Šeimos konferencija – tai šeimai svarbių asmenų susirinkimas su tikslu padėti šeimai, atsidūrusiai probleminėje ar krizinėje situacijoje.
Šeimos konferencijos metodas turi istorinius pamatus, tačiau kaip metodas buvo pradėtas vystyti nuo 1980 m. Naujojoje Zelandijoje, stebint maorių šeimos kultūrą ir šeimos ginčo sprendimo tradicijas, o pradėtas taikyti 1989 m. Netrukus jis išplito ir 2014 m. atlikto tyrimo metu buvo nustatyta, kad šiuo metodu naudojosi mažiausiai 30 šalių, iš jų Kanada, JAV, Prancūzija, Vokietija, Olandija, Šiaurės šalys. Šiuo metu šį metodą taiko apie 50 pasaulio valstybių.

Šeimos konferencijos metodo tikslas- ieškoti šeimos paramos išteklių tarp artimųjų, į problemos sprendimo priėmimo procesą įtraukti (įgalinti) pačią šeimą, vaiką, išplėstinę šeimą ir šeimos artimuosius bei skatinti prisiimti atsakomybę už šių sprendimų įgyvendinimą. Šiuo metodu siekiama išsaugoti vaiką šeimoje, su vaiko gerove susijusias problemas išspęsti artimos ir išplėstinės šeimos rate, išsaugant šeimos paslaptį bei konfidencialumą. Šeimos konferencijos metodas gali būti taikomas įvairaus amžiaus vaikui.
Šeimos konferencijos koordinatorius – tai nepriklausomas asmuo, nepažįstantis šeimos ir nežinantis jos istorijos. Jis nepavaldus institucijoms, tačiau jo pareiga padėti šeimai pasiruošti ir pravesti šeimos konferenciją. Koordinatorius nepriima jokių sprendimų už šeimą.
Inicijuoti šeimos konferenciją gali vaiko gerovei neabejingi asmenys: mokytojai, darželio auklėtojos, socialiniai pedagogai, psichologai, gydytojai, atvejo vadybininkai, šeimos socialiniai darbuotojai, vaiko teisių apsaugos specialistai, policijos, probacijos pareigūnai. Specialistai, kurie inicijuoja šeimos konferenciją turi pristatyti ir paaiškinti šeimai, kad tai yra metodas, kuriuo bus mėginama sudėlioti pagalbos planą vaikui. Šeimos konferencijos metodas, tai kaip vaistas, padedantis šeimai susidoroti su dėl jų pačų problemomis, kilusiomis pasekmėmis, kenkiančioms vaikams. Specialistai yra labai svarbi pirmoji grandis, užvedanti visą procesą. Šeimai sutikus priimti ir išbandyti šį metodą, specialistas kreipiasi į šeimos konferencijos koordinatorių.
Mediacijos ir socialinių paslaugų centras „Po vienu skėčiu“ dovanoja šeimai vieną šeimos konferenciją. Kreiptis el. paštu: mspcentras@gmail.com
Projektas iš dalies finansuojamas Marijampolės savivaldybės pagal programą
„ Dėl lėšų skyrimo šeimos stiprinimo programos projektams“