www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Jūrės miestelyje – naujos pažintinės-edukacinės erdvės

Praėjusį savaitgalį Kazlų Rūdos savivaldybės Jūrės miestelyje buvo įžiebta Kalėdų eglutė ir kartu pristatytas ką tik baigtas įgyvendinti įdomus vietos žmonių parengtas projektas, kuris labai pagerino ir pagražino šio miestelio gyvenamąją aplinką. Pagal šios savivaldybės skelbtą projektą „Seniūnijų gyventojų iniciatyvų skatinimas panaudojant biudžeto lėšas gyvenamajai aplinkai pagerinti, teikiant idėjas infrastruktūriniams projektams seniūnijų teritorijose“ Jūrėje atsirado nauji objektai, kurie sudaro sąlygas vietos gyventojams ir turistams geriau pažinti gamtą, florą ir fauną, skatina įvairius potyrius, kurie artimi mažo miestelio žmonėms.

Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė džiaugiasi gražėjančiu Jūrės miesteliu. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Pasak Jūrės miestelio bendruomenės pirmininkės Žanetos Štreimikytės-Mockeliūnės, jau prieš kurį laiką buvo kilusi idėja įsirengti bibliotekėlę – knygų namelį, kur gyventojai galėtų apsikeisti knygomis, atnešti ir palikti jas kitiems. Kartu tariantis su vietos žmonėmis buvo nuspręsta, ką dar būtų galima įrengti ir padaryti projekto lėšomis. Pagalvota apie tai, kad pasiėmus knygą iš bibliotekėlės norėtųsi gamtoje ją paskaityti, tad reikėtų suoliuko, bet įdomiau būtų turėti išskirtinį medinį krėslą. Tokį labai menišką ąžuolinį Jūrės miestelėnų krėslą išdrožė ir šalia geležinkelio stoties pastatė skulptorius Raimundas Blažaitis iš Alvito. Dėl savo dydžio ir patogumo jis iš karto tapo labai patraukliu objektu.

Pažintinę-edukacinę poilsio erdvę sudaro ir dar du įdomūs objektai – tai „Pėdų pojūčių takas“, kuriuo vaikščiojant basomis masažuojami įvairūs svarbūs taškai pėdose ir tai prisideda prie sveikatingumo gerinimo. Šiam takui panaudoti ir vietiniai parko kankorėžiai, prie geležinkelio esantys akmenėliai, kitos medžiagos.

Turbūt įdomiausi ir daugiausia smalsuolių pritraukiantys yra „Vabzdžių namai“ – būtent vabzdžiams skirti ir pasaulyje sparčiai populiarėjantys nameliai, įrengiami parkuose, soduose ir privačiose erdvėse. Jie padeda saugoti biologinę įvairovę, sparčiai nykstančią dėl žmogaus veiklos, tokie nameliai privilioja naudinguosius vamzdžius į kiemą ar sodą ir natūraliu būdu padeda kovoti su kenkėjais. Toks vabzdžių viešbutis atlieka ir edukacinę funkciją, jis yra labai populiarus ir tarp vaikų, kuriems padeda pažinti bei stebėti vabzdžius, ir tarp suaugusiųjų. Naujasis objektas atrodo labai estetiškai, galima net pagalvoti, kad tai dar vienas meno kūrinys.

Naujieji „Vabzdžių namai“ primena meno kūrinį.

– Aš labai džiaugiuosi, kad pavyko visą šį projektą įgyvendinti už tiek pinigų, kiek jam buvo skirta, nors teko padėti nemažai pastangų, kad sutilptume į tas sumas. Visas šios idėjos įgyvendinimas kainavo 4253 eurus, ir išties malonu, kad numatytus darbus pavyko atlikti laiku, miestelio žmonės ir svečiai jau gali džiaugtis naujais įdomiais objektais. Projektą parėmė ir geležinkelininkai, kurie skyrė lėšų bei darbo jėgos įrengti neįgaliesiems patogų privažiavimą prie traukinių perono, – sakė bendruomenės pirmininkė.
Naujus patrauklius objektus klebonas Žydrūnas Kulpys pašventino ir kartu su Ž. Štreimikyte-Mockeliūne perkirpo atidarymo juostelę. Renginyje dalyvavo nemažai vietos žmonių, taip pat svečių iš Marijampolės bei Kauno.

Knygų namelis padės plėsti akiratį.

Antrai kadencijai šį rudenį perrinkta bendruomenės pirmininkė sakė, jog miestelyje iš viso gyvena apie 400 žmonių, bendruomenei priklauso 63, šis skaičius mažai keičiasi. Pasak jos, labai smagu, kad Jūrės miestelis pastebimai gražėja, čia apsigyvena jaunos šeimos, kyla nauji namai, atsiranda iniciatyvių žmonių, kurie nori gyventi jaukiai ir patogiai. Labai gerai ir tai, kad atsiranda galimybių tokių projektų dėka įgyvendinti savo idėjas ir sumanymus, o bendrų sprendimų ieškojimas labai suartina vietos žmones ir bendruomenes. Visomis naujienomis ji operatyviai pasidalina socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

– Jeigu ateinančiais metais bus įgyvendinami panašūs projektai, tai tikrai rengsime paraišką, nes labai norėtume įrengti čia ir „Verpsčių taką“, kurį puoštų meniškos verpstės. Tai būtų dar vienas labai patrauklus objektas. Idėjų mes turime ir tikrai nežadame sustoti, – užtikrino Ž. Štreimikytė-Mockeliūnė.

Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos informacija

Užs. 1634.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika