www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kaip atgaivinti santykius?

Nei vieni santykiai nėra tobuli, o meilė kelia tik teigiamus jausmus nebent santykių pradžioje. Ir kai pagaliau atrandate žmogų, su kuriuo jaučiatės laimingas, atrodo, kad šis jausmas turėtų tęstis amžinai. Tačiau iš tikrųjų taip būti negali.
Gyvendami gyvenimą kartu, jūs ir jūsų partneris išgyvenate kasdienes patirtis. Tai gali būti finansiniai įsipareigojimai ir suvaržymai, darbo praradimas, stresinės situacijos, ligos, vaikų auginimo sunkumai. Šie dalykai atitraukia jūsų dėmesį nuo santykių ir sukelia susidomėjimo praradimą ir nepasitenkinimą.

Kaip žinoti, kad santykiai išblėso?

Daugelis porų laikui bėgant tampa labiau draugais ar sugyventiniais nei mylimaisiais. Ir daugelis tai priima kaip normalų santykių etapą. Tačiau jei pradėjote svarstyti, kaip atgaivinti santykius, vadinasi vienas iš jūsų arba abu kartu nustojote dėti pastangas, būtinas jūsų meilei ir santykiams palaikyti. Galbūt nustojote švelniai kalbėtis vienas su kitu, gal pradėjote bausti vienas kitą už klaidas. Gal daugiau laiko pradėjote leisti darbe arba su draugais? Gal neseniai susilaukėte vaikų, praradote darbą ar pakeitėte jį? Žmonės dažnai galvoja ir yra įsitikinę, kad jiems su partneriu yra lemta būti kartu, kad santykiai yra ir bus amžinai, todėl visos problemos tiesiog išsispręs pačios su laiku. Tačiau taip tikrai nėra o dažnai būna per vėlu atgaivint tarpusavio ryšį.

Ką daryti, norint atgaivinti santykius?

  • Domėkitės savo partneriu. Kai pradėjote susitikinėti su mylimu žmogumi, buvote kupini smalsumo, norėjote nuolat žinoti, ką partneris galvoja ir jaučia. Klausdavote apie praeitį ir ateities svajones. Ar vis dar taip darote? Jei ne, tai gali būti svarbi priežastis, kodėl dabar jums tenka mokytis, kaip atgaivinti santykius. Domėjimasis partneriu apima klausimus ir mokėjimą įdėmiai klausytis. Tai tikrai neapsiriboja klausimais, kaip praėjo diena darbe arba ko norisi vakarienei. Klauskite, ką partneris mano apie dabartinius pasaulio įvykius, kaip jaučiasi dėl naujų pareigų darbe ar kaip pasikeitė svajonės apie ateitį. Nuoširdūs pokalbiai labai padeda atkurti tarpusavio ryšį.
  • Išlaikykite fizinį intymumą. Kai dingsta tarpusavio ryšys, daugeliui iš mūsų tampa sunku fiziškai bendrauti su partneriu. Jei pastebėjote, kad rečiau užsiimate seksu su partneriu ar taip elgiatės norėdami nubausti arba dėl kokių nors priežasčių apskritai vengiate sekso, turite tai nedelsiant spręsti. Atgaivinti santykius yra be galo sunki užduotis, kai kažkuris nebenori rodyti fizinio intymumo. Nepamirškite dažnai liesti savo partnerio, nes tai padės jums iš naujo sukurti artumą ir intymumą.
  • Išlaikykite fizinį intymumą. Kai dingsta tarpusavio ryšys, daugeliui iš mūsų tampa sunku fiziškai bendrauti su partneriu. Jei pastebėjote, kad rečiau užsiimate seksu su partneriu ar taip elgiatės norėdami nubausti arba dėl kokių nors priežasčių apskritai vengiate sekso, turite tai nedelsiant spręsti. Atgaivinti santykius yra be galo sunki užduotis, kai kažkuris nebenori rodyti fizinio intymumo. Nepamirškite dažnai liesti savo partnerio, nes tai padės jums iš naujo sukurti artumą ir intymumą. Nebijokite paglostyti savo mylimą žmogų, apkabinti. Šios akimirkos gali labai daug reikšti jūsų partneriui. Seksas yra labai svarbus santykiuose, o savo ir partnerio seksualinių poreikių supratimas yra labai svarbus norint išlaikyti darnius santykius. Jei seksualinis intymumas tampa vis retesnis, turite imtis veiksmų dabar, kol tai netapo neįveikiama problema. Galbūt jūsų seksualiam gyvenimui reikia kažko naujo, o gal partneris svajoja išbandyti naujus dalykus miegamajame? Gal seksas tapo net šiek tiek nuobodus ir jums užtektų išbandyti kažką nauja? Tai gali būti seksualūs apatiniai, speciali sekso kosmetika ar kvepiantis lubrikantas.

Ginčus ir konfliktus spręskite su humoru. Niekada nevenkite konfliktų tik todėl, kad bijote spręsti problemas. Svarbiausia spręsti problemą, kol dar ją galima padaryti linksma, o ne varginančia. Nevenkite problemos – sušvelninkite ją pasijuokdami vienas iš kito.

Atgaivinti santykius nėra lengva – norint sukurti palaikančius ir sveikus santykius reikia laiko ir pastangų, tačiau turėdami kantrybės galite atkurti pasitikėjimą ir užmegzti ryšį su savo partneriu.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika