www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kalėdos jau čia pat: 3 patarimai ruošiantiems šventinį stalą

Katerina Holmes, Pexels nuotrauka

Iki Kalėdų lieka vis ir mažiau ir mažiau laiko, todėl jau pats metas pradėti galvoti apie šventinio stalo dekoravimą. Nesvarbu, planuojate pietauti su šeima ar rengiate kalėdinę vakarienę draugams – suplanavę keletą dalykų iš anksto, galite išvengti bereikalingo streso ir, žinoma, sukurti nepriekaištingai atrodantį šventinio stalo dekorą. Taigi, į ką gi reikėtų atkreipti dėmesį?

1. Pasirinkite temą

Pirmasis žingsnis – temos pasirinkimas. Daugeliu atvejų geriausia rinktis tokią temą, kuri atitiktų jūsų svetainės stilių, arba tokią, kurioje galėtumėte lengvai pritaikyti patinkančias „pasidaryk pats“ idėjas. Jei kambaryje yra medienos, apsvarstykite natūralių dekoracijų, pavyzdžiui, eglės šakelių ir kankorėžių, naudojimą. Jeigu interjere vyrauja tamsios spalvos, pasirinkite sidabrinius papuošimus ir pereinančių tonų, blizgančias dekoracijas. Jei ieškote modernesnės temos, ypač efektingai gali atrodyti vienspalvis dekoras. Na, ir, žinoma, niekada nesuklysite pasirinkdami tradicines spalvas, tokias kaip sodriai raudona, žalia ir balta, kurios padės sukurti šventinę nuotaiką.

2. Suplanuokite, kokius indus ir stalo įrankius naudosite

Tada, kai jau žinosite dekoro temą, išsirinkite, kokius indus ir stalo įrankius naudosite. Atkreipkite dėmesį tiek į jų dizainą, tiek į paskirtį. Visi ant stalo esantys indai ir įrankiai turėtų derėti tarpusavyje ir atlikti tam tikrą funkciją. Šiuo atveju verta prisiminti taisyklę, kad mažiau yra daugiau. Perpildytas stalas ne tik neatrodys patraukliai, bet ir nebus patogu prie jo sėdėti. Dar vienas pastebėjimas: dažnai šventinių pietų ar vakarienės metu naudojami ne tik stalo įrankiai. Taigi, jei, pavyzdžiui, norint atsipjauti tam tikro patiekalo bus reikalingi virtuvės peiliai, svarbu įvertinti, kad jie taip pat derėtų prie šventinio stalo dekoro.

3. Nepamirškite žvakių

Žvakės – tobulas šventinio stalo akcentas, suteikiantis šilumos ir jaukumo bet kokiam dekorui. Aukštos, plonos žvakės suteikia prabangos jausmą, o žemesnės ir storesnės patraukliai dera tradicinėse kompozicijose. Šių interjero detalių spalvą reikėtų derinti prie bendro stalo įvaizdžio. Visgi verta prisiminti, kad baltos spalvos žvakės tinka beveik prie bet kokio dekoro. O tinkamai panaudojus tamsesnių spalvų žvakes, šventiniam stalui galima suteikti daugiau ryškumo ir dramatiškumo.

Vos trys paprasti patarimai ir jūsų kalėdinis vaišių stalas gali atrodyti nepriekaištingai. Taigi nepatingėkite ir skirkite laiko pasiruošimui. Tuomet atėjus laikui dekoruoti stalą, bus kur kas lengviau. Na, o jeigu šiame straipsnyje pateiktų idėjų neužtenka, internete jų galite rasti dar daugiau.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika