www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Tradiciniame Verslo dienos renginyje: IQ forumas, diskusija ir apdovanojimai

Kasmet antrąjį lapkričio penktadienį švenčiama profesinė verslo atstovų šventė – Verslo diena. Šia proga Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialas organizavo ekonomikos (IQ) forumą „SŪDUVA 2022: kaip tapti stipresniems po dar vienos krizės?“. Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoja Agnė Kazlauskaitė papasakojo apie Europos Sąjungos atsaką į krizes, apimančias karą Ukrainoje ir energetikos saugumą.

LR finansų ministerijos atstovas Paulius Baniūnas supažindino su planuojamomis reformomis ir investicijomis, skirtomis naujos kartos Lietuvai, Lietuvos banko Makroprudencinės analizės skyriaus vadovas Algirdas Prapiestis pasakojo apie Lietuvos ir Marijampolės regiono tvarią plėtrą, esamą situaciją ir planus, nekilnojamojo turto tendencijas, o „Faktoro“ direktorius Algirdas Gutauskas suteikė naudingos informacijos apie alternatyvų finansavimą smulkiajam ir vidutiniam verslui.

Renginys baigėsi tradiciniais „Metų žvilgsnio“ ir šiemet pirmąkart vykusiu konkurso „Sukurta Marijampolėje“ apdovanojimais. Džiugu, kad verslo bendruomenės buvome pastebėti ir mes – „Suvalkiečio“ leidėjai. Už kūrybiškumą ir prisidėjimą prie Marijampolės identiteto kūrimo „Suvalkietis“ apdovanotas vienu iš specialių simpatijų prizų, kuriuos įsteigė Marijampolės turizmo ir verslo informacinis centras „SMART Marijampolė“.

Kaip mylėti verslą?

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorė Kristina Grigė ir Tarybos pirmininkas Vygantas Subačius UAB „Kalvarijos baldai“ direktoriui Kęstučiui Paužai įteikė apdovanojimą už nuoseklų augimą.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo direktorė Kristina Grigė ir Tarybos pirmininkas Vygantas Subačius UAB „Kalvarijos baldai“ direktoriui Kęstučiui Paužai įteikė apdovanojimą už nuoseklų augimą. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Diskusijoje apie Marijampolės regiono plėtrą Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda pateikė labai „skaudų“ retorinį klausimą – apie (ne)meilę verslui:

„Marijampolė didžiuojasi sėkmingu verslu. Verslu, kuris dar neprasidėjus energetinei krizei, jau ruošėsi jai, priimdamas reikalingus sprendimus. Visada sakėme, kad Marijampolė – tai yra 4M: maistas, metalas, medis ir mokslas. Šios strategijos nepakeitė jokia krizė, šis sektorius yra be galo stiprus mūsų regione. Tačiau norėčiau pabūti ir tuo „bloguoju policininku“ ir pasakyti institucijoms, kad labai dažnai jų planai prasilenkia su realia praktika.

Viena yra planuoti popieriuje ir dėlioti gaires, kita – tai įgyvendinti. Pripažįstu, kad paruoštas paramos priemonių paketas yra aktualus ir reikalingas, tačiau kol kas dar nėra aiškumo, o pradėję įgyvendinti darbus matome, kad tai, kas nefinansuojama, kainuoja verslui ar savivaldai gerokai brangiau, nei paramos sulaukiančios veiklos.

Dažnai su pavydu žiūriu į mūsų kaimynus lenkus ir bendraudamas su jų savivaldybių vadovais pasisemiu patirties, kaip, pavyzdžiui, kontroliuojančios valstybinės institucijos verslui padeda veikti, jį konsultuoja, o ne tik siekia kontroliuoti ar bausti. Esame toje pačioje Europos Sąjungoje, pretenduojame į tą pačią ES paramą, todėl labai norėtųsi, kad ir Lietuvoje įsivyrautų kiek kitoks požiūris ir atsirastų bendradarbiavimas ir noras padėti bei mylėti pridėtinę vertę kuriantį verslą“.

Renginio akcentas – „Metų žvilgsnis“

Šarūnė Petrošiūtė, atsiimdama apdovanojimą už sėkmingą metų startą, neslėpė verslo plėtrą planuojanti visoje Lietuvoje.

Šie tradiciniai apdovanojimai skatina verslą būti drąsų, nebijoti iššūkių ir siekti aukščiausių rezultatų. „Metų žvilgsnio“ apdovanojimai šiemet buvo skirti: už sėkmingą metų startą – MB „Inspira life“ (Šarūnė Petrošiūtė) – Marijampolės sav.; už tvarią plėtrą – UAB „Juodeliai“ (generalinis direktorius Petras Jašinskas) – Marijampolės sav.; už paramą miestui – UAB „Dovista“ (direktorius Karolis Jonaitis) – Marijampolės sav.; už nuoseklų augimą – UAB „Kalvarijos baldai“ (direktorius Kęstutis Pauža) – Kalvarijos sav.; už sėkmingą verslo startą – kavinė-baras „Būdelė“ (savininkas Andrius Aleknavičius) – Kazlų Rūdos sav.

Andrius Aleknavičius, atsiėmęs apdovanojimą, „Metų žvilgsnio“ vedėją Algimantą Pabedinskienę, taip pat visus renginio dalyvius pakvietė apsilankyti kavinėje-bare „Būdelė“.

Šiemet pirmą kartą buvo surengtas konkursas „Sukurta Marijampolėje“. Jame dalyvauti galėjo visos labai mažos ir mažos, vidutinės ir didelės prekybos ir paslaugų įmonės ar verslininkai. Pagal tam tikrus kriterijus speciali komisija iš gausaus sąrašo išrinko pačius įsimintiniausius laureatus. Jie buvo apdovanoti specialiai šiam konkursui sukurtais „Įkvėpimo katinais“.

Apie Marijampolės regiono tvarią plėtrą forume diskutavo „Mantingos“ generalinis direktorius Mantas Agentas, Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, EK atstovybės Lietuvoje vadovo pavaduotoja Agnė Kazlauskaitė ir Finansų ministerijos atstovas Paulius Baniūnas.

Už nepaprastai skanų ir išpopuliarėjusį kruasaną su meduoliniu įdaru apdovanota UAB „Mantinga“; už unikalios konstrukcijos ir Lietuvoje analogų neturinčių geležinkelio pabėgių gamybą – UAB „Sateba Lithuania“; už neįtikėtiną svirplių skonių ir produktų kolekciją – MB „Tastik“.

Specialūs simpatijų prizai, kuriuos įsteigė Marijampolės turizmo ir verslo informacinis centras „SMART Marijampolė“, atiteko: už iniciatyvą „Stogo bitės“ – UAB „Vidara“; už kūrybiškumą ir prisidėjimą prie Marijampolės identiteto kūrimo – laikraščiui „Suvalkietis“, kurį leidžia UAB „Suvalkietis“; už pilnus autobusus ir traukinius į Marijampolę atvykstančių turistų, besileidžiančių į specialią turizmo programą „Miesto detektyvas“ – gidei Jurgitai Bubnienei.

Renginyje už profesinę išmintį, kūrybinį polėkį ir bendradarbiavimą dovanos buvo įteiktos įmonių finansininkėms: Vilijai Juškauskienei (UAB „Dinaras“), Editai Glikienei (ž. ū. kooperatyvas „Suvalkijos pienas“ ir Kristinai Grabauskienei (UAB „Statkasta“).

Daiva KLIMAVIČIENĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika