www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Ir visada – gyvenimo šviesa…

Taip galėtume apibūdinti paskutinį spalio sekmadienį Marijampolės kultūros centro Igliškėlių skyriuje vykusį renginį, kuriame pynėsi spalvos (šviesios ir dramatiškos), nostalgiškos eilės ir muzika, smagių gyvenimo akimirkų nuotrupos…

Renginys prasidėjo eilėmis ir lyriška daina… Autorės nuotraukos.

„Nuo potėpio link spektaklio“ – originaliai pavadinta popietė sukvietė keleto menų mūzas. Svarbus akcentas – ukrainiečių dailininko, jau pažįstamo ir marijampoliečiams, Sergejaus Ra tapybos darbų paroda. Jau aštuonetą mėnesių Lietuvoje gyvenantis kūrėjas čia ir intensyviai dirba, ir rengia parodas, ir aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose. Ši paroda – nebe pirmoji Igliškėliuose, bet kaip sakė kultūrinių renginių organizatorius Dovydas Stralkus, ypatinga ir išskirtinė.

Lyriškomis eilėmis ir daina, gitarai pritariant, jis ir pradėjo šią popietę. Marijampolės kultūros centro parodų organizatorė Onutė Surdokienė pristatė autorių ir apžvelgė šios parodos ekspoziciją, kurią sudaro dvi dalys: šviesūs, taikūs peizažai ir dramatiški jausmų ir išgyvenimų proveržiai, akcentuojami nakties ir kraujo spalvomis. Tokia šiandien Sergejaus Ra gimtosios šalies realybė… Pats autorius, pastaruoju metu gyvenęs Luganske, dėstęs dailę sakė neplanavęs važiuoti į Lietuvą ar kur kitur, bet dukra su anūkais neištvėrė prasidėjusių apšaudymų ir šeima leidosi į sunkią kelionę – į nežinomybę.

Parodos autorius (sėdi priekyje) panoro nusifotografuoti su „Kuparo“ artistais.

Tai nebe pirmas toks bėgimas – kaip žinome, karas Ukrainoje (Kryme) prasidėjo jau seniai… Svečias sakė esąs labai dėkingas Lietuvai už viską – pats su paroda jau lankėsi ne viename rajone, visur sutiko draugiškus žmones, atsirado draugų. „Darbas mane atitraukia nuo tamsių minčių, tapymas išgelbėjo mano psichologinę būseną. Kiekvienas paveikslas – tai išreikšti tuo metu apėmę jausmai, šiandienos paveiksluose daug skausmo. Tačiau gyvenimas nėra vien liūdesys, jis neša ir šviesą“, – sakė Sergejus Ra.

Apie tai skambėjo ne tik Dovydo Stralkaus, bet ir Antano Maziliausko atliekamos dainos. O gyvenimo ir mūsų nuotaikų bei spalvų įvairovę susirinkusiems pademonstravo Puskelnių mėgėjų teatro „Kuparas“ artistai, vadovaujami Birutės Labutytės. Buvo parodytas smagus spektaklis „Pašėlęs gyvenimo tango arba – pasaka be galo“.

Lina VOLUNGYTĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika