir reguliavo pagrindinės įrangos eksportą, kad užtikrintų nuolatinį tiekimą ES. Buvo skirta didžiulė parama sveikatos priežiūros sistemoms ir visuomenės sveikatos apsaugai, aprūpinta saugiomis ir veiksmingomis COVID-19 vakcinomis, reaguota į pandemijos ekonominius padarinius, skatintas ekonomikos atsigavimas.
Pandemijos metu buvo padedama partneriams visame pasaulyje, koordinuotos Europos Sąjungoje kelionėms taikomos priemonės.

Saugių ir veiksmingų COVID-19 vakcinų kūrimas ir platinimas yra ilgalaikis sprendimas ir ES atsako į COVID-19 pandemiją pagrindas. Europos vaistų agentūra iki šiol ES viduje yra leidusi naudoti penkias COVID-19 vakcinas, o skiepijimas visoje Sąjungoje buvo pradėtas 2020 m. gruodžio 27 d. Iki 2022 m. vasario mėn. ES pasiekė svarbų tarpinį skiepijimo tikslą: daugiau kaip 80 proc. suaugusių ES gyventojų yra visiškai paskiepyti nuo COVID-19.

Nuo pandemijos pradžios ES perskirsto mokslinių tyrimų finansavimą perspektyviausių vakcinų moksliniams tyrimams ir koordinuoja bendras pastangas užtikrinti, kad ES šalims būtų pagaminta ir pristatyta pakankamai vakcinų.

COVID-19 krizė yra pasaulinio masto problema, kuriai reikia pasaulinio masto sprendimo. ES ir jos valstybės narės remia šalių partnerių pastangas kovojant su virusu, teikdamos finansinę paramą neatidėliotiniems veiksmams, kurių imamasi dėl sveikatos krizės, ir humanitariniams poreikiams. Europos komandos bendros priemonės siekia 46 mlrd. Eur. ES taip pat aktyvavo ES humanitarinės pagalbos teikimo oro tiltą, kad būtų galima teikti humanitarinę pagalbą šalims, kurioms to reikia.

ES pirmauja pasaulyje vakcinų eksporto ir dovanojimo srityje. Kad prieiga prie COVID-19 vakcinų būtų užtikrinta ir mažas bei vidutines pajamas gaunančioms šalims visame pasaulyje, laikydamasi Europos komandos principo, ES remia pasaulinės prieigos prie COVID-19 vakcinos priemonę COVAX.
Siekdama padėti Europai ateityje atremti grėsmes visuomenės sveikatai, ES pasiūlė naują sustip-rintą programą „ES – sveikatos labui“, kuri pagerins paramą valstybių narių sveikatos priežiūros sistemoms. Programa „ES – sveikatos labui“ siekiama stip-riai prisidėti prie atsigavimo po COVID-19. Daugiausia dėmesio joje skiriama sveikatos sistemų atsparumui didinti ir inovacijoms sveikatos sektoriuje skatinti.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika