www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Kampelis mano Sūduvos“

2022-ieji paskelbti Sūduvos metais. Nutarusios tai pažymėti bendru projektu šešios Marijampolės seniūnijoje veikiančios bibliotekos dar gegužės pradžioje pakvietė savo lankytojus, feisbuko draugus, visus Sūduvos fanus fotografuoti krašto vaizdus ir siųsti konkursui „Kampelis mano Sūduvos“. Kadangi Sūduva turtinga gamtos ir istoriniais paminklais, fotografams sunku nebuvo. Konkursui pristatyta 120 puikių nuotraukų. Birželio pirmoje pusėje Balsupių, Baraginės, Igliškėlių, Meškučių, Patašinės ir Valavičių bibliotekų feisbuko paskyrose vyko sūduvietiškiausių nuotraukų rinkimai. Bibliotekų draugai išrinko 30 nuotraukų, kurios bus eksponuojamos kilnojamoje paro-doje, pavadintoje taip pat, kaip ir konkursas – „Kampelis mano Sūduvos“.

Paroda jau buvo eksponuojama Balsupiuose… Autorės ir Virginijos Bielskuvienės nuotraukos

Nuotraukose – mūsų krašto ežerai, etnografinės sodybos, bažnyčios, istoriniai paminklai, koplytstulpiai, piliakalniai, gamtos paveldo objektai ir tiesiog širdžiai mieli, brangūs gimtinės kampeliai.

…ir Patašinėje.

Parodoje – tiek profesionalių fotografų, tiek fotografijos mėgėjų – Romos Adomavičienės, Arno Biskio, Jurgitos Guzevičienės, Danielės Inkrataitės, Tomo Kiverio, Lauros Kriščiūnienės, Vyganto Masaičio, Robertos Petraškienės, Jolantos Puskunigienės, Onutės Simanaitienės, Rimos Spūdienės, Redos Stadalienės, Dovydo Stralkaus, Juozo Šiugždinio, Renatos Štrimaitienės, Jūratės Zygmantienės ir Elvyros Žarkovienės nuotraukos.

Liepos mėnesį šiais vaizdais jau grožėjosi Balsupių bibliotekos lankytojai. Rugpjūtį paroda džiugino apsilankiusius Patašinės bibliotekoje. Rugsėjį fotografijų paroda „Kampelis mano Sūduvos“ kelsis į Baraginės, o spalį – į Meškučių biblioteką. Lapkritį ji sutiks visus užėjusius į Valavičių biblioteką. Gruodžio mėnesį Sūduvos metus kartu šia paroda palydės Igliškėlių kaimo bibliotekos lankytojai.

Ilona JANČAITIENĖ, Patašinės bibliotekos bibliotekininkė

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika