www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Nuotekų valymo įrenginys ar talpykla – ką pasirinkti?

Jana Sabeth, Unsplash nuotrauka

Vis daugiau žmonių atsižvelgia į gamtos taršos problemą, todėl stengiasi keisti kasdienius įpročius. Dažnai kartojama – svarbu vengti plastiko naudojimo, naudotis elektrinėmis transporto priemonėmis, tačiau kur kas daugiau dėmesio turėtų sulaukti ir elementarios buitinės atliekos. Tinkamam jų apdorojimui yra skirtas ne vienas įrenginys. Pavyzdžiui, nuotekų valymo įrenginiai ir talpos. Atsižvelgiant į tai, straipsnyje aptariama, kada geriau rinktis valymo įrenginius, o kada – talpas.

Valymo įrenginiai

Buitinėse nuotekose gausu azoto ir fosforo, kurie patekę į aplinką neigiamai veikia gamtą. Dėl šios priežasties svarbu pasirūpinti, kad nuotekos būtų tinkamai apdorojamos. Norint įsigyti nuotekų įrenginius, svarbu atsižvelgti į sklypo plotą ir galimybes išleisti išvalytas nuotekas.

Nuotekų valymui skirtus įrenginius rekomenduojama montuoti sklypuose, kurie yra netoli upelio ar melioracijos griovio. Tokiu atveju, išvalytos nuotekos gali būti išleidžiamos į telkinius. Visgi, jeigu tokios galimybės nėra, tuomet reikia atsižvelgti į sklypo plotą, kad šis būtų pakankamai didelis. Kai nėra šalia telkinio, į kurį būtų galima išleisti vandenį, turi būti įrengiamas infiltracijos šulinys arba speciali talpykla.

Talpykla

Jeigu sklypo plotas nėra pakankamai didelis ir nėra galimybės išleisti išvalytą vandenį, rekomenduojama montuoti nuotekų talpyklą. Platus gaminių pasirinkimas leidžia rinktis iš įvairių dydžių. Tad svarbu įvertinti, kiek asmenų nuolat gyvena name ar planuoja gyventi, koks susidarančių nuotekų kiekis. Tinkamai įvertinę jų kiekį, ateityje išvengsite dažno nuotekų ištraukimo poreikio.

Tokiose talpose sukauptos nuotekos išsiurbiamos ir išvežamos tolimesniam apdorojimui. Kadangi nuotekas atvažiuoja išsiurbti asenizacinė transporto priemonė, svarbu įvertinti ir talpyklos montavimo vietą. Talpykla neturėtų būti montuojama šalia medžių ar tose vietose, kuriose kaupiasi vanduo. Geriausia montavimo vieta tiek valymo įrenginių, tiek talpyklų – važiuojamoji kelio dalis namo teritorijoje.

Taigi, neturint galimybės prisijungti prie centralizuotos kanalizacijos, tiek valymo įrenginiai, tiek talpyklos – puikūs pasirinkimai. Norint pasirinkti geriausią variantą, būtina įvertinti sklypo plotą, išvalyto vandens išmetimo galimybes ir nuotekų susidarymo kiekį. Jeigu sunku apsispręsti, rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie įvertinę individualų atvejį, pateiks geriausią pasiūlymą.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika