Užs. 149.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

„Žiniuko“ vaikai kartu ir obuolienę verda

Šiuo metu šalyje veikia daugiau kaip 460 vaikų dienos centrų, kurie teikia akredituotas vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas. Nuo 2022 m. pradžios visos socialinės priežiūros paslaugos teikiamos tik akredituotos, jos finansuojamos iš savivaldybių ir valstybės biudžetų.

Dienos centrų veikla ypač svarbi tiems vaikams, kurie tinkamos priežiūros, rūpesčio, dėmesio negauna savo šeimose. Čia ugdomi kasdieniai vaikų gyvenimo įgūdžiai, organizuojama psichologinė pagalba, užimtumas. Vaikai su darbuotojais kalbasi apie savo sunkumus, išgyvenimus, mokomi pažinti save, spręsti problemas. Čia gauna šilto maisto, turiningai praleidžia laisvalaikį, jiems padedama ruošti namų darbus.

Vienas iš tokių centrų – Kalvarijoje įsikūręs „Caritas“ vaikų dienos centras „Žiniukas“. Jo vadovė – Renata Jarimavičienė.

Su vadove Renata Jarimavičiene ir pamokas ruošti smagiau. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Dirba dviese

Atvykus į jaukius namus, kur įsikūręs vaikų dienos centras „Žiniukas“, nuostabu ir malonu buvo matyti, kaip jie švariai, tvarkingai užlaikomi, nevaldiškai tvarkomi ir prižiūrimi. Tikrai galėjai pajusti tą šeimos, bendruomenės jaukumą, savitarpio pagarbą, nuoširdų buvimo kartu džiaugsmą. Vaikai ramiai ir susikaupę užsiėmė savo reikalais, kas žaidė, kas ruošė pamokas.

Dienos centro vadovė aprodė visas patalpas, pasidžiaugė, kad dabar jau netenka šalti ar matyti pelėsio ant sienų. O tokia padėtis kažkada labai seniai buvo, kai vaikų dienos centras Kalvarijoje tik kūrėsi, ir patalpos buvo kitoje vietoje. Dabar šie nameliai tikrai prižiūrimi pagal vokišką tvarką ir ūkiškumą. Ir tai ne atsitiktinumas, mat šį pastatą už suaukotas lėšas nupirko Vokietijos pagalbos Lietuvai ir Baltarusijai komitetas. Į šį pastatą Vasario 16-osios gatvėje „Žiniukas“ įsikraustė 2014 m. balandį.

– Kai persikraustėme į šį namą, kuris dabar priklauso Vilkaviškio vyskupijos kurijai, vaikai ateina po pamokų, bet mano svajonė – kad jie būtų užimti čia nuo pat ryto. Dabar turime akreditaciją 25-iems vaikams, sąraše yra 28. Ne visi susirenka kasdien, bet visai nelankančių nėra. Kasdien ateina 15–20 vaikų. Mūsų tikslas – dirbti ne tik su vaiku, bet ir su šeima, – pasakojo vadovė Renata.

Dienos centre jos dirba dviese – be vadovės, dar yra ir socialinė darbuotoja Karolina Bagdanavičienė (kai lankėmės, ji sirgo). Abi moterys laiko visą dienos centro ūkį.

„Vaikus čia traukia“

„Žiniuką“ lanko vaikai iš įvairių šeimų, o ir turi teisę lankyti visi, bet didžiausią dėmesį dienos centras skiria socialinę atskirtį patiriančioms šeimoms. Yra vaikų iš daugiavaikių, taip pat mažas pajamas gaunančių šeimų. Keli vaikai turi rimtų elgesio problemų. „Pirmumas teikiamas atskirtį patiriančioms šeimoms, net yra eilė laukiančių, kol galėsime priimti. Vaikus čia traukia, jie nenori eiti namo, nes čia šilta, smagu, jauku, nėra triukšmo, balių, yra žaislų ir draugiška kompanija. Jie ateina po pamokų, tada būna pamokų ruoša, po jos – bendros veiklos, tada pavalgome ir apie 17.30 val. vaikai eina namo“, – dienotvarkę nupasakojo vadovė.

Čia saugu, be to, vaikai jaučiasi suprasti, išklausyti, nevieniši. Vadovė sako, kad labai džiugu, jog mažieji nori čia būti. „Mes rašome įvairius projektus finansavimui gauti, kad galėtume surengti ekskursijų, įdomių užsiėmimų. Neseniai buvome Marijampolės baseine „Sveikatos banga“, rengiame ir kitokias išvykas. O veiklas organizuojame pagal metų laikus, štai neseniai gaminome advento kalendorius, įvairius darbelius, atvirukus, puošėme savo patalpas Kalėdoms.“

Ilgą laiką „Žiniukas“, kuris veikia nuo 2005 metų, buvo vienintelis vaikų dienos centras savivaldybėje. Tada, pasak vadovės Renatos, daugiausia bendravo su Marijampolės savivaldybės dienos centrais. Dabar Kalvarijos savivaldybėje yra trys vaikų dienos centrai: be „Žiniuko“, dar Jungėnuose ir Sangrūdoje. „Jau galime rengti veik-las visi kartu, štai gruodžio 14-ąją surengsime tradicinę sporto šventę, pasibūsime, pabendrausime. Mes katalikiška organizacija, taigi stengiamės vaikams diegti šias vertybes, švenčiame katalikiškas šventes, rengiame dvasinius užsiėmimus“, – pasakojo R. Jarimavičienė.

Centro paslaugomis gali pasinaudoti bet kuri šeima

Vaikų dienos centras „Žiniukas“ su Kalvarijos savivaldybe vykdo ir kompleksinių paslaugų šeimai projektą. Tądien, kai lankėmės, su vaikais bendravo Jurgita Paciukonienė, kuri pagal šį projektą teikė 3–7 metų vaikų trumpalaikę 4 val. priežiūrą (be maitinimo). Tuo metu buvo šeši tokie vaikučiai. Šią paslaugą gali gauti bet kuri šeima, jei tėvai neturi kur trumpam palikti vaiko dėl skubių reikalų.

„Žiniuką“ lanko įvairaus amžiaus vaikai.

Pavyzdžiui, mama lanko kursus darbo biržoje, tam laikui atveda čia pabūti savo vaikus. Kompleksinių paslaugų šeimai projektas, finansuojamas Europos Sąjungos, tęsėsi 7 metus, šį mėnesį jis baigsis. Kas bus toliau, nežinia, gal vėl pratęs, svarsto Renata. Iš to projekto lėšų „Žiniukas“ galėjo teikti mediacijos paslaugą, taip pat psichologų pagalbą. Dienos centras buvo savivaldybės partneris šiame projekte – taip išnaudojamos visos galimybės padėti šeimoms ir vaikams.

Vaikai čia mokosi laikytis tradicijų

„Žiniukas“ turi gražią tradiciją rengti bendras Kūčias kartu su lankančių vaikų šeimomis. „Vaikai parengia šventinę programėlę. Džiaugiamės, kad patys viską daro, stengiasi. Visi kartu prisimindami tradicijas dengiame šventinį stalą, laužiame kartu kalėdaitį. Planuojame ir šiemet tai daryti. Yra tokių šeimų, kur net šios tradicijos nepalaiko namie, todėl vaikams svarbi ši patirtis. Ne visų tėveliai ir ateina, bet džiaugiamės kiekvienu. Vaikai gauna ir dovanėlių, aišku, pagal mūsų finansines galimybes“, – pasakojo dienos centro vadovė.

Vaikų dienos centre neturima jokių pagalbinių darbuotojų, taigi vaikai viską daro patys, bendromis jėgomis ir kasdien, ne tik per šventes. Tik šildymo katilo kurti vaikams neleidžiama. R. Jarimavičienė pasigiria, kad dabar tai daryti daug lengviau, nes pastatytas granulinis katilas, o kažkada, kai buvo kietojo kuro katilas, tai pakaitomis abi darbuotojos atvažiuodavo kūrenti ir savaitgaliais, ir per šventes.
Vaikai patys tvarkosi, valo dulkes, plauna langus, indus susiplauna, gaminasi valgyti.

Jurgita Paciukonienė tądien irgi prižiūrėjo vaikučius.

Tenka prižiūrėti nemažą sklypą, pjauti žolę. Jie čia visko mokosi kartu. Naujokus kartais tenka pradėti mokyti nuo lėkštės išsiplovimo. „Tarnų čia nėra, sakome jiems. Anksčiau turėjome daržą su šiltnamiu, bet darėsi sudėtinga, tad neseniai išnaikinome. Buvome kažkada užsiauginę kopūstų, juos su vaikais konservavome. Turime kelias obelis, renkame obuolius, kartu verdame obuolienę ir valgome su blynais“, – pasakojo Renata.

Laukia dovanėlių

Prieš šventes „Žiniuko“ vaikai labai laukia dovanėlių ir skanumynų – kaip visi mažieji. Tik labdaros, pasak vadovės, nelabai pasitaiko. Ateina Savivaldybės administracijos atstovai prieš šventes su lauktuvėmis ir jau keleri metai per šventes aplanko kaimynė E. Česnulienė, atnešdama krepšį saldumynų ir kokių dovanėlių.
Taigi jeigu kas sugalvotumėte paremti ir pradžiuginti švenčių proga, labai tiktų stalo žaidimai, „Lego“ dėlionės, žaislai, kanceliarinės prekės, nes kartais vaikai jų net į mokyklą nusinešti neturi. Labai praverstų ir ilgai galiojantys maisto produktai, mat centras turi ne tokį jau didelį finansavimą.

„Gauname iš „Maisto banko“ du kartus per savaitę produktų su besibaigiančiu galiojimu, bet kiekiai labai sumažėję. Savivaldybė skiria vienam vaikui 30 eurų per mėnesį – viskam: darbo užmokesčiui, šildymui, maitinimui ir kita. Mes su Kristina neturime čia net po etatą, todėl aš, pavyzdžiui, dar dirbu papildomai mokykloje“, – aiškino R. Jarimavičienė, bet sakė nesiskundžianti, tiesiog toks gyvenimas.

Pasak jos, buvo visokių laikotarpių, ir geresnių, ir prastesnių, bet visada smagu sutikti gatvėje buvusius lankytojus: kai pamatai, kad vaikas iš sudėtingos šeimos gyvena tvarkingai. „Tai glosto širdį. Aišku, ne su kiekvienu užsimezga ryšys, bet stengiamės padėti kiekvienam“, – sako R. Jarimavičienė.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Greitas ir neskausmingas dantų rovimas

  2023-02-08Greitas ir neskausmingas dantų rovimas
  Kai kurie dantys auga netaisyklingai, todėl reikia juos tiesinti. Jeigu dantis nebepagydomas ir pradeda kenkti kitiems aplinkui esantiems dantims bei visai bendrai burnos ertmės būklei, rekomenduojama jį pašalinti. Taip užsitikrinsite geresnę burnos ertmės sveikatą ir išvengsite dar didesnių problemų ateityje. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip atliekamos dantų šalinimo procedūros bei kada dėl jų geriausia kreiptis. Kada reikia šalinti dantis? Dantys šalinami labai skirtingais atvejais. Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl retinuotų (pilnai neišdygusių), protinių ir sugedusių dantų šalinimo. Be abejonės, rauti danties niekada nesinori, tačiau kai jo jau nebėra įmanoma išgelbėti, tai vienintelė ir, patikėkite, pati geriausia išeitis. Retinuotų dantų šalinimas atliekamas tada, kai dantis ...
 • Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis

  2023-02-08Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis
  Reikalinga finansinė pagalba norint įsigyti būstą ar pradėti verslą, įvairiais kitais atvejais? Lietuvoje veikiančios kredito unijos ir jų paslaugos gali būti palankus ir patogus sprendimas, daug priimtinesnėmis kainomis, nei daugelis komercinių bankų. Kodėl ir kokios paslaugos teikiamos sužinosite šiame straipsnyje. Kokias paslaugas teikia kredito unija? Finansinių paslaugų įvairovė gali būti labai didelė ir atitinkanti skirtingus, skirtingų asmenų poreikius. Pasikonsultuokite su specialistais tam, kad jie padėtų Jums konkrečiu atveju. Kredito unijos ir jų paslaugos: paskola privatiems asmenims – gali būti suteikta pačiais įvairiausiais atvejais, dažniausiai siekiant įsigyti ar renovuoti būstą, taip pat kitokiam asmeniniam turtui įsigyti. Imant paskolą reikalingas pradinis įnašas, likusieji pinigai grąžinami ...
 • Apie gyvūnų maistą

  2023-02-08Apie gyvūnų maistą
  Pradėjus auginti naminį gyvūną, visada kyla klausimas – kokiu maistu jį maitinti? Dažniausiai šeimininkai konsultuojasi su veterinarijos gydytojais. Visų gyvūnų poreikiai bei polinkiai į ligas labai skiriasi ir tikrai nepriklauso vien tik nuo veislės. Veterinarai turi būti labai atidūs, rekomenduodami produktus, kurie geriausiai tinka kiekvienam augintiniui. Patys gyvūnų savininkai taip pat turėtų nemažai pasidomėti ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Apie gyvūnų maistą sklando daug teorijų. Tad, kaip žinoti, kuris maistas jiems geriausias? Į ką atsižvelgti, renkant maistą savo augintiniui? Kuriame gyvenimo etape yra gyvūnas? Faktas, kad jaunam šuniukui ar kačiukui siūlomos visai kitokios mitybos rekomendacijos, negu jau suaugusiam gyvūnui. Augantis organizmas ...
 • Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje

  2023-02-08Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje
  Ar bandėte kada plaukti baidare? Jeigu dar ne, tai žinokite, jog tai tikrai turiningas aktyvaus laisvalaikio būdas, kurį galite išbandyti kartu su savo šeima ar draugais. Baidarių nuoma Aukštaitijoje suteikia galimybę pažinti gražiausius šio krašto ežerus, upes ir kitus gamtos kampelius, kurių niekuomet nepamatytumėte keliaudami automobiliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl verta išbandyti baidares bei kur rasti jų nuomą gera kaina. Skirtingo ilgio baidarių maršrutai Jokiomis kitomis aplinkybėmis nesusipažinsite su gamta ir jos turtais taip gerai, kaip plaukdami gražiausiais maršrutais. Gamtos vaizdus čia pamatysite iš visai kitokios perspektyvos. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai tiks tiek mėgstantiems gamtą ir tylą žmonėms, tiek vertinantiems pokalbius ...
 • Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“

  2023-02-08Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“
  Nuo praėjusių metų lapkričio Marijampolėje gyvena iš Sakartvelo sostinės Tbilisio pagal Europos solidarumo korpuso savanorių programą atvykusi Nino Razgoniani. Dvidešimtmetė mergina yra menininkė ir dizainerė, skaitmeninio meno kūrėja, savanoriaujanti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu bibliotekos Multicentre veikia jos kūrybos darbų paroda „ANIMAE MORTUAE“(„Mirusios sielos“), apie kurios surengimą čia atvykdama ji net nesvajojo. Kurdė iš Sakartvelo Marijampolėje jaučiasi puikiai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Dėl karo Ukrainoje neteko darbo Smalsi, šilta, jautri ir emocinga – toks įspūdis liko daugiau kaip valandą pasikalbėjus su savanore. Iš karto susitarėme, kad, nors abu puikiai mokame rusų kalbą, kalbėsimės angliškai. Tas pokalbis paliko gerą įspūdį, nes visada ir įdomu, ...
 • Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius

  2023-02-08Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius
  Sodininkystė yra tikriausiai vienas iš dažniausiai pasitaikančių hobių, kurie būdingi daugeliui turintiems nuosavą namą su sodu. Tai šaunus hobis ir tuo pačiu savotiškas gyvenimo stilius, praturtinantis kasdienybę naujomis spalvomis. Sodo grožiui kurti reikalingas ne tik didelis pasišventimas ir kruopštus darbas, bet ir kokybiški įrankiai, be kurių neįgyvendintumėte jokių savo sumanymų. Metas paversti sodo grožio viziją realybę! Skaitydami toliau galėsite išsirinkti iš plataus sodo įrankių, įvairiausių reikmenų ir dekoracinių elementų asortimento geromis kainomis. Platus sodo įrankių asortimentas Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai ar turite visus būtinus vejos, krūmų ir kitų augalų priežiūros įrankius. Jeigu įrankiai seni, truputį palūžę, naudinga būtų įsigyti naujus, ...
 • Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai

  2023-02-07Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai
  Ieškote patikimų sprendimų šildymui ir norite sutaupyti? Iš nerūdijančio plieno pagaminti Viessmann katilai gali būti puikus pasirinkimas svarstant apie efektyvų ir sutaupyti leidžiantį šildymą. Su dujiniais Viessmann katilais šildymas bus taupus ir efektyvus. Dar vienas didelis šių katilų privalumas yra tas, jog juos tinka naudoti įvairios paskirties bei dydžio patalpose. Skaitydami toliau sužinosite apie visus Viessmann katilų privalumus ir galėsite išsirinkti sau labiausiai patikusį visai prieinama kaina. Dujinių katilų asortimentas Rinkdamiesi dujinius katilus, atrasite labai daug pačių įvairiausių rūšių. Skiriasi katilų galingumas ir pritaikymo galimybės. Atkreipkite dėmesį ir į montavimo tipą, ar katilas yra montuojamas prie sienos, ar pakabinamas. Specializuoti tiekėjai sudaro ...
 • Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

  2023-02-07Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus
  Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas Nacionalinis IT iššūkis. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti šiandien nepakeičiamomis tampančių IT ir programavimo žinių ir iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7-9 klasių moksleivius vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais. Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą ...
 • Karate ir fizinis aktyvumas

  2023-02-07Karate ir fizinis aktyvumas
  Gyvenimas tampa vis patogesnis, jau daug ką galima daryti net nepalikus namų. Daugelis žmonių dirba iš namų, apsipirkinėja internetu ir laisvalaikį praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Vis mažiau judame ir daugiau sėdime. Bet kokiam fiziniam aktyvumui reikia sutelkti didžiules pastangas, tad nenuostabu, kad renkamės patogesnį ir lengvesnį gyvenimo būdą. Dažnas dabar ieško alternatyvų, kaip praleisti laiką aktyviai ir smagiai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl verta sportuoti ir kokią naudą šiuo atžvilgiu suteikia karate sportas. Fizinio aktyvumo nauda Kai kurie mano, kad fizinis aktyvumas tik išvargina ir atima energiją, tačiau iš tiesų yra visiškai atvirkščiai. Jeigu sportuojame saikingai ir nepersistengiame, tuomet kūnas įgauna ...
 • Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?

  2023-02-07Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?
  Sterilizacija suteikia daug naudos jūsų katei, jums patiems ir visai bendrai šių gyvūnų populiacijai. Katės – itin veislūs gyvūnai, jos subręsta jau pirmaisiais gyvenimo metais, todėl gali atsivesti pirmuosius kačiukus itin anksti. Kaip bebūtų gaila, gatvėse vis dar klajoja daug benamių kačių ir tik visuomenės dėka tai galima stabdyti. Kuo dažniau šeimininkai sterilizuos ir kastruos savo augintinius – tuo mažiau jų atsiras gyvūnų prieglaudose, kurios šiuo metu ir taip yra perpildytos. Kačių kastracija – tai, kai patinėliams pašalinamos sėklidės. Kačių sterilizacija atliekama patelėms. Tai šiek tiek sudėtingesnė operacija, nes reikalingas pjūvis pilve. Taip pašalinamos kiaušidės ir gimda katėms. Tačiau dėl tokių ...
 • Pamirškite nemalonų knarkimą

  2023-02-07Pamirškite nemalonų knarkimą
  Knarkimas yra problema, kamuojanti ne vieną. Knarkti nėra gerai ne vien dėl kitus trikdančio garso, bet ir kenkia sveikatai, kadangi knarkimas paprastai išduoda tam tikras sveikatos problemas. Dažniausiai dėl knarkimo kalta kreiva nosies pertvara, kuri sukelia ištisą paletę ir kitų nemalonių problemų, todėl atliekant nosies korekciją įveikiamos jos visos vienu metu. Ką daryti susiduriant su knarkimu sužinosite toliau šiame straipsnyje. Tiesi nosies pertvara Galvojantiems apie dar geresnę sveikatą verta pagalvoti ir apie nosies korekcijų procedūras. Jos padeda įveikti ne tik knarkimą, bet ir chronišką slogą, pastoviai kamuojančias išskyras iš nosies bei daug kitų požymių, kurie malonumo anaiptol nekelia. Su tiesia nosies pertvara ...
 • Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

  2023-02-06Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų
  Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes. Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“ Deivido Tumelio nuotrauka Vincentas Martinavičius šiais metais švęs 90-ąjį gimtadienį. Gyvena jis dabar Aukštadvaryje, Trakų r., bet gimęs, kaip pats sakė, Kvietiškio dvare, ten ir augęs. Iki pat 1987-ųjų gyvenęs Marijampolėje. Paklaustas, kada ir kaip jis ...
 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.