Užs. 149.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Dainius Gaižauskas: „Marijampolė – visiems, ne tik saviems. Marijampolė – Tau!“

– Partijų rinkiminės kampanijos į Marijampolės savivaldybės tarybą pamažu įgauna pagreitį. Mieste jau paskelbti kandidatai mero pareigoms užimti. Ne paslaptis, kad miestiečiai labai tikėjosi šiuose rinkimuose matyti ir Jus. Kas nutiko, kad kandidatuoti atsisakėte ir kaip atrinkote Kęstučio Tumelio kandidatūrą?

– Rinkimams į savivaldą Marijampolės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) skyrius pradėjo ruoštis beveik prieš metus, partija buvo nusprendusi, kad dėl Marijampolės mero posto teks kovoti man, skyriaus pirmininkui. Tačiau prasidėjus karui Ukrainoje, rinkiminiai planai pasikeitė. Nuo 2016 metų esu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, buvau šio komiteto pirmininkas. Šioje kadencijoje esu šio komiteto pirmininko pavaduotojas. Būtent šis komitetas atsakingas už krašto apsaugos, valstybės saugumo, civilinės saugos, valstybės sienų apsaugos parlamentinę kontrolę. Be to, esu ir LVŽS šešėlinės Vyriausybės krašto apsaugos ministras. Mano apsisprendimą nulėmė vis labiau didėjantis Rusijos valdžios agresyvumas ir ryžtas imperialistines ambicijas įgyvendinti karinėmis priemonėmis. Privalėjau elgtis atsakingai ir tokiu metu negalėjau man deleguotų pareigų Seime keisti į savivaldos lygmens pareigas.
Iškart po šio sprendimo pradėjome ieškoti tinkamiausio kandidato į merus. Kandidato, kuris mokėtų valdyti miestą. Būtų verslumo, finansų valdymo ir modernios vadybos patirtį sukaupęs ambicingas žmogus, siekiantis, kad savivaldos valdžia tarnautų visiems, o ne tik saviems. Visus šiuos kriterijus atitiko mūsų bendrapartietis Kęstutis Tumelis, o skyrius vienbalsiai pritarė jo kandidatūrai.

Asmeniškai Kęstutį pažįstu labai seniai. Jo asmeninės dalykinės savybės, lojalumas partijai, darbštumas ir vadybiniai įgūdžiai nekelia jokių abejonių. Kęstutis sugeba greitai orientuotis sudėtingose situacijose, valdo emocijas ir tik gerai apgalvojęs priima sprendimus sudėtingose situacijose, yra naujos kartos vadovo pavyzdys.

Svarbu pažymėti, kad Kęstutis Tumelis yra profesionalus programuotojas, naujausias skaitmeninio pasaulio technologijas pritaikęs ne tik savo įmonėse, bet ir padėjęs jas įdiegti partnerių stambiose kompanijose. Tai parodo, kad jo loginis mąstymas išskirtinis, o lyderiui, savivaldybės vadovui tai itin svarbu. Esu įsitikinęs, kad Kęstučio kandidatūra bus viena stipriausių mero pareigoms užimti šiuose rinkimuose.

Išskirtinai kruopščiai kandidatus atrinkome ir į LVŽS sąrašą. Mums buvo labai svarbu, kad kandidatai būtų patikimi ir lojalūs partijai. Būtų savo srities specialistai. Daug dėmesio skyrėme kandidatų išsilavinimui ir profesijoms. Esame pasimokę iš klaidų, kurios mums buvo labai skaudžios. Kalbu apie buvusias išdavystes partijos viduje, kai kolegos už žmonų įdarbinimą ar kitus pažadus išdavė LVŽS ir perbėgo į kitų partijų glėbį. Ypač nemaloni buvo dviejų buvusių kolegų, dabartinės Tarybos narių išdavystė. Kai formuojant sąrašą liko vos dvi savaitės iki kandidatų reitingavimo skyriuje, jie skyriaus valdybai iškėlė ultimatumą. Įžūliai pareiškė ir pareikalavo, kad jeigu partijos kandidatų sąraše jiems nebus suteikti 3 ir 4 numeriai, jie pereis į demokratų partiją. Leido suprasti, kad tos partijos lyderis jiems jau pažadėjo vietas jų sąrašo penketuke.

Suprantama, kad mes tokiems šantažams niekada nepasiduosime. Ir vien už tokio ultimatumo paskelbimą tokie partijos nariai būtų išmesti iš mūsų partijos artimiausiame skyriaus susirinkime. Tačiau to daryti neprireikė, nes abu perbėgo į išdavikų partiją. Beje, išsinešė ir visą mūsų rinkiminės kampanijos medžiagą, strategijos gaires.

Tai buvo dar viena pamoka. Šie Tarybos nariai įrodė, kad jie abu visiškai neverti pasitikėjimo, kad jiems valdžios siekimas buvo ir yra svarbiausias tikslas, dėl kurio parduotų ir motiną. Todėl į sąrašą įtraukėme tik lojalius ir patikimus kandidatus.

– Kokią dalykinę patirtį turi jūsų atrinkti kandidatai į Savivaldybės tarybą?

– Kadangi akcentuojamės į savivaldos valdymo ir teikiamų paslaugų kokybės tobulinimą, reikalausime atsakingiau ir skaidriau skirstyti biudžeto lėšas, esant būtinumui patys organizuosime finansinę panaudotų lėšų ir kitą kontrolę, juolab kad mūsų sąraše yra pakankamai finansinę patirtį turinčių profesionalų. Yra aukščiausios klasės vadovų, kurie vadovavo bankams, stambioms įmonėms, yra įmonių vadovai. Viešo administravimo, savivaldos valdymo, politikos procesų kontrolės bei vykdymo patirtį turintys asmenys yra net keli mūsų sąraše. Sveikatos, švietimo, aplinkosaugos, kaimo, sporto, socialinių paslaugų, privataus verslo, taksi ir viešojo transporto paslaugų teikimo patirties turintys mūsų sąrašo kolegos yra pasiryžę sąžiningai įgyvendinti mūsų programines nuostatas. Išties šiuose rinkimuose į savivaldą pateikėme labai stiprų LVŽS kandidatų sąrašą. Su visais LVŽS sąrašo kandidatais bei mūsų rinkimine programa galite susipažinti internete adresu: www.lvžs.lt/marijampole/.

– Kaip galėtumėte įvertinti dabartinę miesto situaciją? Ar Marijampolė iš tiesų padarė didelę pažangą ir jau viskas yra nuveikta?

– Per tris dešimtmečius Lietuva labai pasikeitė. Daugelyje sričių pasivijome senąsias ES valstybes. Pasikeitė ir Marijampolė. Ilgesnį laiką Marijampolės nematę ir ją aplankę svečiai pastebi, kad miestas pagražėjo: tvarkomos gatvės, atnaujinami šaligatviai, renovuojami pastatai. Auganti ekonomika, mokesčių surinkimas, ES investicijos leido sukurti gražias ir gyventojams pritaikytas erdves, investuoti į svarbiausią infrastruktūrą.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kadencijos valdymo metu pavyko įtikinti Vyriausybę, kad mūsų miestas vertas didesnio dėmesio nei buvo anksčiau, todėl ir lėšų miesto plėtrai bei infrastruktūros gerinimui išsiderėta gerokai daugiau. Nenoriu girtis, tačiau mums pavyko padaryti tai, kas kitų partijų Vyriausybėms buvo neįmanoma misija. Ne viena dešimtis milijonų, skirta išskirtinai Marijampolės miesto investicijoms, išjudino užsistovėjusius projektus bei leido įgyvendinti naujus. Tačiau per tuos tris dešimtmečius įvyko ir kitų pokyčių, apie kuriuos, mano manymu, yra gera proga pakalbėti. Verta paminėti tai, kas atsitiko su Marijampolės bendruomenėmis ir koks yra Marijampolės miesto vadovų santykis su gyventojais. Manau, kad tai taip pat iš esmės pasikeitė ir tikrai ne į gerąją pusę.

Diskutuodamas su Marijampolės miesto gyventojais ar įvairiomis bendruomenėmis, ypač tomis, kurios neturi jokio ryšio su valdančiąja partija, pastebėjau, kad miesto politika iš esmės sugriovė gyventojų pasitikėjimą savivalda ir norą burtis į bendruomenes. Dėl išsikerojusio politinio nepotizmo bei visiškai neslepiamo vienos partijos ,,savų“ protegavimo praktiškai visur ir visada Marijampolė tapo vienos partijos miestu. Marijampolės teikiamų paslaugų kokybė, viešųjų pirkimų rezultatai, konkursų užimti vadovaujančias pozicijas laimėjimai sėkmingi tik ,,saviems“. Teisingumo principo, sąžiningumo ir skaidrumo Marijampolėje nebeliko. Dėl to nepriklausomoms bendruomenėms galimybių sėkmingai veikti lieka vis mažiau, o ir gyventojų išsakomos pastabos dėl valdymo kokybės, skaidrumo, miesto erdvių planavimo, vandenviečių apsaugos ir kitų jautrių klausimų yra negirdimos. Visiška neviltis.

– Ar galima sakyti, kad stebime vienos partijos atstovų savotišką Marijampolės miesto užvaldymą bei valdžios atitolimą nuo miesto bendruomenės?

– Manau, kad tai ir taip visiškai akivaizdu. Todėl atėjo laikas ne tik drąsiai ir garsiai apie tai kalbėti, bet ir sugrąžinti Marijampolę visiems marijampoliečiams. O kaip visa tai padaryti, išvardijome mūsų partijos Marijampolės skyriaus parengtoje rinkiminėje programoje, kurios pavadinimas atspindi jos esmę. Šiuose rinkimuose mūsų kandidatas į merus Kęstutis Tumelis veda LVŽS komandą su šūkiu: ,,Marijampolė – visiems, ne tik saviems. Marijampolė – Tau!“.

– Marijampolė taip pat neišvengiamai susiduria su miestus kankinančiomis aplinkosaugos ir tvarumo problemomis. Ar šioje srityje turite ką pasiūlyti?

– Žmogui svarbu ne tik pastatai ar gatvės. Kiekvienas iš mūsų privalome suvokti, kad gyvendamas turime palikti teigiamą, o ne neigiamą pėdsaką: ką nors sukurti, o ne sugriauti ar sugadinti. Gamta mums vis dažniau primena, kad elgiamės neatsakingai ir turime keisti savo požiūrį. Marijampolė išsiskiria tuo, kad mieste medžiai pjaunami be gailesčio, kai kur jie pakeičiami ypač brangiais egzotiniais medžiais, kurie prie mūsų klimato sąlygų neprisitaiko. Tai ne tik žala gamtai, bet ir lėšų švaistymas. Miestas tiesiog privalo saugoti savo plaučius – žaliąsias erdves, o ne jas naikinti. O kaip prižiūrima mūsų upė? Tiesiog gėda. Dešimtmečius nesugebame tinkamai ir profesionaliai išvalyti miesto pasididžiavimo – Šešupės. Dėl to akivaizdu, kad aplinkosaugos politika Marijampolėje tik vegetuoja, dažnai ir su korupciniu prieskoniu.

Privalome daugiau dėmesio skirti ne tik želdiniams, bet ir mažinti transporto taršą. Jei skirtingų partijų atstovai būsime vieningi šiuo klausimu, manau, sėkmingai ir efektyviai pasinaudosime atsiradusia nauja ES finansine perspektyva savivaldybėms, kuri padės įgyvendinti žaliojo kurso priemones, ir Marijampolės gyventojai mažiau kentės nuo transporto taršos. Tokiu būdu Marijampolės visas viešasis transportas turėtų palaipsniui pereiti prie elektra varomų transporto priemonių.

Sieksime, kad dar praėjusioje LVŽS programoje užsibrėžtas tikslas šįkart tikrai būtų įgyvendintas ir Marijampolės gyventojams viešasis transportas taptų nemokamas. Kiti miestai seniai tai įgyvendino, nes anksčiau suprato, kad tai neabejotinai dalį gyventojų skatina persėsti iš savo asmeninių automobilių į viešąjį transportą, o senjorams ir žmonėms su negalia palengvina gyvenimą. Ir tai tik vienas pavyzdys, kaip Marijampolė gali prisidėti ne tik prie žaliojo kurso ir tvarumo. Miesto erdvės turi būti itin patogios dviratininkams, o su dviračių susisiekimu susijusi infrastruktūra turi būti vystoma taip, kad netrukdytų ir nekeltų saugumo problemų pėstiesiems. Europai apsisprendus dėl ambicingų tikslų pereiti prie elektromobilių, mūsų mieste turi greičiau atsirasti patogi jų įkrovimo infrastruktūra.

– Miestą galima padaryti patrauklų ir patogų, bet miestas be miestiečių negalėtų egzistuoti. Šalies demografinė situacija išlieka blogėjanti, gyventojų mažėja. Kokius sprendimus būtų galima pasiūlyti Marijampolei, kad ji išliktų, o gal net ir augtų?

– Tam, kad mieste daugėtų gyventojų, pirmiausia reikia gerai apmokamo darbo, Savivaldybės teikiamos paslaugos turėtų būti kokybiškos ir teikiamos visiems vienodos. Mieste privalo dominuoti teisingumo ir saugumo jausmas. Miesto politikai turėtų padaryti viską, kad čia būtų patogu ir gera kurti šeimą, saugu auginti vaikus, jauku sulaukti brandaus amžiaus. Pirmiausia, miestas turi būti patrauklus besikuriančioms šeimoms. Šeimoms, susilaukusioms vaikų, turi būti sudarytos sąlygos saugiai ir sveikai juos auginti bei nepriklausomai nuo šeimos pajamų suteikti vaikams tinkamą išsilavinimą. Pastarųjų metų nesėkmės švietime rodo, kad susiduriame su sisteminėmis prob-lemomis. Viena iš jų – perkrautos klasės. Todėl mieste turėtų būti daroma viskas, kad bent jau pradinėse klasėse vaikų skaičius neviršytų 21.

– Ar galėtumėte keliais sakiniais apibūdinti, kokia jūsų partijos ideologija ir kaip jus išskirti iš kitų partijų įvairovės. Akcentuokite jūsų rinkiminės programos esmę, kokį pažadą duodate rinkėjams ir kodėl manote, kad rinkėjas balsuos už Jūsų partijos kandidatus?

– Esame vertybinės, išsigryninusios, kietai ginančios ideologinius interesus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai. Esame vienos iš seniausių Lietuvos partijos nariai. Šiemet LVŽS minėjo 117 metų sukaktį. Esame nacionalistai, nacionalinius interesus ginanti partija, kurios ideologinių nuostatų atskaitos taškas yra nacionalinė valstybė bei lietuvių tautos išnykimo sustabdymas. Esame centro kairės partija. Lietuvoje siekiame įtvirtinti pamatinį gėrį – saugoti žmogaus gyvybę ir sveikatą, užtikrinti sambūvį su gamta, puoselėti darnią šeimą ir bendruomenę, kurti tvarią ekonominę ir skaidrią politinę aplinką. Remiame smulkų ir vidutinį verslą ir šeimos ūkį. Atstovaujame vidutines ir mažiausias pajamas turintiems žmonėms, esame regioninė partija.

Šiuose rinkimuose duodame pažadą, kad jeigu balsuosite už mūsų LVŽS partijos kandidatus, Marijampolės savivaldybėje vyraujanti vienos partijos politika bus pakeista iš esmės. Savivaldybės teikiamų paslaugų kokybė pasieks visus. Teisingumo ir skaidrumo principai taps pamatiniai vykdant politiką savivaldoje.

– Dėkojame už pokalbį.

Politinė reklama apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos PK sąskaitos. Užs. PR23-03-F.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Greitas ir neskausmingas dantų rovimas

  2023-02-08Greitas ir neskausmingas dantų rovimas
  Kai kurie dantys auga netaisyklingai, todėl reikia juos tiesinti. Jeigu dantis nebepagydomas ir pradeda kenkti kitiems aplinkui esantiems dantims bei visai bendrai burnos ertmės būklei, rekomenduojama jį pašalinti. Taip užsitikrinsite geresnę burnos ertmės sveikatą ir išvengsite dar didesnių problemų ateityje. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip atliekamos dantų šalinimo procedūros bei kada dėl jų geriausia kreiptis. Kada reikia šalinti dantis? Dantys šalinami labai skirtingais atvejais. Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl retinuotų (pilnai neišdygusių), protinių ir sugedusių dantų šalinimo. Be abejonės, rauti danties niekada nesinori, tačiau kai jo jau nebėra įmanoma išgelbėti, tai vienintelė ir, patikėkite, pati geriausia išeitis. Retinuotų dantų šalinimas atliekamas tada, kai dantis ...
 • Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis

  2023-02-08Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis
  Reikalinga finansinė pagalba norint įsigyti būstą ar pradėti verslą, įvairiais kitais atvejais? Lietuvoje veikiančios kredito unijos ir jų paslaugos gali būti palankus ir patogus sprendimas, daug priimtinesnėmis kainomis, nei daugelis komercinių bankų. Kodėl ir kokios paslaugos teikiamos sužinosite šiame straipsnyje. Kokias paslaugas teikia kredito unija? Finansinių paslaugų įvairovė gali būti labai didelė ir atitinkanti skirtingus, skirtingų asmenų poreikius. Pasikonsultuokite su specialistais tam, kad jie padėtų Jums konkrečiu atveju. Kredito unijos ir jų paslaugos: paskola privatiems asmenims – gali būti suteikta pačiais įvairiausiais atvejais, dažniausiai siekiant įsigyti ar renovuoti būstą, taip pat kitokiam asmeniniam turtui įsigyti. Imant paskolą reikalingas pradinis įnašas, likusieji pinigai grąžinami ...
 • Apie gyvūnų maistą

  2023-02-08Apie gyvūnų maistą
  Pradėjus auginti naminį gyvūną, visada kyla klausimas – kokiu maistu jį maitinti? Dažniausiai šeimininkai konsultuojasi su veterinarijos gydytojais. Visų gyvūnų poreikiai bei polinkiai į ligas labai skiriasi ir tikrai nepriklauso vien tik nuo veislės. Veterinarai turi būti labai atidūs, rekomenduodami produktus, kurie geriausiai tinka kiekvienam augintiniui. Patys gyvūnų savininkai taip pat turėtų nemažai pasidomėti ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Apie gyvūnų maistą sklando daug teorijų. Tad, kaip žinoti, kuris maistas jiems geriausias? Į ką atsižvelgti, renkant maistą savo augintiniui? Kuriame gyvenimo etape yra gyvūnas? Faktas, kad jaunam šuniukui ar kačiukui siūlomos visai kitokios mitybos rekomendacijos, negu jau suaugusiam gyvūnui. Augantis organizmas ...
 • Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje

  2023-02-08Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje
  Ar bandėte kada plaukti baidare? Jeigu dar ne, tai žinokite, jog tai tikrai turiningas aktyvaus laisvalaikio būdas, kurį galite išbandyti kartu su savo šeima ar draugais. Baidarių nuoma Aukštaitijoje suteikia galimybę pažinti gražiausius šio krašto ežerus, upes ir kitus gamtos kampelius, kurių niekuomet nepamatytumėte keliaudami automobiliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl verta išbandyti baidares bei kur rasti jų nuomą gera kaina. Skirtingo ilgio baidarių maršrutai Jokiomis kitomis aplinkybėmis nesusipažinsite su gamta ir jos turtais taip gerai, kaip plaukdami gražiausiais maršrutais. Gamtos vaizdus čia pamatysite iš visai kitokios perspektyvos. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai tiks tiek mėgstantiems gamtą ir tylą žmonėms, tiek vertinantiems pokalbius ...
 • Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“

  2023-02-08Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“
  Nuo praėjusių metų lapkričio Marijampolėje gyvena iš Sakartvelo sostinės Tbilisio pagal Europos solidarumo korpuso savanorių programą atvykusi Nino Razgoniani. Dvidešimtmetė mergina yra menininkė ir dizainerė, skaitmeninio meno kūrėja, savanoriaujanti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu bibliotekos Multicentre veikia jos kūrybos darbų paroda „ANIMAE MORTUAE“(„Mirusios sielos“), apie kurios surengimą čia atvykdama ji net nesvajojo. Kurdė iš Sakartvelo Marijampolėje jaučiasi puikiai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Dėl karo Ukrainoje neteko darbo Smalsi, šilta, jautri ir emocinga – toks įspūdis liko daugiau kaip valandą pasikalbėjus su savanore. Iš karto susitarėme, kad, nors abu puikiai mokame rusų kalbą, kalbėsimės angliškai. Tas pokalbis paliko gerą įspūdį, nes visada ir įdomu, ...
 • Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius

  2023-02-08Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius
  Sodininkystė yra tikriausiai vienas iš dažniausiai pasitaikančių hobių, kurie būdingi daugeliui turintiems nuosavą namą su sodu. Tai šaunus hobis ir tuo pačiu savotiškas gyvenimo stilius, praturtinantis kasdienybę naujomis spalvomis. Sodo grožiui kurti reikalingas ne tik didelis pasišventimas ir kruopštus darbas, bet ir kokybiški įrankiai, be kurių neįgyvendintumėte jokių savo sumanymų. Metas paversti sodo grožio viziją realybę! Skaitydami toliau galėsite išsirinkti iš plataus sodo įrankių, įvairiausių reikmenų ir dekoracinių elementų asortimento geromis kainomis. Platus sodo įrankių asortimentas Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai ar turite visus būtinus vejos, krūmų ir kitų augalų priežiūros įrankius. Jeigu įrankiai seni, truputį palūžę, naudinga būtų įsigyti naujus, ...
 • Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai

  2023-02-07Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai
  Ieškote patikimų sprendimų šildymui ir norite sutaupyti? Iš nerūdijančio plieno pagaminti Viessmann katilai gali būti puikus pasirinkimas svarstant apie efektyvų ir sutaupyti leidžiantį šildymą. Su dujiniais Viessmann katilais šildymas bus taupus ir efektyvus. Dar vienas didelis šių katilų privalumas yra tas, jog juos tinka naudoti įvairios paskirties bei dydžio patalpose. Skaitydami toliau sužinosite apie visus Viessmann katilų privalumus ir galėsite išsirinkti sau labiausiai patikusį visai prieinama kaina. Dujinių katilų asortimentas Rinkdamiesi dujinius katilus, atrasite labai daug pačių įvairiausių rūšių. Skiriasi katilų galingumas ir pritaikymo galimybės. Atkreipkite dėmesį ir į montavimo tipą, ar katilas yra montuojamas prie sienos, ar pakabinamas. Specializuoti tiekėjai sudaro ...
 • Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

  2023-02-07Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus
  Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas Nacionalinis IT iššūkis. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti šiandien nepakeičiamomis tampančių IT ir programavimo žinių ir iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7-9 klasių moksleivius vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais. Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą ...
 • Karate ir fizinis aktyvumas

  2023-02-07Karate ir fizinis aktyvumas
  Gyvenimas tampa vis patogesnis, jau daug ką galima daryti net nepalikus namų. Daugelis žmonių dirba iš namų, apsipirkinėja internetu ir laisvalaikį praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Vis mažiau judame ir daugiau sėdime. Bet kokiam fiziniam aktyvumui reikia sutelkti didžiules pastangas, tad nenuostabu, kad renkamės patogesnį ir lengvesnį gyvenimo būdą. Dažnas dabar ieško alternatyvų, kaip praleisti laiką aktyviai ir smagiai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl verta sportuoti ir kokią naudą šiuo atžvilgiu suteikia karate sportas. Fizinio aktyvumo nauda Kai kurie mano, kad fizinis aktyvumas tik išvargina ir atima energiją, tačiau iš tiesų yra visiškai atvirkščiai. Jeigu sportuojame saikingai ir nepersistengiame, tuomet kūnas įgauna ...
 • Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?

  2023-02-07Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?
  Sterilizacija suteikia daug naudos jūsų katei, jums patiems ir visai bendrai šių gyvūnų populiacijai. Katės – itin veislūs gyvūnai, jos subręsta jau pirmaisiais gyvenimo metais, todėl gali atsivesti pirmuosius kačiukus itin anksti. Kaip bebūtų gaila, gatvėse vis dar klajoja daug benamių kačių ir tik visuomenės dėka tai galima stabdyti. Kuo dažniau šeimininkai sterilizuos ir kastruos savo augintinius – tuo mažiau jų atsiras gyvūnų prieglaudose, kurios šiuo metu ir taip yra perpildytos. Kačių kastracija – tai, kai patinėliams pašalinamos sėklidės. Kačių sterilizacija atliekama patelėms. Tai šiek tiek sudėtingesnė operacija, nes reikalingas pjūvis pilve. Taip pašalinamos kiaušidės ir gimda katėms. Tačiau dėl tokių ...
 • Pamirškite nemalonų knarkimą

  2023-02-07Pamirškite nemalonų knarkimą
  Knarkimas yra problema, kamuojanti ne vieną. Knarkti nėra gerai ne vien dėl kitus trikdančio garso, bet ir kenkia sveikatai, kadangi knarkimas paprastai išduoda tam tikras sveikatos problemas. Dažniausiai dėl knarkimo kalta kreiva nosies pertvara, kuri sukelia ištisą paletę ir kitų nemalonių problemų, todėl atliekant nosies korekciją įveikiamos jos visos vienu metu. Ką daryti susiduriant su knarkimu sužinosite toliau šiame straipsnyje. Tiesi nosies pertvara Galvojantiems apie dar geresnę sveikatą verta pagalvoti ir apie nosies korekcijų procedūras. Jos padeda įveikti ne tik knarkimą, bet ir chronišką slogą, pastoviai kamuojančias išskyras iš nosies bei daug kitų požymių, kurie malonumo anaiptol nekelia. Su tiesia nosies pertvara ...
 • Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

  2023-02-06Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų
  Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes. Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“ Deivido Tumelio nuotrauka Vincentas Martinavičius šiais metais švęs 90-ąjį gimtadienį. Gyvena jis dabar Aukštadvaryje, Trakų r., bet gimęs, kaip pats sakė, Kvietiškio dvare, ten ir augęs. Iki pat 1987-ųjų gyvenęs Marijampolėje. Paklaustas, kada ir kaip jis ...
 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.