www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kodėl mano automobilis ūžia?

Galbūt visai neseniai jūsų automobilis pradėjo skleisti pašalinius garsus, o gal tiesiog persėdę iš kito, tvarkingo automobilio supratote, kad jūsų automobilis neįprastai ūžia? Automobiliuose yra daug besisukančių, slankiojančių ir kitokius pasikartojančius judesius atliekančių detalių. Net ir nepriekaištingai prižiūrimuose automobiliuose visos detalės, anksčiau ar vėliau, susidėvi, todėl labai svarbu atpažinti automobilio siunčiamus signalus ir tinkamai į juos reaguoti.

Ūžimas gali įspėti apie keletą gedimų, kartais labai brangių. Kviečiame sužinoti ir atsiminti šias dažniausiai pasitaikančias priežastis, dėl ko jūsų automobilis gali ūžti.

Nusidėvėjęs rato guolis

Šalia kiekvieno automobilio rato yra guolis, kuris ir leidžia ratams suktis dideliu greičiu. Įprastai guolio viduje, apsupti specialaus tepalo, yra ypatingai kieti metaliniai rutuliukai. Automobiliui važiuojant jie sukasi, o specialus tepalas maksimaliai sumažina trintį ir temperatūrą.

Laikui bėgant į rato guolio vidų patenka drėgmė, dulkės, arba tepalas praranda svarbias savybes ir guolyje padidėja trintis. Tokiu atveju guolio viduje atsiranda maži grioveliai, per kuriuos besisukdami metaliniai rutuliukai ir sukelia ūžimo garsą.

Atpažinti, kuris ratas ūžia, gali būti sudėtinga. Tačiau priekinių ratų guoliai ūžia žymiai stipriau kai sukama į priešingą pusę. Pavyzdžiui, jeigu ūžimas sustiprėja posūkiuose į dešinę, tai greičiausiai keisti reikės kairįjį guolį priekyje. Dar po pasivažinėjimo galite paliesti visus ratlankius – dėl padidėjusios trinties guolyje, šalia esantis ratlankis turėtų būti stipriau įkaitęs.

Pavarų dėžės arba reduktorių problemos

Pavarų dėžėse ir reduktoriuose yra įvairių dydžių, nuolat besisukantys krumpliaračiai. Jeigu kuri nors ašis ar krumpliaračio guolis susidėvi, tai išsicentravęs krumpliaratis gali pradėti ūžti. Pasitaiko atvejų, kad ūžimas girdimas tik važiuojant tam tikra pavara – tai beveik garantuoja pavarų dėžės problemas.
Jeigu įtariate pavarų dėžės ūžimą, pirmiausiai rekomenduojame patikrinti alyvos lygį. Dažnai dėl atsiradusio alyvos nuotėkio dėžėje trūksta skysčio ir judančios detalės pradeda ūžti. Ignoruodami šią problemą prisišauksite dar didesnes remonto išlaidas.

Blogos arba netinkamos padangos

Dažnai, dėl įvairių priežasčių, ūžimo židinys yra padangos. Dėl netvarkingos važiuoklės ar blogo ratų suvedimo padangos gali būti pažeidžiamos. Pirmiausiai vizualiai apžiūrėkite jų būklę, perbraukite delnu per protektorių – jis turėtų būti tolygus, „nesusilaiptavęs“. Taip pat įsitikinkite, kad naudojate tik gamintojo rekomenduojamas padangas. Pavyzdžiui, jeigu jūsų visureigio gamintojas nurodo, kad didžiausios rekomenduotinos padangos yra 235/60 R18, tai aukštesnio profilio padangos gali kliudyti važiuoklės ar kėbulo dalis bei suteikti papildomą apkrovą važiuoklės detalėms, ratų guoliams.

Retkarčiais ūžimas gali kilti ir dėl blogai subalansuotų ratų, bet kartu su šia problema dažniausiai pasirodo ir vibracija.

Pažeistas duslintuvas

Vidaus degimo variklį turinčiuose automobiliuose visada naudojami duslintuvai, kurie skirti išmetamųjų dujų taršos bei variklio keliamo triukšmo mažinimui. Kadangi duslintuvas yra apačioje ir dažniausiai plieninis, tai jį ne tik lengva pažeisti kliudžius akmenį, bet dėl vandens bei druskų jį ilgainiui „suvalgo“ rūdys. Turėkite omeny, kad dėl nedidelės skylės, varikliui dirbant laisva eiga, pašalinių garsų galite ir negirdėti, todėl reikėtų pasikelti automobilį ir apžiūrėti duslintuvą.

Tiek patikros, tiek remonto darbus rekomenduojame patikėti specialistams. Dažnai įvairūs darbai reikalauja specialių įgūdžių bei įrankių, todėl būtinas atsakingumas ir kruopštumas. Vis dėlto, padangos yra labai dažna ūžimo priežastis. Tai pasiteisina ypač dažnai kai vairuotojai išgirsta ūžimą po padangų keitimo – kadangi Lietuvoje daugeliui automobilių tinka R16 padangos, rinkoje kartais siūloma ir naudota arba nekokybiška produkcija. Tad kviečiame įsigyti naujas ir kokybiškas R16 žiemines padangas čia: https://melga.lt/3-padangos/ziemines-pagal-dydi-r16-padangos.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika