www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Plutiškes papuošė skulptūra, įprasminanti miestelio įkūrimo legendą

Naujoji skulptūra įamžino gyvenvietės įkūrimo legendą. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Šių metų pavasarį Savivaldybės administracija pakvietė visų seniūnijų gyventojus aktyviai dalyvauti teikiant idėjas infrastruktūriniams projektams įgyvendinti. Projektų idėjų atrankos ir finansavimo tikslas – skatinti gyventojų iniciatyvą, įsitraukimą į gyvenamosios aplinkos kūrimą ir pagyvinimą, skatinti diskusijas gyvenamosios aplinkos gerinimo tema.

Reikalavimus atitikusius projektus Savivaldybė finansavo ir įgyvendino. Vienos idėjos projekto kaštai, finansuojami Savivaldybės, galėjo siekti iki 5 tūkstančių eurų.
Kazlų Rūdos savivaldybės seniūnijų gyventojai gana aktyviai dalyvavo kvietime siūlyti savo idėjas. Iš viso įgyvendinimui buvo atrinkti penki projektai: Kazlų Rūdos seniūnijoje įgyvendinami du, o Plutiškių, Jankų ir Antanavo seniūnijose – po vieną projektą.

Projekto autorė Plutiškių bendruomenės pirmininkė Ž. Labutienė džiaugiasi Savivaldybės parama ir neslepia, kad turi nemažai idėjų, kaip pagražinti Plutiškių viešąsias erdves.

Pirmieji įgyvendintu projektu džiaugiasi Plutiškių gyventojai, o projekto vadovė Žibutė Labutienė pasakojo, kad gyvenvietės pradžioje pastatyta skulptūra, atspindinti Plutiškių susikūrimo legendą.
Yra net kelios legendos apie Plutiškių įkūrimą ir viena jų pasakoja apie čia gyvenusį dvarininką, kurio dukra buvo paklydusi aplinkinėse giriose, o po kelių dienų atsirado – jai padėjo išgyventi aplinkiniuose miškuose sutiktas jaunuolis, kuris ją pamaitino duonos pluta – būtent nuo plutos kilęs ir Plutiškių pavadinimas. Atsidėkodamas už išgelbėtą dukrą toje vietoje dvarininkas pastatė koplyčią.

Būtent šią legendą savo skulptūroje įgyvendino žinomas Kazlų Rūdos menininkas skulptorius Vytas Aputis. Medžio skulptūra, vaizduojanti ant akmens stovinčią jaunąją dvarininkaitę, iškilo prie įvažiavimo į Plutiškes.
– Taip mes įprasminome krašto istoriją. Kai prieš kelias dienas skulptūros nuotrauką įdėjome į socialinį tinklą „Facebook“, sulaukėme nemažai gerų atsiliepimų ir pagyrimų už šią iniciatyvą.

Vietos žmonės džiaugėsi, kad buvo įgyvendinta tokia pačių gyventojų iškelta idėja. Ateityje sutvarkysime skulptūros aplinką, čia augs žolė, prie skulptūros postamento bus akmenys, ji bus gražiai apšviesta. Vienas iš mūsų rėmėjų jau paaukojo 100 eurų, už kuriuos netrukus įrengsime LED apšvietimą, o vėliau jį įrengsime žemėje.

Taip pat planuojame ir siekiame įgyvendinti būsimus projektus – nuo naujosios skulptūros iki gyvenvietės centre esančios Angelo skulptūros vedantį taką apsodinti alyvų medeliais, planuose yra ir erdvės prie bažnyčios tvarkymas, norima suformuoti poilsio ir ap­žvalgos aikštelę, nuo kurios atsivers puikus vaizdas į Plutiškių tvenkinį, – pasakojo projekto autorė.

Seniūnas D. Akranglis džiaugiasi aktyvia vietos bendruomene.

Plutiškių seniūnas Donatas Akranglis džiaugėsi glaudžiu bendradarbiavimu su vietos bendruomene, taip pat Kazlų Rūdos savivaldybės iniciatyva remti gyventojų iškeltas idėjas, kurios yra įgyvendintos ir teikia džiaugsmą bei naudą.

Seniūnas sakė, kad apie 600-us gyventojų turinčioje seniūnijoje gyvena iniciatyvūs žmonės, kuriems rūpi jų aplinka. Ketverius metus šį darbą dirbantis D. Akrang­lis pabrėžė, kad ir jam pačiam labai patiko idėja pastatyti miestelio istoriją įamžinančią skulptūrą, o planų ateičiai tikrai yra, sudarytas būsimų darbų prioritetinis sąrašas.

Jame – ir patogaus pėsčiųjų tako iki mokyklos pro miestelio bažnyčią nutiesimas, nes čia į gimnaziją, kurioje mokosi apie 200 moksleivių, eina daug vaikų. Tokio tako reikėtų ir pro Angelo skulptūrą, norisi atnaujinti ir P. Sapiegos gatvę nuo skulptūros iki parko.

– Idėjų mums tikrai netrūksta, ir pamažu, vieną po kitos jas įgyvendiname. Labai džiaugiamės Savivaldybės parama, kuri leido įsigyti garažą mūsų traktoriukui, taip pat esu numačiusi įsigyti du vandens dviračius, kuriais būtų galima plaukioti mūsų tvenkinyje. Kai tik išgirsime, jog paskelbtas naujas panašus konkursas, būtinai jame dalyvausime, – tvirtino Ž. Labutienė.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Užs. 1490.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika