Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Regėjimo negalia – ne kliūtis visaverčiam gyvenimui

Neseniai Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko du neįgaliuosius vienijančių organizacijų renginiai – Lietuvos kurčiųjų draugijos Kauno teritorinės valdybos Marijampolės pirminės organizacijos narių dirbinių parodos atidarymas ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Marijampolės savivaldybės filialo ataskaitinis renginys. Jo metu pristatytos iš muilo pagamintų įspūdingų gėlių puokštės, spalvingi rankų darbo atvirukai, kvepiančios levandų lėlės, įvairios dėžutės bei muiliukai.

Organizacijos narių skaičius mažėja

Aktyvūs draugijos nariai sako, kad galimybė susitikti ir bendrauti jiems labai svarbi (pirmas iš dešinės Š. Kriauzlys, antroji – D. Branišauskienė).
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Marijampolės aklųjų ir silpnaregių bendruomenės skyriaus pirmininkas Šarūnas Kriauzlys renginyje pristatė LASS Marijampolės savivaldybės filialo atliktus darbus, per ataskaitinius metus įvykdytus projektus, išvykas, edukacijas ir renginius. Muzikinę programą atliko šios organizacijos ansamblis „Šviesa“ su vadove Marija Grybiene.

– Mūsų organizacija pernai minėjo 95-erių metų įkūrimo sutartį. Marijampolėje ji taip pat veikia daug metų ir per tuos dešimtmečius buvo įvairių etapų ir permainų. Pastaraisiais metais neįgaliųjų integracijai į visuomenę skiriama vis daugiau dėmesio ir tikrai sulaukiame daug gerų permainų, – sakė „Suvalkiečiui“ Š. Kriauzlys.

Organizacijos Marijampolės skyriuje šiuo metu yra 86 nariai. Jų skaičius metams bėgant mažėja – dar 2018 metais turėta 130 narių. Tam yra įvairių priežasčių – žmonės miršta, taip pat išvažiuoja gyventi į Kauną ar Vilnių, kur yra galimybės akliesiems ir silpnaregiams mokytis ar dirbti. Narių amžius – nuo 31 iki beveik 90 metų, bet jaunų žmonių organizacijoje nedaug, didžiąją dalį sudaro senjorai. Pasak pirmininko, šiemet mirė 6 nariai, o naujų atėjo trys.

– Mes nuolat ieškome naujų narių, kalbiname regėjimo negalią turinčius žmones ateiti į organizaciją. Apie tokius žmones gauname informaciją iš gydytojų, taip pat jų ieškome asmeniškai. Mane pažįsta nemažai žmonių, net taksistai, kurių paslaugomis dažnai naudojuosi, kartais nurodo vieną ar kitą tokią negalią turintį asmenį, – sakė Š. Kriauzlys.

Džiaugiasi galimybe bendrauti

Pakalbinti draugijos nariai džiaugėsi, kad turi galimybę susitikti, pabendrauti, dalyvauti įvairiose veiklose. Jie itin džiaugėsi, kad jau daug metų dalyvauja ansamblio „Šviesa“ veikloje. Šiame kolektyve dabar – 15 draugijos narių.

– Aš jau 32 metus esu šio ansamblio narė, per tą laiką pasikeitė šeši vadovai, o dabar labai džiaugiamės Marija Grybiene, kuri puikiai vadovauja. Renkamės du kartus per savaitę, labai tų repeticijų laukiame. Turime galimybę koncertuoti, pasirodyti įvairiuose renginiuose, – džiaugėsi draugijos ir ansamblio narė Onutė Žardeckienė.

Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje surengta Kurčiųjų draugijos narių dirbinių paroda.

Pirmininkas sakė, kad turi nemažą branduolį, kuris yra aktyvus, bendraujantis, tad organizuojama nemažai renginių, dalyvaujama įvairiose veiklose. Spalio 15-ąją yra minima Baltosios lazdelės diena. Baltoji lazdelė yra viena svarbiausių regėjimo negalią turinčių žmonių priemonių, tą dieną vyksta renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į regėjimo negalią turinčius žmones.

Šiais metais minint šią dieną Marijampolės LIONS klubas padovanojo draugijos nariams ekskursiją į Merkinės piramidę. Ekskursijoje dalyvavo aštuoni nariai. Jie iš kelionės parsivežė daug nepamirštamų įspūdžių ir džiaugėsi sulaukę tokios paramos.

Š. Kriauzlys sakė, jog siekiant didesnės integracijos į visuomenę draugijos nariai neseniai apsilankė Jono Totoraičio progimnazijoje ir susitikę su antrų–septintų klasių moksleiviais pasakojo apie baltąją lazdelę, ją atsinešė ir parodė. Vaikai, pasak jo, labai domėjosi, daug klausinėjo ir tikrai geriau suprato, su kokiomis problemomis susiduria regėjimo negalią turintis žmogus.

Turi daug įvairių veiklų

Draugijos nariai turi nemažai ir kitų veiklų. Susirinkę jie klauso audioknygų ir jas aptarinėja, žiūri specialiai tokią negalią turintiems asmenims pritaikytus filmus, taip pat užsiima įvairių rankdarbių gamyba, molio terapija, gamina suvenyrus, žaidžia šaškėmis – turnyras, kuriame varžėsi su Vilkaviškio atstovais, vyko prie Vištyčio ežero, stiprina socialinius įgūdžius. Jiems labai padeda socialinė darbuotoja Dovilė Branišauskienė, kuriai draugijos nariai negailėjo gerų žodžių.

– Darbo yra tikrai daug, nes aptarnaujame ne tik Marijampolės, bet ir Kazlų Rūdos, Kalvarijos regėjimo negalią turinčius žmones. Dažnai reikia žmones palydėti į vieną ar kitą įstaigą, pasirūpinti maistu, kartais tiesiog ką nors patarti ar pabendrauti. Man šitas darbas labai patinka, nes jaučiu šių žmonių paramą, geranoriškumą, o čia ateidama jau turėjau socialinio darbo globos namuose patirtį, tad nebuvo labai sunku pradėti, – sakė D. Branišauskienė.

Draugijos nario mokestis yra simbolinis ir siekia vos vieną eurą per metus, stojamojo mokesčio nėra. Veiklos iki šiol buvo finansuojamos projektų atrankos konkurso būdu, pateikus paraiškas finansavimui gauti. Tokius konkursus organizuoja savivaldybių administracijos, o finansavimas projektams įgyvendinti skiriamas iš LR valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžeto lėšų.

Organizacijų laukia permainos

Pagrindinis finansavimas 2022 metais gautas socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektui „Regėjimo negalia – ne kliūtis visaverčiam gyvenimui“ įgyvendinti, skirta 12,5 tūkstančio eurų iš Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšų.

Teikiamos paslaugos, skirtos atkurti ir (ar) palaikyti neįgaliųjų socialinius, savarankiško gyvenimo įgūdžius, didinti jų užimtumą, galimybes savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime. Papildomai 1600 eurų iš Marijampolės savivaldybės biudžeto programos „Socialinių paslaugų ir kitos paramos teikimas“ gauta projektui „Nematau, bet noriu pažinti ir atrasti“ įgyvendinti. Už šias lėšas draugijos nariai trims dienoms vyko į Šventąją. Taip pat LASS Marijampolės savivaldybės filialo veikla yra finansuojama ir iš kitų finansavimo šaltinių.

Paklaustas, su kokiais iššūkiais susiduria ir ar keičiasi žmonių požiūris į neįgaliuosius, Š. Kriauzlys pastebėjo, kad regėjimo negalią turintiems žmonėms pastaraisiais metais yra lengviau, daroma nemažai, kad jų gyvenimas dėl aklumo būtų paprastesnis, kad jie galėtų lengviau judėti.

– Nuo ateinančių metų sausio 1 dienos mūsų laukia esminės permainos, nes toks finansavimo modelis, koks buvo iki šiol, kai buvo finansuojama projektinė veikla, pasikeis. Dabar turėsime gauti akreditaciją. Neaiškumų dar yra daug ir tik laikas parodys būsimų permainų naudą, – sakė Š. Kriauzlys.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga – paroda ir kino seansas

  2023-03-20Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga – paroda ir kino seansas
  Nuo kovo 13 dienos kino teatre „Spindulys“ veikia paroda „Visi skirtingi – visi lygūs“, parengta asociacijos „Suvalkijos saulytės“. Ši paroda skirta kasmet kovo 21-ąją minimai Dauno sindromo dienai. Paroda veiks iki kovo 31-osios. Dauno sindromą turintis kūdikis gali gimti bet kurioje šeimoje, nepriklausomai nuo geografinio regiono, rasės ar ekonominės padėties, bet mokslininkai yra nustatę, kad tikimybė susilaukti kūdikio su Dauno sindromu didėja proporcingai didėjant moters amžiui. Paroda kviečia priimti šiuos žmones tokius, kokie jie yra. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Pasaulinė statistika byloja, kad iš maždaug 700–800 gimusių kūdikių vienas turi Dauno sindromą. Skaičiai rodo, kad visame pasaulyje, kiekvienoje valstybėje žmonių su Dauno sindromu skaičius ...
 • Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?

  2023-03-18Tiksliųjų mokslų studijoms – aukso amžius: kaip pasiruošti IT karjerai dar mokykloje?
  Informacinių technologijų (IT) ir skaitmeninių inovacijų sričių specialistų poreikis šiandienos darbo rinkoje vis dar išgyvena augimą. Todėl pastaraisiais metais šalies universitetuose bei kolegijose didėja tiksliųjų mokslų populiarumas. Tačiau specialistai pažymi – norint tinkamai pasiruošti daugelio geidžiamai karjerai IT srityje, žinių ir praktikos įgyti verta dar mokyklos suole. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos duomenimis, su informacinėmis ir ryšio technologijomis susijusių studijų pasirinkimas 2021 m. siekė 6,8 proc., pernai – 8,2 proc. Panašų augimą stebi ir šalies kolegijos. Vilniaus universiteto studijų prorektoriaus dr. Valdo Jaskūno teigimu, pastaruosius trejetą metų moksleivių, besirenkančių tiksliuosius (t.y. fizinius, gyvybės, informatikos, inžinerijos, matematikos) mokslus universitete daugėja. 2020 m. jų buvo ...
 • Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme

  2023-03-16Paskaita apie lietuvininkus – šišioniškių tarme
  Marijampolės kultūros centro Mažojoje salėje gražiu renginiu paminėtos Lietuvių kalbos dienos ir surengta paskaita „Lietuvininkų gyvenimo būdas ir tarmė“. Ji buvo skirta ir šiemet minimiems Klaipėdos krašto metams, nes sausį sukako 100 metų nuo to laiko, kai Klaipėdos kraštas prisijungė prie Lietuvos. Lietuvių kalbos dienos pirmą kartą buvo surengtos 2016 metais. Joms pasirinktas ypatingas laikotarpis tarp dviejų Lietuvai svarbių datų – Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios. Per tą laiką kasmet visoje Lietuvoje ir užsienyje organizuojama daugybė renginių, kurie prisideda prie lietuvių kalbos sklaidos Lietuvoje ir užsienyje, telkia užsienio lietuvių bendruomenes, stiprina lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją ir Lietuvoje, ir užsienyje, didina ...
 • 2023-ieji – Šventojo Juozapato metai

  2023-03-152023-ieji – Šventojo Juozapato metai
  Lietuvos Respublikos Seimas 2023 metus paskelbė Šventojo Juozapato metais – praėjo 400 metų nuo kankiniškos Juozapato mirties. Kuo svarbus Rytų (graikų) apeigų katalikų Šventasis Juozapatas Lietuvai, kodėl mes jį gretiname su vieninteliu Lietuvos šventuoju karalaičiu Kazimieru? Juozapatas (Ivanas Gavrilovičius Kuncevičius) (1580–1623 11 12) – vienintelis ukrainietis, Rytų (graikų) apeigų katalikas (arba unitas), popiežiaus Urbono VIII 1643 m. paskelbtas palaimintuoju, o popiežiaus Pijaus IX – 1867 m. – šventuoju; vienas iš Šv. Bazilijaus Didžiojo ordino (1617 m.) įkūrėjų, šventumui brendęs Ukrainoje, Lietuvoje (čia gyveno 1596–1617 m.) ir Baltarusijoje. 1963 m. jo palaikai perlaidoti Vatikane, Šv. Petro bazilikoje, dešinėje navoje, Šv. Bazilijaus Didžiojo altoriuje. Šventasis Juozapatas ir ...
 • Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau

  2023-03-15Atnaujinus daugiabutį iki A klasės, šilumos sutaupoma net 8 kartus daugiau
  Įvertinus aplinkos ministerijos užsakytą analizę aiškėja, kad modernizuoti daugiabutį iki A energinio naudingumo klasės nėra taip brangu, kaip gali pasirodyti iš pradžių. Bendros projekto išlaidos padidėja, bet nežymiai, o dėl renovacijos šilumos butuose prarandama net 8 kartus mažiau. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo „Tyrimas buvo atliktas siekiant išsklaidyti mitą, kad pasiekti aukštesnę energinio efektyvumo klasę – itin brangu, norėjome nešališkų ekspertų vertinimo ir įrodymų, jog A klasę pasiekti įmanoma ir jog tai finansiškai apsimoka. Jeigu imtume C klasės energinio efektyvumo pastatą kaip bazinį, gyventojams siekti B klasės yra 3 proc. brangiau, o A klasės – 23 proc. brangiau. Kalbant skaičiais, ...
 • Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą

  2023-03-13Pasauliui – žinia apie Buktos girią ir jaunųjų miško bičiulių veiklą
  Visai neseniai socialiniame tinkle „Twitter“ pasirodė žinutė apie Žuvinto biosferos rezervato miškus. Šią žinutę paskelbė Jungtinių Tautų (JT) Biologinės įvairovės konvencijos sekretoriatas ir tai pirmas atvejis, kai Lietuvai ir Žuvinto biosferos rezervate esančiai vertingais augalais garsėjančiai Buktos giriai netoli Marijampolės skirtas toks dėmesys. A. Pivoriūnas sako, kad žinia apie Buktos mišką ir moksleivių veiklą paplito po pasaulį. FSC GD/Mariaus Čepulio nuotrauka Šiek tiek daugiau nei minutę trunkančiame vaizdo įraše „Twitter“ informuojama apie tai, kad šioje girioje rasti 45 I pasauliniame kare žuvusių vokiečių karių kapai, ir rodoma, kaip juos tvarko Liud-vinavo Kazio Borutos gimnazijos moksleiviai, jaunųjų miško bičiulių būrelio „Giliukai“ ...
 • Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms

  2023-03-13Pėdkelnės – funkcionalus aksesuaras dailiosios lyties atstovėms
  Kiekvienos moters stalčiuose galima rasti skirtingų modelių bei storio pėdkelnių, kurios visada pasitarnauja, kuriant kasdieninius arba šventinius įvaizdžius. Ką turėtume žinoti apie šį funkcionalų kiekvienai moteriai privalomą aksesuarą? Nuo ko priklauso pėdkelnių tvirtumas? Pėdkelnių tvirtumas priklauso nuo to, kiek denų turi konkretus modelis. Pasak specialistų, moterys, kurios labai dažnai puošiasi sijonais ar suknelėmis, turėtų prioritetą teikti pėdkelnėms, kurių denų skaičius prasideda nuo 20. Kalbant apie minėto storio pėdkelnes, būtina paminėti, kad būtent 20 denų pėdkelnės yra vienas iš populiariausių pasirinkimų, nes tinkamai jas prižiūrint šios idealaus skaidrumo pėdkelnės tarnauja ilgai. Kokias pėdkelnes pasirinkti, norint itin plonų pėdkelnių? Moterims, kurios ieško pėdkelnių, kurias būtų komfortabilu ...
 • Apie paslaptingąją π – meno kalba

  2023-03-10Apie paslaptingąją π – meno kalba
  „Neįtikėtina“, „Kaip gražu ir subtilu“, „Kiek kantrybės turi ta menininkė“ – tokius ir panašius vertinimus buvo galima išgirsti Beatričės Kleizaitės-Vasaris menų galerijoje atidarant išties įspūdingą ir supratimą apie meną gerokai praplečiančią parodą mįslingu pavadinimu „Tuščių puslapių π“. O toji paslaptingoji π (Pi) – iracionalusis skaičius, kurio apytiksli reikšmė yra 3,1427. Šis skaičius yra konstanta – nekintantis dydis, plačiai naudojamas daugelyje geometrinių formulių. Kartu tai ir mistinis skaičius, kurio sekos pabaiga iki šių dienų dar nėra nustatyta. L. Kuisienė kuria originalius, daug darbo ir laiko reikalaujančius meno kūrinius. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Menininkę pristačiusi menotyrininkė Rasa Žukienė atkreipė dėmesį į tai, kad Lietuvoje ...
 • „O kur mano piliakalnis?“

  2023-03-10„O kur mano piliakalnis?“
  Tokį ar panašų klausimą neretai išgirsta Albertas Švenčionis, fotografijų parodos „Būtsargiai – Lietuvos piliakalniai“ autorius. Dabar šią parodą galime aplankyti Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus rūsyje (Vytauto g. 29). Jos atidaryme, skambant unikalioms dūdmaišių melodijoms (muzikavo Juozas Slaboda) dalyvavo autorius, pristatęs ir fotoalbumą „Būtsargiai“, išleistą 2021 metais. Jame 142 fotografijos – parodoje tiek, žinia, nesutalpinsi, tačiau pasigėrėti bent dalimi šio unikalaus Lietuvos paveldo, paieškoti „savojo“ piliakalnio yra puiki proga. Albertas Švenčionis sako, kad kartais stebuklingą akimirką (tą vienintelį kadrą) sugauna per trumputį laiką, saulei švystelėjus pro debesies plyšį, o kartais… Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Kaunietis Albertas Švenčionis yra vyresniosios fotografų kartos ...
 • Kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros: ar galime pasirūpinti savo sveikata?

  2023-03-10Kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros: ar galime pasirūpinti savo sveikata?
  Sklindant žiniai, kad Lietuvoje kovo mėnesį siautėja geomagnetinės audros, įvardijama, kad šiuo laikotarpiu gyventojus gali kamuoti tokie simptomai kaip padidėjęs kraujospūdis, galvos, raumenų ir sąnarių skausmai, bendras silpnumas bei netgi lėtinių ligų paūmėjimas. Vaistininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad šiuos simptomus tikrai gali pajusti ne kiekvienas, o visgi su jais susidūrus svarbiausia pasirūpinti individualių simptomų malšinimu. Padidėjęs kraujospūdis Pakilus kraujospūdžiui, vaistininkė E. Ramaškienė pirmiausia skatina skirti laiko kvėpavimo pratimams, nes jie gali padėti greičiau sugrąžinti kraujo spaudimą į įprastas vėžes. „Daugiausiai dėmesio reikėtų skirti ilgam iškvėpimui. Pasistenkite kvėpuoti lėtesniais įkvėpimais ir iškvėpimais – įkvėpkite skaičiuojant iki trijų, o iškvėpkite suskaičiavę nuo vieno iki šešių. ...
 • KVIETIMAS: deklaravimo naujovės

  2023-03-08KVIETIMAS: deklaravimo naujovės
  Kviečiame dalyvauti Žemės ūkio ministerijos organizuojamuose nuotoliniuose informaciniuose seminaruose „2023 M. ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ DEKLARAVIMAS“. Seminaruose bus pristatytos naujosios Žemės ūkio naudmenų deklaravimo taisyklės, geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) bei žemės ūkio veiklos valdymo reikalavimai, žemės ūkio naudmenų bei kitų plotų ir ūkinių gyvūnų paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės, tiesioginių išmokų bei paramos priemonių administravimo, patikrų atlikimo aktualijos. Seminaruose taip pat bus aptartos Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės, kurių paramos paraiškos teikiamos kartu su žemės ūkio naudmenų deklaracijomis. Seminarai vyks nuotoliniu būdu, naudojant bendravimo programinį įrankį „Microsoft Teams“. Prisijungimus prie seminarų rasite Žemės ūkio ministerijos Naujienų skiltyje ...
 • Sąskaitas už šildymą galima sutaupyti renovavus daugiabutį. Paskelbtas kvietimas

  2023-03-08Sąskaitas už šildymą galima sutaupyti renovavus daugiabutį. Paskelbtas kvietimas
  Daugiabučių namų renovacijos programą Lietuvoje administruojanti Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) informuoja, kad nuo vasario 24 d. gyventojai gali teikti paraiškas valstybės paramai gauti. Biudžete numatyta skirti 410 mln. eurų, paraiškoms nebus taikomas atrankos būdas, tačiau privaloma pasiekti A energinio efektyvumo klasę. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Atsižvelgiant į dabartines rinkos kainas, nebėra didelio skirtumo energinio naudingumo klasėms pasiekti, kai vykdomi senų daugiabučių renovacijos projektai. Tokias išvadas pateikė Aplinkos ministerijos užsakymu pernai atliktas tyrimas. Todėl planuojant valstybės paramos lėšas daugiabučių modernizacijos projektams finansuoti, Aplinkos ministerija nusprendė į naujausią kvietimą įtraukti pagrindinę sąlygą, kuri numato, kad pareiškėjai privalo pasiekti A energinio ...
 • Moksleivių polinkis į IT: kaip jį pastebėti ir puoselėti?

  2023-03-08Moksleivių polinkis į IT: kaip jį pastebėti ir puoselėti?
  Šiuolaikinei visuomenei vis labiau remiantis informacinėmis technologijomis (IT) bei skaitmeninėmis inovacijomis, IT specialybės darbo rinkoje tapo labiausiai geidžiamos ir atveriančios plačias karjeros perspektyvas. Kompetencijų centro „Telia Global Services Lithuania“ ir ugdymo ekspertai pažymi, kad kuo anksčiau moksleivių talentai šioje srityje pastebimi ir pradedami puoselėti, tuo geresnes galimybes jauni žmonės turi sėkmingai juos realizuoti. Šiemet pirmą kartą visoje Lietuvoje įgyvendinamame moksleivių „Nacionalinio IT iššūkio“ projekte dalyvaujančios Molėtų progimnazijos IT mokytoja Jurgita Kniaziukienė išskiria 3 pagrindinius ženklus, atskleidžiančius vaiko polinkį į technologijų ir kompiuterijos mokslus, ir pataria, kaip padėti ugdyti bei stiprinti IT specialybėms reikalingas vaiko savybes. Polinkis konstruoti ir kurti sekas Viena iš pagrindinių ...
 • Rinkimų naktis Marijampolėje: vienuose štabuose džiaugsmas, kituose – nusivylimas

  2023-03-06Rinkimų naktis Marijampolėje: vienuose štabuose džiaugsmas, kituose – nusivylimas
  Šis pirmadienis – atoslūgis po keletą mėnesių trukusios įtemptos rinkiminės kovos savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose. Įvardinti rinkimų laimėtojai ir pralaimėtojai, didžiausios sėkmės ir nesėkmės, apžvelgiamos tendencijos. Sekmadienio naktį nemiegojusių ir stebėjusių rinkiminės kovos rezultatus irgi buvo daug. „Suvalkiečio“ žurnalistai užsidarius rinkimų apylinkėms lankėsi partijų rinkimų štabuose, kur buvo laukiama rezultatų, ir kalbino į mero postus kandidatavusius politikus. Maždaug pusę dvylikos nakties tapo aišku, kad socdemai Marijampolėje pasiekė geriausių iki šiol rezultatų – meras Povilas Isoda buvo išrinktas jau pirmajame ture, o partija mandatų skaičių Taryboje pasididino nuo buvusių 12 praėjusiuose, 2019 metų, savivaldos rinkimuose iki 16, t. y. socialdemokratai ...
 • Ar lengva pakeisti elektros tiekėją?

  2023-02-28Ar lengva pakeisti elektros tiekėją?
  Bendrovėms mažinant elektros kainas vartotojai nori tuo pasinaudoti ir pasirinkti pigesnį variantą. Ar lengvai pavyksta pakeisti bendrovę arba mokėjimo planą? Atsakymo iš tiekėjo negavo – Prieš dvejus metus nepriklausomu elektros tiekėju buvome pasirinkę „Enefit Lietuva“ ir mokėjome už kilovatvalandę (kWh) 13 centų. Kai pernai rudenį reikėjo iš naujo rinktis, pasilikome pas tą patį tiekėją, tik rinkomės planą „Superžalias“. Nors kWh kaina buvo didesnė negu kitų tiekėjų, bet tada elektra sparčiai brango ir neatrodė, kad pigs. Be to, kaip ir visiems buvo taikoma kompensacija. Pasirašėme sutartį 7-eriems metams, mokėjome už kWh trisdešimt kelis centus ir neatrodė daug. Visgi dabar, kai elektros kaina krenta, ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.