www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Neįgaliųjų poreikiai bus tenkinami dar geriau

Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vyr. specialistė Aušra Parulienė, atsakinga už neįgaliųjų socialinę reabilitaciją bendruomenėje, patvirtino, kad nuo š. m. liepos 1 d. Socialinių paslaugų kataloge įteisinta nauja priežiūros paslauga – socialinė reabilitacija neįgaliesiems bendruomenėje. Nuo 2023 m. sausio 1 d. socialinės reabilitacijos paslaugas neįgaliesiems bendruomenėje galės teikti tik akredituoti paslaugų teikėjai.

Paslaugos teikėjams nereikės kasmet rengti naujų projektų, konkuruoti su kitomis organizacijomis. Savivaldybės administracija su akredituotomis įstaigomis/organizacijomis pasirašys 3 metų finansavimo sutartis ir vietoje konkursinio finansavimo bus užtikrintas akredituotas paslaugas teikiančių organizacijų ir įstaigų finansinis tvarumas.

A. Parulienė teigia, kad numatytos permainos neturėtų gąsdinti. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka

Organizacijos ir įstaigos, pageidaujančios nuo 2023 m. sausio 1 d. Marijampolės savivaldybės teritorijoje teikti akredituotas socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugas, iki 2022 m. lapkričio 10 d. Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriui (toliau – Socialinių paslaugų skyrius) turi pateikti nustatytos formos prašymus bei būtinus dokumentus leisti teikti šias akredituotas socialines paslaugas.

Socialinę priežiūrą (socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugą) galės teikti tik tos socialinių paslaugų įstaigos, kurių veiklos sritis yra socialinių paslaugų teikimas ir kurių teikiamos socialinės paslaugos atitiks teisės aktų reglamentuotus bendrosioms socialinėms paslaugoms, socialinei priežiūrai keliamus reikalavimus.

Siekiant, kad socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje akreditavimas vyktų sklandžiai, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizavo mokymus. Tokius mokymus rengė ir Socialinių paslaugų skyrius.

Jų metu organizacijos buvo supažindintos su akredituotos socialinės priežiūros teikimo reikalavimais, prašymų ir dokumentų, reikalingų akredituotai socialinei priežiūrai teikti, pateikimu, jų vertinimu, socialinės priežiūros akreditavimo procedūromis.

Pasak A. Parulienės, šiomis priemonėmis siekiama, kad teikiamos paslaugos būtų kuo kokybiškesnės, atsirastų dar daugiau skaidrumo. Naujoji tvarka skatins organizacijas būti lankstesnes, ieškoti naujų pažangių paslaugų teikimo formų ir galimybių, o visa tai orientuota į geresnį neįgaliųjų poreikių tenkinimą.

Nuo kitų metų sausio 1 d. gyventojai, pageidaujantys gauti šias paslaugas, turės kreiptis į gyvenamosios vietos seniūniją ir ten pateikti nustatytos formos prašymą, kaip ir kitoms socialinėms paslaugoms gauti, ir pasirinkti, kokios įstaigos paslaugų nori.

Pasak pašnekovės, forma, kurią neįgaliajam reikės užpildyti paslaugai gauti seniūnijoje, yra tikrai nesudėtinga, o socialinis darbuotojas, jei reikės, tikrai padės.

A. Parulienė pabrėžė, kad dabar iki lapkričio 10-osios įstaigoms ir organizacijoms reikia teikti prašymus tik akredituotai socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugai teikti, o kitoms akredituotoms socialinės priežiūros paslaugoms tokius prašymus galima pateikti bet kokiu metu.

2022 metų Marijampolės savivaldybės socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus iš viso įgyvendina 10 nevyriausybinių organizacijų, kurioms skirtas finansavimas iš LR valstybės biudžeto ir savivaldybės biudžeto lėšų: tai Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugija, Marijampolės savivaldybės I grupės neįgaliųjų draugija, VšĮ LASS pietvakarių centras, Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminė organizacija, Marijampolės klubas „Diabetikas ABC“, Lietuvos asociacija „Gyvastis“, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Marijampolės padalinys, VšĮ „Lietuvos reabilitacijos ir slaugos centras“, Marijampolės krašto žmonių su negalia sporto klubas „Siekis“, Marijampolės krašto samariečių bendrija.

– Sunku pasakyti, ar visos nevyriausybinės organizacijos, šiuo metu vykdančios socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektus, iki numatytos datos pareikš norą akredituotis šiai paslaugai teikti, o gal jų atsiras dar daugiau. Iki šiol prašymą teikti akredituotas socialinės priežiūras paslaugas yra pateikęs būtent LASS Pietvakarių centras, kuris kitąmet planuoja teikti ne tik akredituotą socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje, bet ir daugiau socialinės priežiūros paslaugų, – teigė A. Parulienė.

Šiemet, kol naujoji tvarka dar neįsigaliojo, socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektinėse veiklose dalyvavo ir paslaugas gavo 324 paslaugų gavėjai. Vien tik socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams Marijampolės savivaldybėje įgyvendinti šiemet buvo skirta 109290 eurų.

Algis VAŠKEVIČIUS

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika