www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

JAV kariškis: reikia atidžiai stebėti padėtį

Lietuvoje šį mėnesį lankėsi buvęs Jungtinių Amerikos Valstijų sausumos pajėgų Europoje vadas atsargos generolas majoras Džonas Gronskis (John Gronski). Šias pareigas jis ėjo 2016–2019 metais ir tada ne kartą lankėsi Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionuose, Suvalkų trikampio teritorijoje.

Dž. Gronskis mano, kad dėl Suvalkų koridoriaus nerimauti nereikia. Interneto nuotrauka

Žurnalistų klausiamas, ar Suvalkų trikampis šiandien yra pakankamai saugi vieta, Dž. Gronskis akcentavo, jog NATO privalo ir toliau labai atidžiai stebėti Suvalkų koridorių, kaip daro iki šiol. Kariškis teigė, jog svarbūs yra ir ten esantys sausumos keliai, ir geležinkelis, kurių infrastruktūrą reikia nuolat kiek įmanoma stiprinti. Jis džiaugėsi, kad kaimyninės Lietuva ir Lenkija pastaraisiais metais palaiko itin gerus ir stiprius kaimyninius ryšius, kad Suvalkų koridoriaus teritorijoje yra rengiamos bendros abiejų šalių karinės pratybos, ir tai labai svarbu.

Atsargos generolas majoras atkreipė dėmesį ir į tai, jog ši tema pastaruoju metu tampa aktualesnė ir Vokietijoje, kuri vis daugiau remia Ukrainos kovą su rusų okupantais, o tai irgi labai svarbus ženklas. Jo nuomone, svarbu ir toliau palaikyti gerus ryšius, rengti bendras pratybas, maksimaliai siekti, kad būtų užtikrintas judėjimo greitis ir mobilumas keliuose bei geležinkelyje, atidžiai stebėti padėtį. Dž. Gronskio nuomone, tai, kas daroma šiuo metu, yra ir svarbu, ir gerai, ir visas tas priemones reikia tęsti.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika