www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai: „Suvalkų koridorius saugus“

Lietuvos ir Lenkijos prezidentai spaudos konferencijoje Marijampolėje. Redos BRAZYTĖS nuotrauka

Liepos mėnesį Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Lenkijos vadovu Andžejumi Duda (Andrzej Duda) prie Lietuvos ir Lenkijos sienos Suvalkų ruože, o vėliau abu vadovai lankėsi Marijampolėje įsikūrusiame Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione. Abiejų šalių vadovai svarstė, kaip apsaugoti šalis jungiantį vadinamąjį Suvalkų koridorių, kuris įtakingo Briuselio leidinio „Politico“ buvo pavadintas pavojingiausia vieta Europoje ir silpniausiu NATO tašku.

– Tiek šioje sienos pusėje, tiek ir Lietuvos pusėje žmonės svarsto ir kelia klausimus, ar mes pakankamai esame apgynę kiekvieną savo žemės lopinėlį, – kalbėjo Lietuvos Prezidentas G. Nausėda.
Karo atveju Suvalkų koridoriaus užgrobimas užvertų NATO sąjungininkams sausumos kelią iki Baltijos šalių, jis, ko gero, taptų pirmuoju mūšio lauku. Lenkijos Prezidentas A. Duda pripažino, kad tai yra ypatingas žemės ruožas.

Šio vizito metu Prezidento komunikacijos grupė informavo, kad abu šalių vadovai aptarė regiono saugumo ir gynybos klausimus, NATO rytinio flango stiprinimo eigą po sprendimų, priimtų Aljanso viršūnių susitikime Madride. Taip pat aptarė tolesnę politinę, karinę, ekonominę ir humanitarinę paramą Ukrainai, tęsiantis Rusijos sukeltam karui, būtinybę plėsti agresoriui taikomas sankcijas.
– Šiandien, brutalaus Rusijos karo Ukrainoje bei nesiliaujančių grasinimų mūsų šalims akivaizdoje, mūsų susitikimas demonstruoja, kad esame kartu, kad stojame petys petin už mūsų saugumą ir laisvę. Artimiausi metai pareikalaus didelio mūsų visų susitelkimo stiprinant savo gynybą ir saugumą tiek NATO, tiek dvišaliu, tiek nacionaliniu lygiu, – sakė Lietuvos Prezidentas.

A. Duda Marijampolėje kalbėjo: „Susitinkame Suvalkų koridoriuje, kuris turi ypatingą strateginę reikšmę“. Lenkijos prezidentas paminėjo, jog ir Madride vykusiame viršūnių susitikime tai buvo dažna tema, šiuo klausimu vyksta didelis darbas.

A. Duda ir G. Nausėda tąkart susitiko su karinių pajėgų vadais Lenkijos pusėje ir Marijampolėje.

urnalistams dar kartą buvo akcentuota, jog čia bus dislokuotos NATO pajėgos ir ginamos ES sienos. „Šita žemė – ypatingoje NATO globoje. Ši erdvė saugi, Suvalkų koridorius saugus ir bus ginamas“, – kalbėjo A. Duda.

G. Nausėdos teigimu, Aljansas turi būti pasirengęs ginti kiekvieną sąjungininkų teritorijos lopinėlį nuo pat bet kokios agresijos, nes tik taip galima garantuoti tinkamą atgrasymą. Ne mažiau nei pastangos Aljanso viduje svarbus dėmesys dvišaliam Lietuvos ir Lenkijos kariniam bendradarbiavimui. Prezidentas kalbėjo apie didinamą Lietuvos patrauklumą karinėms pratyboms, sąjungininkai čia galėtų treniruotis kartu su mūsų kariais.

– Turime stiprinti dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, nes bet koks atsakas pirmiausia prasidėtų nuo mūsų pačių pademonstruoto ryžto veikti kartu. Turime parodyti, kad Suvalkų koridorius ne skiria, o sujungia mūsų tautas bendram veikimui vardan mūsų visų saugumo ir laisvės, – pabrėžė Lietuvos Prezidentas.

Jis akcentavo ir šio dvišalio susitikimo tikslą – aiškiai įvertinti situaciją, grėsmes ir silpnąsias vietas, taip pat ir Rusijos ilgalaikę grėsmę.

Daiva Klimavičienė

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika