Užs. 149.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Dėl savanorystės verta pakilti nuo sofos

Kuo naudinga jaunuoliui savanorystė? Ar verta jį kelti nuo sofos dėl tokios neatlygintinos veiklos? Šiuos klausimus „Suvalkietis“ uždavė Marijampolės moksleivių kūrybos centro Atviro jaunimo centro (AJC) psichologei Gitanai TAMULYNIENEI ir metodinio darbo vadovei, jaunimo darbuotojai Kristinai ČEPONIENEI.

Savanoriaudami atsiskleidžia

Kristina Čeponienė Atvirame jaunimo centre atsakinga už veiklos planavimą, projektų rašymą, veiklų organizavimą.

Kristina Čeponienė sako, kad kelti vaiką nuo sofos visada verta, nes jis įgauna patirties. O dar jeigu jaunuolis nežino, kokią profesiją nori rinktis, tai labai geras būdas pasitikrinti, ar vienas arba kitas darbas tiktų. Jei dvejojo, pavyzdžiui, ar būti socialiniu darbuotoju, padirbėjęs socialinėje įstaigoje galbūt pamatys, kad tai – ne jam. O kitas gal supras, kad tai – jo gyvenimo kelias.

Taigi vieni jaunuoliai savanorystėje nori realizuoti save, o kiti galbūt tikisi smagių pramogų. Tie, kurie pasirenka savanoriauti Marijampolės kultūros centre, atranda ne tik naudingų pažinčių, bet ir pabūna renginiuose, koncertuose. Taip pat pamato, kas jiems patiems labiausiai prie širdies – gal vienas mėgsta bendrauti su žmonėmis, o kitą traukia technika, kompiuteriai ar instrumentai.

Psichologė Gitana Tamulynienė sako, kad savanorystė jaunam žmogui duoda labai daug. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

„Pas mus Atvirame jaunimo centre jaunuoliai savanoriaudami labai atsiskleidžia. Kai kurie pradžioje būna nedrąsūs, nelinkę bendrauti, o vėliau pražysta, net eina savanoriškai padirbėti į kitas organizacijas – gauname apie juos gerų atsiliepimų. Mes juos čia tiesiog užauginame savanoriais“, – pasakojo moterys.
Psichologė Gitana Tamulynienė pasakoja, kad AJC savanoriai organizuoja renginius, padeda surasti, prikviesti jaunimo apsilankyti centre. „Vaikai kitaip vieni su kitais užmezga ryšį, paskleidžia informaciją apie tai, ką galima rasti ir veikti mūsų centre. Kartu išmoksta komunikavimo, viešo kalbėjimo, net dirbti su garso technika“, – apie įvairius įgūdžius pasakoja psichologė.

Moterys prisiminė vieną konkrečią istoriją, kai regėjimo negalią turintis Mangirdas sumanė AJC surengti savo pirmą koncertą, pats sukūrė jam scenarijų, kvietėsi kitų atlikėjų, ir viską padaryti jam padėjo centro savanoriai. O kitas vaikinas Simas savanoriavo įgarsinant šį renginį ir taip užsidegė tuo, jog dabar įsidarbinęs įmonėje „Scenos servisas“. Simas ir Mangirdas atrado save centre, pasibandė ir dabar drąsiai žengia toliau pasirinktu keliu.

AJC turi net radijo stotį. „Pogrindžio balsas“ – tokį pavadinimą jai sugalvojo patys jaunuoliai. Vesdami radijo laidas jie čia mokosi įveikti savo baimes, palaikyti vieni kitus. Du iš jų jau atrado, kad norėtų studijuoti žurnalistiką: vienas nori būti radijo žurnalistu, o kita – rašyti straipsnius. Vienam berniukui labai patiko fotografuoti, jis užsirašė į savanorius ir dabar eina fotografuoti renginius, taip kuria ir savo įvaizdį ateičiai, didina savo populiarumą, įgyja patirties. Tokie dalykai, kaip pasakojo moterys, Atvirame jaunimo centre dažni.

Savanorystė – kaip įrankis kažko išmokti

G. Tamulynienė dirba centre antri metai ir mato, kaip jaunuoliai čia keičiasi – mokosi bendravimo kultūros, vieni kitus paauklėja, paragina nesikeikti, mandagiai bendrauti. Svarbiausia, kad čia jie pasikelia savivertę, nes gauna atsakingų užduočių, jaučia, kad jais pasitikima, sulaukia pagyrimo, jų pastangos įvertinamos.
Atviras jaunimo centras bendradarbiauja su kitomis jaunimo organizacijomis, tokiomis kaip „Jaunimas yra“ ar „Jaunieji maltiečiai“, tad vyksta jaunuolių kaita, keičiamasi savanoriais.

Moterys pasakojo, kad netrukus su „Jaunaisiais maltiečiais“ įgyvendins projektą, susijusį su vienišų senukų lankymu, taip skatinant jaunuolių empatiją. „Jaunieji maltiečiai“ tokią veiklą organizuoja jau kelinti metai, o AJC šiemet prisijungs pirmą kartą.

Savanorystė gali būti reglamentuota ir laisva. Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje. Tai reglamentuota savanorystės forma ir jaunuoliai už ją gauna 0,25 balo stodami į aukštąsias mokyklas. Taigi čia daugiau atskaitomybės, yra veiklos grafikai, pasirašomos sutartys. JST veiklą Marijampolėje koordinuoja Visuomenės ir verslo plėtros institutas, o Atviras jaunimo centras jiems padeda. „Pas mus yra du JST savanoriai, kurie oficialiai pusę metų atliks tarnybą, padės mums visuose darbuose, taip pat ir dirbti mobilųjį darbą – kai vykstame pabendrauti su jaunimu į kaimo vietoves“, – pasakojo K. Čeponienė.
O vietiniai laisvieji savanoriai dirba be jokių tarnybų ar reglamento. Būna ir taip, kad kai kurie pradžioje savanoriauja laisvai, o paskui pasirašo sutartis su Jaunimo savanoriška tarnyba.

Moterys juokauja, kad bet kokia savanorystės forma labai naudinga ir nėra jokio pašalinio neigiamo efekto. Jos plačiau papasakojo apie tai, kad pavasarį su savanoriais labai intensyviai važinėjo į mobilųjį darbą Avikilų kaime. Ten Vaiko tėviškės namuose dar yra keli gyventojai, taip pat apsigyvenę ukrainiečiai pabėgėliai. Jų šeimoms Kristina ir Gitana su savanoriais vedė įvairias veiklas, taip pat ir meno terapijos užsiėmimus. Buvo teikiama psichologinė pagalba, bendraujama. „Jie labai laukdavo mūsų. Vedėme ir su našlaičiais bendrus užsiėmimus. Pastebėjome, kad tie vaikai iš Vaiko tėviškės namų jaučiasi užmiršti. Tai paskutinė karta, kuri laukia, kol sueis pilnametystė, o tada įstaiga bus likviduota. Iš pradžių šie jaunuoliai žiūrėjo skeptiškai į tai, ką mes darome, bet vėliau prisijungė“, – pasakojo AJC atstovės.

Savanorystė yra kaip įrankis kažko išmokti, išdrąsėti. Kaip pavyzdį moterys pasakojo apie gatvės gimnastus, kurie išsakė norą parodyti visuomenei, ką sugeba. Pirmas jų pasirodymas įvyko Moksleivių kūrybos centro piknike. „Vėliau mes tarpininkavome, kad jie galėtų pasirodyti ir Sporto naktyje, kurią rengė „Jaunimas yra“. Gatvės gimnastai dabar yra „trendas“ – vyrukai noriai prie jų jungiasi, mokosi. Tai privati iniciatyva: kažkada susibūrė jaunimas treniruotis ir jau kelios kartos neformaliai vieni kitus moko ir treniruojasi atlikti gimnastikos pratimus ant skersinio. Kai kurie iš jų lankosi ir AJC, iniciatyva treniruotis kyla iš jų pačių, o mes tik skatiname – tai iliustruoja mūsų misiją ir darbą: įgalinti daryti tai, ką jaunimas nori“, – pasakojo K. Čeponienė.

Vietoj atlyginimo gauna nematerialių vertybių

G. Tamulynienė kalbėjo apie tai, kad AJC skatinama jaunimo vidinė motyvacija, palaikoma bet kokia iniciatyva, kad jaunuoliai įgytų drąsos pabandyti padaryti tai, ką nori, ką sumanę. Pasak jos, kai kuriems jaunuoliams būti laisvaisiais savanoriais smagiau, nes turi daugiau laisvės, nėra griežtų grafikų, bet jie gauna kitų gerų dalykų – geras emocijas, naujų įgūdžių tam tikrose srityse, įgyja pasitikėjimo savimi, palaiko vienas kitą, dažniausia dirba po kelis, neretai susidraugauja ir bendrauja toliau. Taigi savanoriavimas vietoj atlyginimo duoda daug nematerialių vertybių, kurios reikalingos gyvenime, nes mokykla ne visada to suteikia, kaip ir kai kurios šeimos.

Jaunam žmogui labai reikia teigiamo įvertinimo, palaikymo. Iš socialiai atskirtų šeimų ateina emociškai pažeisti jaunuoliai, bet centre jie jaučia pagarbą, jaučiasi saugūs. Kai kurie iš jų mokykloje turi problemų, bet čia nieko panašaus nebūna, nėra jokių bėdų dėl elgesio ar pan. Kita vertus, jie AJC neprivalo būti, kaip kad mokykloje, taigi ir būna, kada nori.

Moterys sako, kad gal dėl to būna sunku pašaliniams išaiškinti, ką Atvirame jaunimo centre jaunuoliai veikia, nes iš šalies atrodo, kad nieko neveikia, tik sėdi. „Čia ir yra esmė, nes jie ateina, kada nori. Ne dėl to, kad privalo. Jiems čia smagu. O šaltu oru jų susirenka tikrai daug“, – pasakojo moterys.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...
 • Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa

  2023-01-30Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa
  Dekoratyvinė skalda – elegantišku žavesiu pasižymintis funkcionalus aplinkos tvarkybos elementas, kurį galima puikiai panaudoti įvairiausiems projektams įgyvendinti. Dekoratyvinė skalda idealiai tinka sodo landšaftui, nuogrindoms, takeliams, gėlynams, populiariesiems alpinariumams įrengti, kiemui dekoruoti ar amžino poilsio vietoms papuošti. Dekoratyvinių skaldos rūšių priskaičiuojama daugiau nei 200. Šiandien trumpai susipažinsime tik su 6. Granito skalda Iš ypatingu tvirtumu pasižyminčios granito uolienos yra gaminama oro sąlygoms atspari, įvairių spalvų bei dydžių gausa išsiskirianti granito skalda. Įvairiais metų laikais tinkama naudoti skalda yra tvarus bei ekonomiškas pasirinkimas, nes, išlaikydama savo puikią išvaizdą, skalda gali tarnauti daugybę metų, o tai reiškia, kad taupote ne tik laiko sąnaudas dangos atnaujinimui, ...
 • Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro

  2023-01-28Sūduvos gimnazijos savanorės: lietuviai per daug skundžiasi dėl oro
  Marijampolės Sūduvos gimnazijoje vėl savanoriauja dvi praktikantės – ukrainietė ir kartvelė. Jau rašėme, kad praėjusiais mokslo metais čia taip pat savanoriavo mergina iš Sakartvelo ir vaikinas iš Danijos. Ukrainietė Anastasija Kremezna praktiką pradėjo pernai rugsėjį, o iš Sakartvelo atvykusi Mariam Kokašvili – lapkritį. Abi planuoja būti Marijampolėje iki liepos mėnesio. Abi merginos atvyko pagal Europos solidarumo korpuso programą, tad gali būti 9 mėnesius, o paskutinius iš jų ir paatostogauti, pakeliauti po šalį. Mariam ir Anastasija labai susidraugavo. Kaip sakė jų praktikos vadovė anglų kalbos mokytoja Gintarė Baltrūnienė, merginos bendrauja kaip seserys ir planuoja toliau draugauti pasibaigus praktikai Lietuvoje. Vienintelė turi akreditaciją Dar 2020 m. ...
 • Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?

  2023-01-26Ar smilkalai tikrai veikia žmogaus psichologiją?
  Jei pasijuntame, jog esame iš visų pusių apsupti nuolatinės įtampos, o mūsų mintys pakrikusios, tada smilkalai gali pasitarnauti kaip tikra ir pati geriausioji išsigelbėjimo iš tokios būsenos priemonė. Kaip mano aromaterapijos specialistai, jeigu žmogus susikuria savo paties sugalvotus smilkalų naudojimo ritualus ir juos atlieka arba ryte, ar vakare, jis pajunta palengvėjimą, nes nuramina protą bei jausmus ir visai kitomis akimis pažvelgia į tai, kas vyksta aplinkui. Tai reiškia, jog smilkalai tikrai gali paveikti žmogaus psichologiją. Kiek kartų per dieną siūloma pamedituoti? Kuo daugiau per dieną būnate užimti ir įtraukti į veržlų įvykių ritmą, tuo daugiau laiko specialistai pataria skirti meditacijai. Idealus variantas ...
 • „Maloniai kviečiame Tamstas atsilankyti…“

  2023-01-25„Maloniai kviečiame Tamstas atsilankyti...“
  Šie žodžiai skirti jums (mums) visiems, ir kviečia jie į tarpukario Marijampolėje gerai žinomų žmonių – šviesuolių, visuomenininkų – Aleksandros ir Andriaus Bulotų namus (P. Vaičaičio g. 16). Tai citata iš originalaus kvietimo į neretai čia vykusius įvairius renginius. Šį kartą irgi buvo sukviesta daug garbių žmonių – jiems pirmiems pristatyta užbaigta naujoji ekspozicija „Bulotų namai – tarpukario miestiškosios kultūros atspindys“. Projekto vadovė Jurgita Jasevičienė pakvietė Marijampolės savivaldybės merą Povilą Isodą ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorių Antaną Pilecką perkirpti simbolinę juostelę ir atverti kelią į šiuos namus. Projekto vadovė Jurgita Jasevičienė visus pakvietė į naująją ekspoziciją bei ...
 • Parvežė du „Aukso vainikus“!

  2023-01-25Parvežė du „Aukso vainikus“!
  Tradiciškai metų pradžioje geriausi visos Lietuvos tautodailininkai renkasi į baigiamąjį konkursinės parodos „Aukso vainikas“ renginį. Šį kartą geriausiais metų meistrais vertinimo komisija paskelbė medžio drožėją Gintautą Akstiną iš Alytaus apskrities, vilkaviškietę audėją Janiną Blažukienę ir kryždirbį Andrių Bieliuką iš Šakių rajono. Jie vainikuoti Mildos Gutauskienės sukurtais „Aukso vainikais“, taip pagerbiant juos kaip geriausius 2022-ųjų liaudies meno meistrus… Janina Blažukienė prie savo austų prijuosčių – jos jai pelnė „Aukso vainiką“. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Šiemet šventė vyko Gelgaudiškio dvare (Šakių r.). Jos dalyviams surengtas gražus koncertas, įvairių žanrų meistrus sveikino kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis, Lietuvos tautodailininkų sąjungos pirmininkas ...
 • Jono Totoraičio 150-ųjų gimimo metinių paminėjimas

  2023-01-25Jono Totoraičio 150-ųjų gimimo metinių paminėjimas
  Praėjusį ketvirtadienį buvo paminėtos kunigo, vienuolio, profesoriaus, mokslų daktaro Jono Totoraičio 150-osios gimimo metinės. Renginys vyko jo vardu pavadintoje Marijampolės progimnazijoje. Tikrai gaila, kad nebuvo pakviesta ir miesto visuomenė, nes buvo informatyvu, jautru, gražu ir įsimintina. Kaip sukuždėjo viena šalia per renginį sėdėjusi gimnazistė – čia rimtas renginys, juk 150 metų… Reklamos labai trūko, nors renginys įtrauktas į Jaunimo sostinės programą. Taigi nenuostabu, kad ne kiekvienas, sutiktas Marijampolės gatvėse, pasakys, kas toks buvo šis žmogus, kodėl jo vardas suteiktas mokyklai. Renginį vedė Jono Totoraičio progimnazijos atstovai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Vidurdienį kunigo vienuolio atminimui buvo aukotos Mišios Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje.Vėliau minėjimas ...
 • Kuria patrauklų pienininkystės ūkį

  2023-01-21Kuria patrauklų pienininkystės ūkį
  „Nepamenu, kiek tada man buvo metų, dar nedaug, tėvų draugų ūkyje padėjau rinkti akmenis. Nusibodo man tas darbas ir nusprendžiau eiti namo, pareikšdama: „Būsiu ūkininkė, bet akmenų nerinksiu.“ Ūkininke tapau, bet akmenis vis tiek renku“, – nusijuokia Radviliškio rajone pienininkystės ūkį plėtojanti jaunoji ūkininkė Ieva Bitaitytė, viena iš 2022 m. konkurso „Gerieji KPP pavyzdžiai – TOP 10 geriausių KPP pavyzdžių Lietuvoje“ nugalėtoja. Ji apdovanota už sėkmingai įgyvendintą projektą, finansuotą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkui įsikūrimui“. Ūkininkauja prosenelių žemėje „Nenorėjau gyventi mieste, o pasilikusi kaime norėjau turėti savo ūkį. Imtis šios ...
 • Interjero patarimai renkantis stalą naujam būstui

  2023-01-20Interjero patarimai renkantis stalą naujam būstui
  Interjero dizainas turi ilgą istoriją – juk jau daugelį šimtmečių skiriame daug dėmesio mus supančios erdvės išvaizdai. Mūsų namai buvo, yra ir bus opozicija išoriniam pasauliui, kupinam pavojų ir chaoso. Gyvenamąją vietą visada pasirenkame ir įrengiame vadovaudamiesi tam tikrais principais: tai mūsų mažas mikropasaulis, kuriame gyvena mūsų artimieji ir vyksta kasdienis gyvenimas. Kiekvienuose namuose valgomasis yra ideali vieta šeimai susiburti. Šeimos, kurios valgo kartu vienoje vietoje, turi galimybę pabendrauti ir pasimėgauti vieni kitų draugija. Žinoma, norint sėkmingai valgyti ir turėti gerai įrengtą valgomąjį, reikia tobulo stalo, kurį galite įsigyti internetu. Čia pateiksime keletą patarimų, kaip išsirinkti valgomojo stalą savo namams. Dydis Pirmiausia renkantis stalą ...
 • Kauno apygardos teismui perduota „Kamuolinių“ byla

  2023-01-18Kauno apygardos teismui perduota „Kamuolinių“ byla
  Lietuvos Respublikos prokuratūra išplatino pranešimą apie Kauno apygardos prokuratūros apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perduotą nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą. Iš viso dėl labai sunkių nusikaltimų kaltinimai pareikšti septyniems asmenims, dalyvavusiems K. K. suburtoje grupuotėje. Jiems inkriminuojami kaltinimai: disponavimas labai dideliais kiekiais narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (kanapės, kokainas, ekstazis), šaunamaisiais ginklais, dideliu kiekiu šaudmenų. Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė. Po sėkmingos „Aro“ pareigūnų operacijos. Lietuvos policijos nuotraukos Gauja veikė Alytaus, Marijampolės, Kauno apskrityse ir užsienyje Bylos duomenimis, septyni organizuotos grupės nariai ...
 • Tie žmonės žvelgia lyg šventieji…

  2023-01-18Tie žmonės žvelgia lyg šventieji...
  O gal kaip tik – atvirkščiai: šventųjų žvilgsniai tokie žmogiški, kad nė nesuabejoji nei jų gerais darbais, nei šventumu, nei tuo, kad galėtų prisėsti prie tavęs, nuo darbų pavargusio, ir ištraukti iš kelionkrepšio duonos žiauberę… O gal – atvirkščiai: pats nedvejodamas pakviestum? Į tokias mintis ar nuojautas nejučia panyri, vaikščiodamas tarp žmonių ir šventųjų skulptūrų – didesnių ir mažesnių – kurias teoriškai jungia tik medis ir prie jo prisilietusi kuriančio žmogaus ranka. „Pavydėdavau žmonėms, kurie tokius gražius darbus daro“, – sako meistras, dabar priverčiantis stabtelėti ir įsižiūrėti į kiekvieną jo kūrinį…Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Taip, ko gero, pasijuto ne vienas, atėjęs į kalvarijiečio ...
 • Kuo daugiau pinigų – tuo geriau? Su viena sąlyga…

  2023-01-18Kuo daugiau pinigų – tuo geriau? Su viena sąlyga...
  Jeigu tie pinigai – iš bankomato ar slaptojo seifo ir šiuo metu cirkuliuoja tiek pas mus, tiek pasaulyje – kiek bebūtų, ne jie šiuo atveju svarbūs. Nes tikroji vertė ir vertybė – pinigų amžius: kuo senesni (iš šalies žvelgiant net į įprastus nepanašūs), retesni, tuo vertingesni, nes liudija praeitį, o tiems, kas imasi detektyvo vaidmens ir pradeda aiškintis – kas, kaip, kada ir kodėl – jie tampa tikru istorijos faktų lobynu. Neretai – su daugeliu mįslių ir paslapčių. Atradimais ir… nusivylimais, diskusijomis. Kad tas istorijas išanalizuotum, reikia ir kantrybės, ir analitinio proto, ir aklai netikėti jau esamomis teorijomis. Tam prireikia ...
 • Sūduvos metai nesibaigia

  2023-01-18Sūduvos metai nesibaigia
  Tai įrodo ir 2023-aisiais daugelyje vietovių, kultūros erdvėse tebevykstantys įvairiausi renginiai. Kai kurie jų – tarsi praėjusių apžvalga, tam tikrų darbų ciklo užbaigimas, tačiau dauguma tiesiog vyko prieš paskelbiant (oficialiai įteisinant) Sūduvos metus ir tęsiasi jie šiemet. Dieve duok – tegul tęsis ilgai, nes argi kada kažkam atiduosime savo žemę, vardą ir laiką? Ne vienerius metus Marijampolės kultūros centras gražiai bendrauja su Kybartų kultūros centro menų studija „Smiltys“: marijampoliečiai vis turi progų susipažinti su nuosekliai, įdomiai dirbančių kūrėjų darbais – jais ypač pradžiugina po kiekvieną vasarą rengiamų plenerų. Keletą pastarųjų kartų jie vyko Kuršių nerijoje, tačiau šiemet, minint savo kūrybinės veiklos ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.