www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Svarbi pagalba Ukrainai – ir energetikos sektoriuje

Neseniai vykusių Lietuvos ir Latvijos žiniasklaidos atstovų apsilankymo Briuselyje metu nemažai kalbėta ir apie energetikos sektorių, iššūkius, kurie laukia artėjant žiemai. Europos komisarė estė Kadri Simson, atsakinga už Europos energetikos rinkos integraciją ir funkcionavimą, sako, kad padėtis šioje srityje yra visiškai kontroliuojama ir Europos Sąjungos šalys gali būti ramios dėl artėjančios žiemos.

– Rusijos agresija Ukrainoje palietė daugybę sričių, jos įtaka akivaizdi ir energetikos sektoriui. Suomija, Lenkija buvo pirmosios šalys, išsivadavusios nuo Rusijos energetinės priklausomybės. Anksčiau apie 40 procentų dujų buvo naudojama iš Rusijos, o dabar tas skaičius siekia mažiau kaip 9 procentus ir toliau mažėja, – sakė komisarė.

Pasak jos, šiuo metu pilnai užpildyti 95 procentai Europos Sąjungos šalių kuro talpyklų, tad nerimauti nėra pagrindo. Nerimas kyla dėl padėties pačioje Ukrainoje, nes Rusijos raketos yra sugriovusios apie trečdalį energijos tiekimo infrastruktūros, o jai atstatyti reikalinga įranga nėra lengvai gaunama, jos nenusipirksi parduotuvėje.

Komisarė sakė, kad Ukrainai reikia elektros generatorių. Jie naudojami buvusioje Sovietų Sąjungoje, taigi ir Baltijos šalyse, o Lietuva tokios įrangos taip pat turi ir dalį jos tikrai perduos Ukrainai. Dėl artėjančios žiemos tai bus daroma kuo greičiau.

K. Simson lapkričio pradžioje vizito Ukrainoje metu detaliau susipažino su Rusijos atakų prieš civilinę infrastruktūrą pasekmėmis. „Rusai taikosi į perdavimo linijas, kogeneracines elektrines, kurios naudojamos Kyjivui ir kitiems miestams šildyti. Žiema artėja, o trečdalis Ukrainos elektros generavimo ir paskirstymo pajėgumų neveikia. Dabar pagrindinis klausimas – ne dėl atstatymo darbų finansavimo, o dėl specifinės įrangos. Jei rasime autotransformatorių, kitų elektrinių dalių, tada galime jas nuvežti būtent ten, kur jų reikia“, – sakė eurokomisarė.

Ukrainiečiams reikia apie 20 tūkstančių elektros generatorių. Pusę iš jų žada skirti JAV, o likusią dalį – Europos Sąjungos šalys. Tikimasi, kad Lietuva ras ir skirs 120 generatorių.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika