www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Nerimaujate dėl šildymo sąskaitų? Išeitis – namo renovacija

Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo.

Šiais metais šildymo ir elektros kainos sieks neregėtas aukštumas. Nenuostabu, kad daugelis suka galvas, kiek žiemą teks sumokėti už komunalines paslaugas. Ramiau atsipūsti gali tik tie gyventojai, kurie jau spėjo modernizuoti savo daugiabučius.

Norintiems rinktis ilgalaikį ir tvarų būdą, kaip sutaupyti šilumos energijos, Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, jog efektyviausias sprendimas yra seno gyvenamojo namo modernizacija. Kompleksiniu būdu atnaujintas daugiabutis smarkiai pagerina energinį efektyvumą.

Pasak Gintarės Burbienės, APVA Pastatų energinio taupumo departamento vadovės, šiuo metu Lietuvoje renovuota apie 11 proc. energetiškai neefektyvių daugiabučių, tačiau augančios šildymo ir elektros kainos vis daugiau gyventojų priverčia susimąstyti apie savo namo modernizaciją. Renovacijos metu kompleksiškai įgyvendinamos energinio efektyvumo didinimo priemonės užtikrina, kad gyvenantys modernizuotuose būstuose moka 50–60 proc. mažesnes sąskaitas, jeigu lygintume su nerenovuotais daugiabučiais.

Svarbu nepamiršti, kad pro nesandarias senų daugiabučių struktūras netenkama itin daug šilumos. Pavyzdžiui, pro neapšiltintas pastato sienas išeina apie 38 proc. šiluminės energijos, o pro stogą – 11 proc. Pakeitus viso daugiabučio langus ir įstiklinus balkonus viduje sulaikoma dar 30 proc. šilumos.

Perspėja nedelsti – kainos nuolat auga

Gyventojai, kurie jau modernizavo savo namus, kiekvieną mėnesį sutaupo mokėdami už vis brangstančią šilumos energiją. Be to, renovacijos įgyvendinimo kainos taip pat kyla, todėl kuo ilgiau šis procesas atidėliojamas, tuo daugiau sumokama.

„Tie, kurie pradėjo renovaciją anksčiau, mokėjo pigiau. Dabar namo modernizacija mums kainuos brangiau, ir kuo ilgiau dels kiti gyventojai, tuo jie mokės daugiau. Praėjusiais metais už šildymą mokėdavome 70–80 eurų, tada supratome, kad daugiau laukti nebegalime“, – pasakoja Elektrėnų savivaldybės gyventojas Rimantas.

Tuo tarpu Elektrėnuose jau atnaujintame daugiabutyje gyvenantis Algis sako, jog dabar bute ne tik komfortiškesnė temperatūra, bet ir šildymą gali reguliuotis patys. Jei kambaryje niekas negyvena, temperatūrą jie gali sumažinti, taip dar labiau sutaupydami.

Renovacija – gyventojų bendras tikslas

Sąskaitas už brangstančią šilumą tenka mokėti gyventojams, todėl jie turėtų imtis iniciatyvos renovuoti savo daugiabutį. Specialistai rekomenduoja nedelsti su namo modernizacija, jei buto kv. m šildyti suvartojamos šilumos kiekis per mėnesį siekia 25 kWh ir daugiau.

Namo sunaudojama šilumos energija padalijama visiems butų savininkams, todėl įsirengti sandarias laiptinių duris, hermetizuoti ir apšiltinti galines sienas bei rūsius, sutvarkyti kiaurą stogą, pakeisti visus pastato langus ir vienodai kokybiškai įstiklinti balkonus turėtų būti bendras interesas.

Daugiau informacijos apie Daugiabučių atnaujinimo (modernizavimo) programą galite rasti www.apva.lt arba telefonu 8 614 99699.

Užs. 1332.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika