www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Projekto „Rail Baltica“ svarba vis didesnė

Nuo 2004 metų Europos Parlamente (EP) dirbantis latvių europarlamentaras Robertas Zylė (Roberts Zīle), kuris yra ir vienas iš Europos Parlamento pirmininkės Robertos Mecolos (Roberta Metsola) pavaduotojų, yra ir EP narių įsteigtos grupės „Friends of Rail Baltica“ („Rail Baltica“ draugai“) pirmininkas, taip pat EP Transporto ir turizmo komiteto narys.

Lapkričio mėnesį Briuselyje su Lietuvos ir Latvijos žurnalistais susitikęs R. Zylė pabrėžė, kad prasidėjus karui Ukrainoje strateginė „Rail Baltica“ reikšmė labai išaugo ir šio geležinkelio nutiesimas tapo vienu iš svarbių prioritetų.

„Iki šiol vis dar buvo nemažai neišspręstų klausimų, kurių reikia imtis nacionaliniu ir Europos Sąjungos lygmeniu, siekiant tolesnio projekto įgyvendinimo pagreitinimo. Nuolat didėjanti globalaus projekto „Rail Baltica“ strateginė svarba, ypač dabartinėmis geopolitinėmis aplinkybėmis reikalauja neatidėliotinų sprendimų.

Agresyvus Rusijos karas Ukrainoje, nepaisant jo finansinių ir komercinių padarinių regionui, dar kartą parodė, kaip svarbu į „Rail Baltica“ žiūrėti kaip į geopolitinio saugumo projektą, jis svarbus ir dėl NATO plėtros, į aljansą jungiantis Suomijai ir Švedijai. Būtent geležinkeliu esant reikalui būtų gabenama ginkluotė, tad karinis mobilumas tampa dar vienu svarbiu akcentu.

Kita vertus, turime galvoje ir neišvengiamą infliacijos prognozių neapibrėžtumą, brangstant medžiagoms darbų negalima atidėlioti. Ankstesnėse projekto fazėse buvo padaryta klaidų, kurias būtina ištaisyti, tą žino ir Lietuvos pusė, bet esmė aiški – „Rail Baltica“ privalome turėti“, – sakė jis.

R. Zylė akcentavo, kad statybos darbai, įskaitant Rygos centrinį mazgą, Rygos tarptautinio oro uosto ruožą, Kauno-Lietuvos ir Latvijos pasienio ruožą, taip pat estakadas ir žaliuosius tiltus Estijoje vyksta sklandžiai. Geri rezultatai ir kitose strateginėse projekto įgyvendinimo srityse.

Pasak europarlamentaro, ankstesni planai nutiesti šį geležinkelį iki 2026–2027 metų vargu ar bus įgyvendinti, darbai vėluoja, bet realiai galima kalbėti apie projekto pabaigą 2030 metais.

„Suvalkiečio“ informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika