www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Lietuvoje jau dirba gerovės konsultantai

Šiais metais Lietuvoje sveikatos apsaugos sistemoje startavo nauji specialistai – gerovės konsultantai. Kaip skelbia Žmogaus psichologijos institutas, gerovės konsultantai dirba 14-oje miesto ar rajono savivaldybių. Šie specialistai yra ir Kalvarijos bei Kazlų Rūdos savivaldybėse.

Šiais laikais žmones kaip niekad kamuoja nerimas, vienišumas.
Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Padeda žmonėms su emociniais sunkumais

Gerovės konsultantas – specialistas, padedantis asmenims su emociniais sunkumais, besiskundžiantiems lengvais nerimo ir depresijos sutrikimų simptomais. Gerovės konsultanto teikiamos paslaugos – nemokamos, lengvai prieinamos, moksliniais tyrimais pagrįstos psichologinio konsultavimo ir emocinės paramos paslaugos. Šių specialistų mokymus ir ruošimą vykdė Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Apmokymai ir paslaugos finansuojamos 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ lėšomis.

Konsultacijų metu naudojamos moksliniais tyrimais grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos metodikos.
Į Gerovės konsultantą gali kreiptis visi gyventojai, vyresni nei 18 metų, iš anksto užsiregistravę, susitarę dėl konkretaus susitikimo laiko.

Gerovės konsultantų pagrindinės funkcijos: organizuoti pirminį susitikimą, kurio metu, atliekant apklausą, įvertina besikreipiančio asmens psichikos sveikatos poreikius, psichologinės gerovės lygį ir rizikos veiksnius bei sudaro paslaugų teikimo planą. Kilus įtarimų, jog pasireiškia psichikos ir elgesio sutrikimų požymiai, kuriems esant gerovės konsultantas savo kompetencijų ribose negali padėti, rekomenduoti kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą, teikiančią psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, suteikti informaciją, kur tokia įstaiga yra, paaiškinti gydymo tvarką.

Pagal pirmojo susitikimo metu sudarytą planą gerovės konsultantai gali teikti įrodymais pagrįstas žemo intensyvumo emocinio konsultavimo paslaugas individualiai asmenims, susiduriantiems su emociniais sunkumais, ir numatyta tvarka konsultacijų metu periodiškai atlikti emocinės būklės vertinimą.
Prireikus nepriskirtais gerovės konsultanto kompetencijai klausimais gyventojams rekomenduojama kreiptis į atitinkamos srities specialistą ar įstaigą.

Taip pat gerovės konsultantai įsipareigoja projekto laikotarpiu dalyvauti jiems skirtuose mokymuose ir supervizijose su patyrusiu specialistu.

Gerovės konsultantų klientai – tai asmenys, kuriems pasireiškia lengvi streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymiai. Modelį ištobulinus ir išbandžius su suaugusiais asmenimis galima numatyti paslaugų teikimą ir vaikams nuo 16 metų. Tokiu atveju prieš teikiant paslaugas yra būtinas rašytinis vieno iš jo tėvų ar globėjo sutikimas.

Klientai kreipiasi į gerovės konsultantų centrą dėl paslaugų suteikimo patys arba pagal rekomendacijas.

Realus darbas prasidėjo birželį

Kazlų Rūdos savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Vesta Stankevičienė pasakoja, kad jų savivaldybėje baigusi specialius mokslus gerovės konsultante dirba Eglė Liepinė. Realus darbas prasidėjo birželio pabaigoje. Iki to laiko vyko mokymai, Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešojoje biblio-tekoje surengtas pirmasis gerovės konsultantų viešinimo renginys. Jame buvo pristatytos gerovės konsultanto paslaugos, kalbėta apie gerą emocinę sveikatą, pozityvų mąstymą. Mokytasi atpažinti, įvertinti stresines situacijas, pozityvaus mąstymo dėka lengviau jas spręsti.

Pasak V. Stankevičienės, darbas dar tik pradėtas, tad ir klientų kol kas neturima daug. Pastebima, kad gerovės konsultanto paslaugų dažniau prašo vyresnio amžiaus žmonės, išgyvenantys nerimą, baimę, lankomi niūrių nuotaikų. „Žmonėms itin stinga bendravimo, išklausymo, dažnai ir patarimo, tad, manome, kad šie nauji specialistai tikrai pateisins lūkesčius“, – kalbėjo V. Stankevičienė.

Visuomenės sveikatos biuro direktorė džiaugėsi, jog gerovės konsultante jų savivaldybėje dirba geranoriška, su žmonėmis mielai bendraujanti buvusi socialinė darbuotoja Eglė Liepinė. „Buvo atvejis, kai darbuotoja gyventojus konsultavo ne tik sveikatos, bet ir socialiniais klausimais, nukreipė, kur jie galėtų išspręsti problemas. Pastebima, jog žmonėms nerimas dažnai kyla ir dėl to, kad jie nesusigaudo, kaip susitvarkyti buitinius ar socialinius reikalus. Labai daug paslaugų teikiama internetu, vyresniojo amžiaus žmonėms tai kelia problemų. Tad geranoriška pagalba iš šalies reikalinga. Visuomenės sveikatos biuro direktorė apgailestauja, kad ši paslauga nėra mobili, gerovės konsultantės nevyksta pas gyventojus į namus, bet priima juos kabinete. Manoma, kad jeigu gerovės konsultantas galėtų lankyti žmones namuose, tikrai jo paslaugomis pasinaudotų daugiau savivaldybės gyventojų, ypač gyvenančių atokiausiose vietovėse. Su šiuo pastebėjimu žadama kreiptis į projekto kuratorius, kad paslauga būtų tobulinama. Galbūt pavyktų, kad ji taptų mobili. Dabar gerovės konsultantei Eglei Liepinei galima pasiskambinti telefonu 8 604 24857 arba registruotis internetu per Kazlų Rūdos visuomenės sveikatos biuro svetainę gerovekazlurudoje.lt, taip pat rašyti el. paštu.

Kalvarijos savivaldybėje – dvi gerovės konsultantės

Kalvarijos savivaldybėje dirba dvi gerovės konsultantės“ Ona Slivinskienė ir Iveta Mikulskaitė-Plikienė. Jų kabinetas, į kurį gali ateiti gyventojai, yra Sangrūdoje, buvusiuose šeimos globos namuose.

Pasak konsultantės Onos Slivinskienės, realus darbas prasidėjo birželio pabaigoje, bet jau turima klientų, nors jų galėtų būti dar daugiau. Gerovės konsultantė pastebi, kad žmonėms tokia paslauga reikalinga, jie kreipiasi dėl nerimo, streso, sveikatos sutrikimų, nemigos. Žmones veikia ir karas Ukrainoje, ir nesibaigianti COVID-19 liga, augančios kainos ir niūrios ateities prognozės, pastebima, kad gyventojai prislėgti. Tai atsiliepia ir tarpusavio santykiams. O. Slivinskienė mano, kad jeigu paslauga būtų teikiama gyventojams namuose, ja pasinaudoti galėtų tikrai gerokai daugiau žmonių. O dabar važiuoti į Sangrūdą ne kiekvienas nori, o juo labiau turi galimybių. Gerovės konsultantės klientus konsultuoja ir telefonu. Onai Slivinskienei galima pasiskambinti tel. 8 659 28280, I. Mikulskaitei-Plikienei – tel. 8 659 39267 arba rašyti el. paštu: geroveskonsultantai@kalvarijaspc.lt

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika