www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kiek kainuoja tobula šokėjo laikysena? (kineziterapija šokio profesionalams)

MOTUS VITA klinikos kineziterapeutė Laura Žilinskienė. Nuotrauka iš asmeninio archyvo.

Pripažinkime – šokėjai daugumai asocijuojasi su švente, estetika, elegancija ir tobula laikysena.
Realybė yra skaudesnė – profesionalūs šokėjai dažnai kenčia skausmus, šypsenos ant parketo slepia ne tik sunkų treniruočių darbą, bet ir patirtų traumų pasekmes, alinančių treniruočių pažeistus sąnarius, susiformavusius ydingus judesių kompensacinius mechanizmus, baimes dėl naujų traumų.

Kodėl šokėjams skauda?

Šokant daug apkrovų tenka apatinei kūno daliai: pasitaiko skausmų pado, čiurnos, kelio, kirkšnies srityse. Dėl intensyvių ir didelės amplitudės sukimo ir tiesimo judesių juntamas kaklo ir juosmens srities nuovargis bei skausmas.

Nervų sistema ir kūnas, reaguodamas į lėtinį skausmą, keičia judesio stereotipą, atsiranda matomos kompensacijos. Tokie judesio pokyčiai trukdo plastiškai, tiksliai atlikti judesius, sukelia antrinius griaučių-raumenų pažeidimus.

Intensyvus, ilgalaikis, dažnas fizinis krūvis sukelia nepageidaujamus lėtinius pažeidimus, vadinamus perkrovos sindromais. Todėl tiek profesionaliai, tiek mėgėjiškai sportuojantiems, šokantiems asmenims rekomenduojamos savalaikės ir reguliarios raumenų, sausgyslių atpalaidavimo, uždegimo ir skausmo malšinimo priemonės.

Atliekant didelės amplitudės judesius, nuolat tempiami sąnarius supantys audiniai, sausgyslės ir raumenys, tuo pat metu kitos struktūros gali būti spaudžiamos. Tokios perkrovos sukelia lėtinę audinių pažaidą ir skausmą. Siekiant išvengti pažeidimų, svarbu įvertinti ir palaikyti audinių paslankumą, elastingumą.

Kokios traumos būdingos šokėjams?

Dėl pakitusių arba netaisyklingų galūnių segmentų, sąnarių padėčių, nesubalansuoto raumenų darbo, skirtingų ilgių ir jėgos, gali būti patiriamos traumos. Dažniausios traumos yra raumenų patempimai (vėliau skausmingumas ir spazmai), sausgyslių plyšimai, sąnarių diskų ir meniskų pažeidimai.

Įsitempę, elastingumą praradę blauzdos raumenys ne taip efektyviai dalyvauja bėgimo, greitėjimo ar atsispyrimo judesio metu, didesnės apkrovos perkeliamos aplinkinėms struktūroms. Dėl šios priežasties gali varginti pado fascijos uždegimas, atsirasti lėtinis kulnų skausmas ir pėdos pirštų padėties pokyčiai.

Kuo šokėjams gali padėti kineziterapeutas?

Atsitiktinių fizinių pratimų taikymas nėra toks efektyvus, kaip tikslingai sudaryta kompleksinė kineziterapijos programa – minkštųjų audinių technikos, fizioterapija, manualinės technikos, kinezioteipavimas, įtvarų pritaikymas ir fiziniai pratimai. Kineziterapijos programa sudaroma tik įvertinus išsamaus paciento ištyrimo rezultatus.

Pradedančiajam šokėjui ypač svarbu įsisavinti tinkamus tempimo, apšilimo, atpalaidavimo pratimus, išsiaiškinti silpnąsias kūno grandis ir atlikti traumų prevencijos programas. Tinkamas pasiruošimas fiziniam krūviui ir atsigavimas po krūvio užtikrina darnų griaučių-raumenų sistemos darbą.

Norint kokybiškai aktyviai judėti, svarbu jausti komfortą atliekant judesius.

Kodėl verta kreiptis į MOTUS VITA klinikos kineziterapeutus?

MOTUS VITA klinikos kineziterapeutai dirba Kaune ir Marijampolėje. Visi mūsų specialistai turi klinikinę patirtį ir konsultuoja pacientus su įvairiomis problemomis – nuo vaikų stuburo iškrypimo korekcijos iki aukšto meistriškumo sportininkų reabilitacijos; nuo sporto traumų iki sudėtingų neurologinių būklių.
MOTUS VITA reabilitacijos ir kineziterapijos klinikoje taikome tik biomedicinos ir medicinos mokslu pagrįstą gydymą, remiamės naujausiais mokslo tyrimais ir ilgamete savo komandos praktika.
Yra dar viena priežastis, kodėl ypač laukiame šokančių žmonių.

Ilgametė MOTUS VITA klinikos darbuotoja, konsultuojanti Kaune ir Marijampolėje, marijampolietė kineziterapeutė Laura Žilinskienė jau daug metų laisvalaikiu pati šoka Lotynų Amerikos šokius, dalyvauja konkursuose, veda šokių užsiėmimus marijampoliečiams ir neįsivaizduoja savo gyvenimo be šokių. Ir tuo pačiu dar geriau žino, kad didžiulę aistrą šokiui turintis žmogus geba trumpam pamiršti ir ignoruoti savo skausmą. Deja, kūnas prisimena viską. Todėl efektyviausia – imtis prevencijos. Kviečiame!

MOTUS VITA klinika
A.Valaičio g. 9, Marijampolė, +370 616 50790
Miško g. 23a, Kaunas, +370 676 07909
Būtina išankstinė registracija.
www.motusvita.lt

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika