www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Mena laukai ir žmonės…

Nuotrauka šiai dienai prisiminti. Autorės nuotrauka

2022-ieji – žymaus Lietuvos tapytojo, pedagogo Vytauto Cip­lijausko jubiliejiniai metai: sausio 2-ąją jam būtų sukakę 95-eri… Tai akcentuota Marijampolės kultūros centro dailės galerijoje visus metus veikiančioje žymių menininkų kraštiečių darbų ekspozicijoje. Vytautui Ciplijauskui skirtas renginys vasarą buvo surengtas jo gimtinėje Šunskuose – čia veikė jo darbų bei Romo Linionio fotografijų, įamžinusių dailininką viešnagių metu, parodos. Tąsyk ir buvo prisiminta, kad visai netoli – ne tik dailininką, bet ir visą gausią bei talentingą jo giminę, daug kentėjusią istorijos vėtrose, menantys laukai. Tiesa, gimtoji sodyba neišlikusi, bet yra žmonių, dar ją menančių… Tada kalbėta, kad reikėtų šią vietą pažymėti.

…Ir štai prieš pat lapkričio pradžią šio lauko pakraštyje atsirado paminklinis akmuo su saulute bei užrašu, skelbiančiu, kad jau nuo 18-ojo amžiaus čia gyveno Ciplijauskų giminė, čia gimė ir vienas garsiausių Lietuvos dailininkų… Atidengti šio paminklinio akmens susirinko būrelis šunskiečių, atvyko nemažai Vytauto Ciplijausko giminaičių bei jį pažinojusių žmonių. Apie tai, kaip gimė idėja, papasakojo Šunskų seniūnas Rimantas Lekeckas, dėkodamas visiems, jai pritarusiems ir padėjusiems konkrečiai įgyvendinti. Linkėdamas prisiminti išėjusius ir visada matyti šalia esančius Ciplijauskų giminę priminsiantį akmenį pašventino Šunskų bažnyčios klebonas Deimantas Brogys.

Po to visi apsilankė seniūnijos salėje, kur eksponuojami Vytauto Ciplijausko paveikslai bei jį primenančios nuotraukos.

Lina VOLUNGYTĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika