www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Paaiškėjo Sūduvos regiono „Aukso vainiko“ konkurso nugalėtojai

Marijampolės kultūros centre surengtas Sūduvos regioninės liaudies meno parodos-konkurso „Aukso vainikas“ uždarymas, kur paskelbti ir apdovanoti geriausiųjų darbų autoriai. Trys pirmųjų vietų nugalėtojai savo darbus pristatys konkurso nacionaliniame finaliniame etape, kuris ateinančių metų sausio 6-ąją, per Tris Karalius, vyks Šakių rajone, Gelgaudiškio dvare.

Prijuosčių audėja Janina Blažukienė šio amato išmokė ir savo šeimos narius. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Marijampolės kultūros centro parodų organizatorė, tautodailininkų klubo „Mūza“ vadovė Onutė Surdokienė gausiai į renginį susirinkusiems žiūrovas sakė, kad ši diena yra ypatinga šventė tautodailininkams ir amatininkams, nes pristatomi jų geriausi, brandžiausi kūriniai. Juos įvertino ir išrinko pačius geriausius solidi penkių specialistų komisija. Pasak renginį organizuojančio Lietuvos nacionalinio kultūros centro Etninės kultūros skyriaus tautodailės specialistės Solveigos Jakučiūnaitės, toks konkursas šiemet rengiamas jau septynioliktą kartą. Komisija 37 kūrėjų konkursui pateiktus darbus vertino ir atrinko trijose kategorijose – vaizduojamoji, taikomoji dailės ir kryždirbystė. Šiemet nutarta įteikti ir keletą specialiųjų prizų liaudies menininkams.

– Jūsų Sūduvos krašte yra daug darbščių ir talentingų žmonių, ir parodos darbai tai įrodo. Buvo labai įdomu juos pamatyti ir vertinti, teko ir pasiginčyti dėl tų įvertinimų. Šiemet minimi Sūduvos metai, todėl ir baigiamajam renginiui pasirinktas Gelgaudiškio dvaras, – sakė specialistė.

Ji paskelbė, kad specialieji pa­rodos-konkurso prizai skirti skulptoriui Arvydui Matulevičiui, taip pat marijampolietei juostų audėjai Laimai Kraukšlienei, Lenkijos Punsko miesto atstovei Danutei Vaznelienei ir šio konkurso debiutantei Gretai Jakimavičiūtei.

Andrius Bieliukas iš Šakių rajono ir jo išdrožti kryžiai įvertinti pirmąja vieta.
Susiję įrašai

Trečiąsias vietas konkurse užėmė medžio drožėjas Klemensas Kvainauskas – pasak komisijos narių, jo sukurtos koplytėlės išties maloniai nustebino ir buvo dar nematytos, taikomosios dailės srityje – muzikos instrumentų kūrėjas Eirimas Martūnas iš Šakių krašto, Griškabūdžio, o vaizduojamosios – Valentinas Grigas iš Kazlų Rūdos savivaldybės Kazliškių kaimo.

Antrosiomis vietomis įvertinti kryždirbys Raimundas Blažaitis iš Vilkaviškio rajono, vaizduojamosios dailės atstovė Vilma Mačienė ir taikomosios dailės srityje – Genovaitė Petrukaitienė, įvertinta už jos kuriamas riešines.

Pirmosios vietos skirtos ir Suvalkijos regionui nacionaliniame parodos ture atstovaus iš Vilkaviškio rajono kilusi Odeta Luišytė, šiuo metu gyvenanti Nyderlanduose, kryždirbystės srityje – medžio drožėjas Andrius Bieliukas iš Šakių rajono Klangių kaimo ir taikomosios dailės atstovė prijuosčių audėja iš Vilkaviškio Janina Blažukienė.

Po rezultatų paskelbimo gausi auditorija turėjo galimybę Kultūros centro mažojoje salėje pamatyti Liudvinavo mėgėjų teatro, vadovaujamo Vitos Gvazdaitienės, atliktą ištrauką iš spektaklio „Mediniai stebuklai“ pagal to paties pavadinimo rašytojo Kazio Borutos romaną. Pagrindinis kūrinio herojus – dievdirbys Vincas Dovinė, tad šis vaidinimas puikiai tiko ir apvainikavo visą renginį.

Algis VAŠKEVIČIUS

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika