www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Organizacijai „Blue/Yellow“ – Europos piliečio apdovanojimas

Už paramą Ukrainai EP viceprezidentė D. Charanzova (viduryje) apdovanojimą įteikė J. Omanui ir Ž. Bliumenzonaitei. Autoriaus nuotraukos

Briuselyje lapkričio 8 dieną buvo surengta iškilminga Europos piliečio apdovanojimo ceremonija, kurios metu šis garbingas apdovanojimas įteiktas ir Ukrainos pasipriešinimą prieš Rusijos invaziją remiančiai Lietuvos organizacijai „Blue/Yellow“. Apdovanojimą atsiėmė šios organizacijos įkūrėjas Jonas Omanas (Jonas Ohman) ir jos koordinatorė Žemyna Bliumenzonaitė.

– Jonas ir jo suburta komanda padarė milžinišką darbą pastaruosius aštuonerius metus tiekdama visokeriopą paramą ukrainiečių savanoriams, kovojantiems prieš rusų ir kolaborantų agresiją. Jono Omano iniciatyvos vertos didžiausios mūsų pagarbos ir dėkingumo, o „Blue/Yellow“ veikla yra bene ryškiausias europietiško solidarumo kovoje už laisvę pavyzdys, – teigė Europos piliečio apdovanojimui organizaciją nominavęs europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Vilniuje įsikūrusi organizacija „Blue/Yellow“ nuo 2014-ųjų remia Ukrainos ginkluotą pasipriešinimą – šalies karius ir savanorius. Organizaciją įkūrė ir jai vadovauja Švedijoje gimęs režisierius J. Omanas. Europos piliečio apdovanojimas nuo 2008 metų skiriamas už nuopelnus siekiant geresnio ES šalių ir gyventojų tarpusavio supratimo, plėtojant glaudesnį jų bendradarbiavimą ir skleidžiant pagrindines ES vertybes: žmogaus orumą, lygybę, solidarumą, teisingumą, pilietines teises ir laisves.

Apdovanojimo iškilmių metu Europos Parlamento viceprezidentė ir šio apdovanojimo kanclerė Dita Charanzova pabrėžė, kad ir Rusijos agresijos Ukrainoje sąlygomis Europos gyventojai toliau ištikimai gina žmogiškąsias vertybes ir demokratiją. Ji dėkojo už šias pastangas ir sakė, jog šiemet buvo gauta 300 nominacijų, iš kurių atrinkta dešimtadalis iš 24 šalių.

Didžioji jų dalis skirta asmenims ar organizacijoms, dirbančioms su Ukraina ir jos žmonėmis.
– Europai dabar sunkūs laikai, bet mes sėkmingai susidorojame su kylančiais iššūkiais, ir prie to labai prisideda daugybė savanorių, jaunų žmonių, pradedant moksleiviais, studentais ir baigiant vyresniaisiais. Be tų savanorių pastangų padėtis būtų daug blogesnė, – teigė viceprezidentė.

Iškilmingą ceremoniją stebėjo daug žmonių.

Šis apdovanojimas teikiamas ne Europos Sąjungos, o kiekvienos šalies narės mastu. Lietuvoje šį apdovanojimą anksčiau yra pelniusi Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacija, Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, Lietuvos neįgaliųjų forumas, restoranas „Jurgis ir Drakonas“ ir salotų baras „Mano guru“.

Pats J. Omanas žurnalistams Briuselyje sakė, kad vien tik sau visų nuopelnų nepriskiria, o „Blue/Yellow“ komanda yra įkvepiantis pavyzdys, ką gali padaryti didelė motyvacija, pagarba brangiems žmonėms ir stiprus pergalės troškimas. Organizacijos vadovas įsitikinęs, kad šiandieninė Rusija tiesiog neturi ateities, o už savo sprendimus ji mokės itin brangiai.

Jo nuomone, svarbu tai, kad nors šis prizas anksčiau buvo skiriamas už humanitarines taikos vertybes, bet naujos realijos, prasidėjus karui Ukrainoje, pakeitė požiūrį ir apdovanota organizacija, teikianti ir karinę paramą. Tokiu būdu Europa pradeda suvokti, kad vyksta tikrai rimtas karas ir reikalingi atitinkami veiksmai.

Algis VAŠKEVIČIUS

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika