www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Tebūna vietos VILČIAI ir TIKĖJIMUI

Keista ir liūdna kalbėti apie karą, kai už keleto dienų taikioje Lietuvoje laužysime kalėdaitį ir vis žvalgysimės po eglute – gal ten jau Ką nors paliko Kalėdų senelis? Ir tik panorama ir kitos žinios nepamirš informuoti apie tai, kas vyksta Ukrainoje. Dovanok, Dieve, šiai valstybei kuo daugiau stiprybės ir kuo greitesnės pergalės. Kiek gali būti bučų, irpynių, kiek gali žūti vaikų XXI amžiuje?! Kas per velniava, kad per Kalėdas turime apie tai kalbėti ir tokių dovanų melsti?!

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas susitiko su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu.
JAV gynybos departamento nuotrauka

Šiandien mes turime elektrą, namuose (pagal galimybes) šilta, turime geriamojo vandens. Vaikai eina į mokyklą, o ne, kaip Ukrainoje, paslėpti nuo sprogimų tūno rūsiuose ar metro stotyse. Per nepilnus metus įvyko tiek nesuvokiamų dalykų, kurie – norime to ar nenorime – pakeitė mus. Ir jau nebus taip, kaip buvo. Ko gero, visi esame šeimose kalbėjęsi, kur eitume, kur reikėtų slėptis, jei orkai savo nuodingais nagais pasiektų Baltijos šalis.

Ką reikėtų įsidėti į kuprinę, kur artimiausia priedanga ar kolektyvinės apsaugos statiniai. Mums reikia specialių žinių, kurios padėtų susitvarkyti su iškilusiomis naujoms aplinkybėmis. Bet kalbėjimas apie karą gyvenant taikoje yra, švelniai kalbant, paviršutiniškas dalykas. Todėl „Suvalkų koridoriaus“ puslapiuose šiandien kalbėsime ramiai – vildamiesi, kad niekada neprireiks nei slėptuvių, nei kolektyvinės apsaugos statinių, nei priedangų. Bet jei išmuštų tokia diena X, po pirmojo streso atsiminsime keletą svarbių dalykų, apie kuriuos šiandien rašome.


Ne visai tikslų ir gana keistą Suvalkų koridoriaus terminą išgarsino JAV generolas Benas Hodgesas. Pastaruoju metu apie Suvalkų koridorių žino ne tik aukšto rango NATO pareigūnai, gynybos planus rengiantys karininkai, bet ir kiekvienas mūsų krašto gyventojas, besidomintis situacija kaimyninėse šalyse, Ukrainoje ir teroristinėje Rusijoje.

Tuo tarpu NATO požiūris, kad Suvalkų koridorius yra viso aljanso Achilo kulnas (tai reiškia – pažeidžiamiausia vieta) – teikia vilties. Matome ne tik „susirūpinimą“ šiuo klausimu. Praėjusią savaitę su JAV sudaryta Lietuvos sutartis dėl didelio mobilumo raketinės artilerijos sistemų HIMARS įsigijimo. Pasak krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, šios ilgojo nuotolio raketinės sistemos yra naujas žingsnis vystant Lietuvos kariuomenės pajėgumus – jos reikšmingai sustiprins mūsų kariuomenės gynybinę galią. Taip pat ministras akcentuoja, kad JAV karinis buvimas Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse išlieka vienas svarbiausių Rusijos atgrasymo elementų. „Džiaugiuosi JAV sprendimu išlaikyti nepertraukiamą JAV karių buvimą Lietuvoje. Mes patys toliau investuojame ir geriname JAV pajėgų atvykimui ir buvimui reikalingą infrastruktūrą bei esame pasirengę suteikti visas reikiamas sąlygas karių pasirengimo užtikrinimui“, – kalbėjo A. Anušauskas.

JAV – strateginė Lietuvos part­nerė ir viena pagrindinių Baltijos regiono saugumą užtikrinančių sąjungininkių. Amerikiečiai aktyviai dalyvauja įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones Baltijos šalyse, stiprindami regiono saugumą ir stabilumą. Savo kariais, technika ir finansinėmis lėšomis JAV aktyviai prisideda prie mūsų regiono gynybos.


Tebūna vietos VILČIAI ir TIKĖJIMUI, kad viskas bus gerai – ir mūsų Lietuvai, ir Ukrainai, ir visam pasauliui, „apakusiam“ dėl Rusijos įžūlumo. Tebūna vietos ne tik šiuo stebuklingu Kalėdų laikotarpiu, bet kasdien. Iki pergalės.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika