www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Jankuose patogiau patekti į biblioteką

Pagal Kazlų Rūdos savivaldybės skelbtą projektą „Seniūnijų gyventojų iniciatyvų skatinimas panaudojant biudžeto lėšas gyvenamajai aplinkai pagerinti, teikiant idėjas infrastruktūriniams projektams seniūnijų teritorijose“ Jankuose atnaujintas pastatas, kuriame įsikūrę Jankų bendruomenės namai ir biblioteka.
Pasak Jankų seniūno Jevgenijaus Kušnarenko, sužinojus apie galimybę pasinaudoti šio projekto lėšomis vietos gyventojai pateikė porą pasiūlymų ir vienas jų gavo finansavimą.

– Kazlų Rūdos viešosios biblio­tekos Jankų filialo vadovė Eglė Kančienė atkreipė dėmesį, kad įėjimui į Jankų biblioteką būtinai reikia įsigyti ir pritvirtinti turėklus lauko laiptams. Iki šiol turėklų nebuvo, tad užlipimas buvo nesaugus, o ypač pavojingas mažiems vaikams bei vyresnio amžiaus gyventojams, neįgaliesiems. Jiems be kito asmens pagalbos į patalpas užeiti buvo neįmanoma.

J. Kušnarenko džiaugiasi vietos ūkininkų parama.

Taip pat būtinai reikėjo sutvarkyti bendruomenės-bibliotekos patalpų fasado sutrupėjusią, nubyrėjusią, suskilinėjusią pamatinę sienelę. Įgyvendinus projektą ir atlikus visus šiuos darbus, pagerėjo lankytojų (ypač vyresnio amžiaus ir vaikų) saugumas, jiems tapo daug patogiau čia lankytis, pastatas tapo patrauklesnis estetiškai, – sakė seniūnas.

Jo teigimu, bendruomenės salėje vyksta renginiai, priimami miestelio svečiai, vyksta šventės, o biblioteka – kultūros įstaiga, kurioje lankosi daug miestelio gyventojų, ypač vaikų, todėl pirmasis vaizdas, atvykus į šias įstaigas, turėjo būti tvarkingas ir estetiškai sutvarkytas. Visi atlikti darbai kainavo 1074 eurus.

Nauji turėklai leidžia patogiau patekti į biblioteką. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Aštuntus metus Jankų seniūnu dirbantis J. Kušnarenko sakė, kad seniūnijoje gyvena apie tūkstantis žmonių, jų skaičius per pastaruosius septynerius metus sumažėjo daugiau kaip dviem šimtais. Darbo vietų čia nedaug, dauguma žmonių dirba Kazlų Rūdoje, Marijampolėje, yra ir keletas ūkininkų.

– Aš labai džiaugiuosi, kad turime aktyvią bendruomenę, kuriai priklauso per 60 narių. Labai jaučiame ir vietos ūkininkų paramą – jie visada pasirengę padėti ir darbo jėga, ir technika. Šiemet jie padovanojo Kalėdų eglutę ir talkino ją pastatant miestelio centre, – sakė seniūnas.

Pasak J. Kušnarenko, dabar didžiausias rūpestis Jankuose yra gat­vių atnaujinimas ir asfaltavimas, bet tam reikia nemažai lėšų. Jeigu ateinančiais metais bus skelbiamas panašus kvietimas teikti paraiškas skatinant vietos gyventojų iniciatyvas, nėra jokios abejonės, kad pasiūlymų bus tikrai pateikta.

Užs. 1661.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika