
Visais laikais vyrams, o ypatingai moterims norisi atrodyti nepriekaištingai, gražiai ir tvarkingai. Visame pasaulyje moterys turi savitus stilius, renkasi gražius drabužius, avalynę bei aksesuarus. Ypatingą dėmesį jos skiria ir asmeninei higienai, pačios atlieka įvairias grožio procedūras arba lankosi pas atitinkamų sričių specialistus. Vieni iš jų – tai higieninių grožio procedūrų specialistai, kurie atlieka manikiūrą bei pedikiūrą.
Higieninės paslaugos – tai sveikatinimo rūšis, padedanti išlaikyti natūralų žmogaus kūno grožį profilaktinėmis priemonėmis, išsaugant odos fiziologines savybes.
Šioms higieninėms grožio procedūroms atlikti, meistrai naudoja įvairius specializuotus manikiūro įrankius. Tai be galo platus asortimentas: nagų odelėms šalinti skirtos žnyplutės arba žirklutės, negyvai suragėjusiai odai pašalinti, vienkartiniai atstūmikliai iš apelsinmedžio lazdelės (medinės ir plastikinės) arba daugkartiniai nerūdijančio plieno atstūmikliai. Taip pat nagų žirklutės, žnyplės nagams ir kiti įrankiai nagų priežiūrai.
Aparatinis ir kombinuotas manikiūras, kuo skiriasi?
Dažnai atliekamas higieninis manikiūras, kurio metu yra sutvarkomas nagas, odelės, nagai paruošiami tolimesniems manikiūro žingsniams. Taip pat šiame procese atliekamas ir aparatinis manikiūras, kurio metu naudojama freza, turinti įvairius antgalius skirtus skirtingoms procedūroms: jomis galima nuo nago pašalinti kietąsias gelinio lako, gelinių dažų ar kietojo gelio, akrilo ar polygelio medžiagas. Taip pat tinkamai paruošus nagą ir uždėjus naują gelio sluoksnį po to kai jis sustingsta, frezos pagalba yra formuojama nagų forma. Pasirinkus atitinkamą antgalį, frezos pagalba pilno pedikiūro metu nesunkiai pašalinsite negyvą odą nuo kojų kulnų.
Analogiškai kaip ir aparatinio manikiūro, kombinuoto manikiūro metu taip pat naudojama freza, tačiau čia prisijungia ir žirklutės kuriomis po darbo su freza yra apkarpomos nereikalingos, negyvos odelių dalys.
Kam naudojamos dildės?
Dar viena iš neatsiejamų manikiūro metu naudojamų įrankių yra dildė. Jos pagalba nagui yra suteikiama forma, taip pat ja lengvai pašiaušite paviršių. Dildžių žymėjimas matuojamas gritais. Kuo skaičius nurodytas mažesnis tuo dildė bus grubesnė. Geriausiai dildę išsirinkti gali jau patyręs specialistas, tačiau pastebima, kad tokiai procedūrai atlikti reikalinga kuo švelnesnė dildė, kadangi nagas yra plonas bei lengvai pažeidžiamas. Optimaliausias pasirinkimas 180-240 gritų. Na o medžiagai nuiminėti dažniausiai renkamasi 100-180 gritų turinti dildė.
Atliekant pedikiūrą taip pat kaip ir rankų nagams naudojama daugiau gritų turinti dildė, nes kojų nagai taip pat yra ploni, lengvai pažeidžiami. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad dildžių gritų nurodymas gali skirtis priklausomai nuo gamintojo. Pavyzdžiui vienų tiekėjų 100 gritų dildė yra labai švelni, o kitų tokio pat matavimo gali būti kiek grubesnė.
Užs. 1063.