www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kokios dabartinės interjero dizaino tendencijos?

Kurdami namų interjerą stengiamės, kad jis ne tik estetiškai atrodytų, bet ir turėtų praktinę naudą. Pavyzdžiui, šiltuosiuose kraštuose plytelės būna klojamos visose namų patalpose, nes jos savo vėsumu padeda ištverti karščius. Tuo tarpu mūsų krašte plytelės dažniausiai naudojamos vonios kambaryje ir virtuvėje, rečiau svetainėje ar židinio apdailai. Jos būna keraminės, natūralaus akmens, akmens masės, dekoratyvinės ir mozaikinės.

Kokios plytelės labiau tinka vonios kambaryje?

Vonios kambaryje labiausiai yra paklausios keraminės plytelės. Grindims geriau rinktis plyteles su įspaustomis rievėmis, kad jomis galėtumėte saugiai vaikščioti ir išvengti traumų. Plytelėms, kurios skirtos sienoms, slidumas nėra svarbus. Vonios kambaryje ant sienų įprastai klijuojamos šviesių spalvų plytelės, o ant grindų – tamsesnės. Dar būna daroma ir taip – sienos apačioje klijuojamos tamsių spalvų plytelės. Dar geriau atrodo, kai tarp dviejų spalvų plytelių įterpiama siaurų plytelių juosta, tarsi sujungianti skirtingas plyteles.

Kokias plyteles naudoti virtuvėje?

Virtuvės grindims praktiškiausia yra naudoti akmens masės plyteles, nes jos puikiai atlaiko mechaninius pažeidimus, o sienų dekorui geriausia rinktis keramines plyteles, nes jos ne tik gražiai atrodo, bet ir nebijo drėgmės. Čia tiktų ir mozaikinės plytelės, nes jos virtuvei suteiktų neabejotinai išskirtinę aplinką, ypač tada jei jomis būtų išklijuota kuri nors viena šios patalpos sienų, o likusias dengtų blankesnių spalvų keraminės plytelės. Be to, šios rūšies plytelės būna ne tik kvadratinės, bet ir apvalios, pastarosios virtuvės interjerui tikrai suteiktų modernumo.

Kaip gaminamos mozaikinės plytelės?

Mozaikos plyteles galima gaminti dviem būdais. Pirmas iš būdų – tai technologija, kurios dėka į krūvą presuojamos labai mažų matmenų glazūruotos akmens masės plytelės. Naudojant antrąjį būdą, didelės keramikinės ar akmens masės plytelės supjaustomos į mažesnes. Šios rūšies plytelės būna glazūruotos, neglazūruotos arba pagamintos iš stiklo plastiko. Jos būna gaminamos pačių įvairiausių formų ir spalvų. Dėl išskirtinio atsparumo drėgmei, jos dažnai yra naudojamos vonios kambario, virtuvės, dušo patalpų, pirčių apdailai.

Kokiomis savybėmis iš kitų tarpo išsiskiria mozaikinės plytelės?

Šio tipo plytelės nuo kitų skiriasi tuo, kad dėl lankstaus pagrindo jas drąsiai galima klijuoti ant išgaubtų paviršių, todėl jomis kuo puikiausiai galima padengti kolonas, ko negalėtum padaryti su kitokiomis plytelėmis. Dėl savo ypatingos išvaizdos jos nedvejotinai papuošia bet kurios paskirties patalpas.

Užs.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika