www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Spalio 8 d. „Suvalkietyje“ skaitykite:

Asfaltuojami keliai soduose – lyg išsipildžiusi svajonė, kuria netikėta

Dariaus ir Girėno gatvėje išplėsta turgavietės teritorija.

Ruduo skaičiuoja antrą kalendorinį mėnesį. Tai metas, kai visi ruošdamiesi žiemai skuba baigti lauke atliekamus darbus. Ūkininkai ima ir gabena dar likusį derlių, žiemai ir kitų metų pavasariui ruošia laukus, kelininkai skuba baigti kelių, gatvių remontus. Daugėja naujai išasfaltuotų gatvių ir kelių.

Daržovių į rūsius vežti neskuba

Obuoliai nokti irgi neskuba.

„Jau mes, lietuviai, tai tikrai neliksime „ant ledo“ – sodinsime, auginsime, konservuosime, sandėliuosime
ir išgyvensime. Ir nereikia mūsų gąsdinti“, – visai rimtai pavasarį, pasklidus kalboms apie laukiantį sunkmetį, porino pažįstama pensininkė. Ar išsipildė jos svajonė, ar pakankamas derlius užaugo, ar jau sunešė jį į sandėliukus?

„Nuo tavęs priklauso, kaip čia šviesu…“

Tądien Kultūros centro salėje buvo daug sveikinimų, apkabinimų ir gėlių.

Šie poetiški žodžiai nuskambėjo pedagogams, užpildžiusiem Marijampolės kultūros centro salę tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, spalio ketvirtąją. Juos pasveikinti atvyko LR Seimo nariai Vaida Giraitytė-Juškevičienė, Andrius Vyšniauskas ir Kęstutis Mažeika, taip pat Savivaldybės tarybos nariai, savivaldybės administracijos atstovai ir kt.

Marijampolės ligoninėje prieš 30 metų pradėtos laparoskopinės operacijos vadintos stebuklu

Svečius Konie ir Hugo Dierkenus priėmė Marijampolės meras P. Isoda. Dešinėje gydytojas V. Šimkonis ir Seimo narys A. Vyšniauskas.

Marijampolės apskrities ligoninėje paminėta 30 metų sukaktis, kai joje pirmą kartą Lietuvoje buvo atlikta laparoskopinė apendektomija. Minėjime prisiminimais apie tuomečius įvykius dalijosi šios sukakties „krikštatėviai“. Tai – gydytojas Vitas Šimkonis, kurio iniciatyva buvo užmegzti ryšiai su viena ligonine Vokietijoje, ir mūsų medikams sudarytos galimybės mokytis, kaip atlikti tokias operacijas, įsigyti įrangos, taip pat pirmieji laparoskopu operuoti pradėję chirurgai Romas Maskelis ir Marius Purtokas.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika