www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kaip pasiruošti dantų implantavimui ir ko tikėtis po procedūros?

Kenny Eliason, Unsplash nuotrauka.

Dantų implantavimas yra vienas iš efektyviausių būdų norint atstatyti prarastus dantis. Tinkamai atkurti dantys kartu atkuria ne tik efektyvią kramtymo funkciją, bet ir estetiškai atrodančią šypseną. Be to, procedūros rezultatai – ilgalaikiai. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai, leisiantys tinkamai pasiruošti implantacijai. Aptariamas ir pooperacinis laikotarpis.

Pasiruošimas implantavimui

Dažnai dėl informacijos stokos gali kilti stresas, nerimas ar kiti ne itin malonūs jausmai. Prieš pasiryžtant implantavimui, patariama ne tik įvertinti procedūros eigą, trukmę, bet ir atsižvelgti, kokia dantų implantacijos kaina. Skyrus pakankamai laiko ir tinkamai įvertinus visus operacijos aspektus bei asmeninius poreikius, galima pradėti ruoštis procedūrai. Keli naudingi patarimai:

• atlikite burnos higieną;
• prieš procedūrą sočiai pavalgykite;
• venkite alkoholio, rūkymo ir vaistų, skatinančių kraujo krešėjimą.

Likus bent mėnesiui iki procedūros, rekomenduojama apsilankyti burnos higienisto kabinete. Specialistas kruopščiai išvalys minkštąsias ir kietąsias apnašas bei dantų akmenis. Likus kelioms dienoms patariama nerūkyti ir nevartoti alkoholio, nes šie žalingi įpročiai gali susilpninti emalį, sukelti burnos gleivinės uždegimus, sulėtinti atsigavimo procesą ir padidinti komplikacijų riziką.

Pooperacinis laikotarpis

Ne veltui patariama prieš operaciją sočiai pavalgyti, mat per pirmąsias 48 valandas po implantavimo rekomenduojama vengti karšto ir aštraus maisto bei gėrimų. Be to, kuris laikas patariama vengti kietų maisto produktų, vietoje jų rinkitės košes, sriubas, jogurtus, sultinius ir panašiai. Specialistai taip pat rekomenduoja:

• tinkamai prižiūrėti burnos ertmę;
• burną skalauti druskos tirpalu;
• gerti daug vandens;
• kokybiškai ilsėtis.

Tam, kad dantų implantai kuo efektyviau sugytų su kauliniu audiniu, patariama tinkamai valyti burnos ertmę. Svarbu naudoti minkštų šerelių šepetėlį ir kelis kartus per dieną burną skalauti švelniu burnos tirpalu. Tokiu būdu sumažėja bakterijų kiekis burnoje, efektyviai raminami sujautrėję audiniai ir malšinami uždegiminiai procesai.

Po operacijos patariama gerti daug vandens, mat pakankamas kiekis skysčių iš organizmo pašalina toksinus, kurie lėtina ar net komplikuoja gijimo procesą. Be to, specialistai pataria vengti kofeino, rūkymo ir alkoholio, visos šios medžiagos pasižymi dehidratacinėmis savybėmis ir gali pakenkti gijimo procesui.

Atsižvelgę į aukščiau minėtus patarimus, ne tik geriau pasiruošite implantacijai, bet ir paspartinsite gijimą po operacijos. Visgi, jeigu kyla klausimų ar dvejonių dėl implantavimo, patariama kreiptis į savo srities profesionalus, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus. Be to, profesionalūs ir modernią įrangą naudojantys specialistai užtikrins efektyvų ir ilgalaikį rezultatą, kuris džiugins ne vienerius metus.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika