www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Suvalkų koridorius ir Baltijos jūros zona išlieka strategiškai svarbūs viso regiono ir Aljanso saugumui

Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo viršininkas generolas R. T. Andžeičakas susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. V. Rupšiu.
Vyr. srž. sp. Ievos BUDZEIKAITĖS nuotrauka

Lapkričio pradžioje Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijos kariuomenės Generalinio štabo viršininkas generolas Raimundas T. Andžeičakas (Rajmund T. Andrzejczak). Vizito metu generolas susitiko su Lietuvos kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu ir Lietuvos kariuomenės atstovais.

Pagrindinis gen. R. T. Andžeičako vizito tikslas – Lenkijos ir Lietuvos karinio bendradarbiavimo stiprinimas, susitarimo „Orša“ pasirašymas, kuriame išdėstyti prioritetai ir pagrindinės tolimesnio bendradarbiavimo sritys.

– Praėjusių metų karo patirtys rodo, kad žvalgyba yra nematomas, bet privalomas įrankis šiuolaikiniame kare, tad susitarime numatytos aiškios pasikeitimo žvalgybine informacija visose dimensijose gairės. Taip pat dokumente kalbama apie pratybas, kurių metu patikrinsime pajėgų pasirengimą ir užtikrinsime mūsų teritorijos vienybę ir integ­ralumą. Plėtodami savo santykius dvišaliu lygmeniu, prisidedame prie NATO pastangų stiprinti atgrasymą ir gynybą regione, – pastebėjo Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. V. Rupšys.

Abipusiu kariuomenių vadų sutarimu toliau bus aktyviai dalinamasi informacija apie saugumo situaciją, tęsiamas bendrų veiksmų bei planų sausumoje, ore ir jūroje sinchronizavimas. Baltijos jūros zona, Suvalkų koridorius išlieka strategiškai svarbūs viso regiono ir Aljanso saugumui, tad siekiama bendro koordinuoto atsako į bet kokias grėsmes ir NATO sąjungininkų buvimo regione siekiant užtikrinti atgrasymą ir gynybą.

Lietuvos kariuomenės informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika