www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kalvarijoje nuvilnijo poezijos šventė

Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko poezijos šventė „Rudens spalvos“. Tradicinį renginį organizavo Kalvarijos literatų klubas „Rasa“ (vadovė Vilija Vilkelienė). Šiemet klubas švenčia savo veiklos 25-metį – jis įkurtas 1997 metais, pirmoji poezijos šventė „Rudens spalvos“ įvyko 1998-aisiais. Kiek per tuos metus buvo švenčių, kiek literatų skaitė savo kūrybą, kiek skambėjo dainuojamosios poezijos posmų… Neskaičiavome, nes svarbiausia buvo ir yra – būti kartu bendraminčių būryje bei dalintis savo kūryba.

Pasidžiaugti „Rudens spalvomis“ susirinko ir kalvarijiečiai, ir nemažas svečių būrelis. Autorės nuotraukos

Šių metų šventė į Kalvariją sukvietė rašančius žmones iš įvairių Lietuvos vietovių ir ne tik: Vilniaus, Elektrėnų, Kauno, Garliavos, Marijampolės, Šakių, Alytaus, Suvalkų (Lenkija). Be abejo, dalyvavo ir Kalvarijos krašto literatai.

Nors šventė „Rudens spalvos“ tradicinė, tačiau šiais metais ji buvo kiek kitokia – buvo pagarsinti dar vasarą skelbto kūrybos konkurso rezultatai ir apdovanoti laureatai. Konkurse dalyvavo penkiasdešimt vienas literatas, vertinimo komisijai pateikęs po vieną kūrinį. Kiekvienas eilėraštis ar prozos kūrinėlis skleidžia kūrėjo energiją, šviesą ir šilumą. Visi jie laukia savo skaitytojo ir kiek­vienas jų vertas įvertinimo bei pripažinimo. Tačiau konkursuose taip jau būna – kažkas tampa laureatu, o kažkieno kūrybai lemta laukti kito konkurso.

Šeimininkų, „Rasos“ klubo narių, žodis…

Prozos grupėje pirmąją vietą pelnė Scholastika Kavaliauskienė iš Alytaus apskrities literatų klubo ,,Tėkmė“. Poezijos grupėje pirmoji vieta atiteko Aušrelei Jovarauskienei iš Garliavos, antroji – Albinui Degučiui iš Vilniaus, trečiąją vietą pasidalino Aldona Murauskienė iš Marijampolės ir Regina Palevičienė-Karilė iš Vilniaus. Renginio metu literatai skaitė savo kūrybą, džiaugėsi vieni kitų išleistomis naujomis knygomis ir nuoširdžia bendryste. Renginį vedė Vilija Dobrovolskienė iš Elektrėnų, muzika ir savo kūrybos dainomis šventę puošė viešnia iš Vilniaus, LNRS narė Birutė Kanevičienė.

Dėkojame gausiam šventės rėmėjų būriui už suteiktą pagalbą organizuojant šį renginį: įsteigti prizai, dalyviams skirtos dovanėlės, šventės atributika bei įvairūs saldumynai „Rudens spalvoms“ suteikė dar ryškesnių atspalvių bei šilumos. Tikimės, kad šie susibūrimai, bėgant metams tapę tradicine švente Kalvarijoje, gyvuos ilgai ir sukvies vis daugiau dalyvių.

Asta JANKELIŪNIENĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika