www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Kaip nepadėsi ligoniams, kai pats esi sveikas?“

Renginio Prezidentūroje metu. Vaidas ir Zita Kubiliai su NKC direktoriumi Daumantu Gutausku (dešinėje). Nuotrauka iš Prezidentūros archyvo

Zita ir Vaidas Kubiliai gyvena Kalvarijos sav. Pagraužių kaime (dar priduria, kad Jurgiškių vienkiemyje). Jų gyvenime neatlygintina donorystė atsirado natūraliai. P. Zita pasakoja, kad šeima pati susidūrusi su sveikatos problemomis, turi patirties ir žino, kad kiekvienam bet kada gali prireikti kraujo. „Mūsų šeimai teko daug visko matyti“, – sako moteris, kuri jau 42 kartus yra neatlygintinai davusi kraujo. Jos vyras Vaidas – 46 kartus. O 20-metis sūnus Lukas (studentas) taip pat yra donoras, jau penkis kartus dovanojęs kraujo.

Spalio 21-ąją šeima buvo pakviesta į Prezidentūrą. Tradiciniame Garbės donorų apdovanojimų renginyje, kurį organizuoja Nacionalinis kraujo centras (NKC), Kubiliai buvo pagerbti kartu su 116 kraujo donorų iš visos Lietuvos. Ceremonijos metu daugiau kaip 40 kartų neatlygintinai kraujo paaukojusiems donorams buvo suteikti Garbės donorų vardai bei medaliai. Šie apdovanojimai turėjo vykti 2021-aisiais, tačiau dėl koronaviruso (COVID-19) pandemijos to nepavyko padaryti.

Z. Kubilienė pasakoja, kad kaskart laukia, kada NKC komanda atvyks į Kalvariją. Anot pašnekovės, su kitais donorais bei su donorystės organizatore Rimante Vanagiene susiklostė beveik giminiški santykiai. Vieni apie kitus žino gana daug: kas namus remontuoja, kas darbą keičia ar kokios prob­lemos (arba džiaugsmai) ištiko. Kubiliai – ūkininkaujanti šeima (užsiima galvijininkyste). Vaidas dar ir Pagraužių seniūnaičio pareigas Liubavo seniūnijoje eina. Šypsena ir sveikata trykštantys sutuoktiniai sako, kad donorystė jiems tik į sveikatą – vyro hemoglobinas yra labai „drūtas“, o jos toks moteriškesnis – kartais tenka kokią donaciją ir praleisti, jei NKC medikai taip pataria. Bet kitą kartą, Zita žino, viskas bus gerai. „Kaip gali nepadėti ligoniams, kai pats esi sveikas?“, – retoriškai klausė Z. Kubilienė.

Daiva Klimavičienė

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika