Užs. 149.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

LVŽS kandidatas į Marijampolės merus Kęstutis TUMELIS: „Į savivaldybės paslaugas žiūrėsiu pro padidinamąjį stiklą“

„Jeigu versle paslaugos būtų nekokybiškos arba iš viso nebūtų teikiamos, toks verslas sužlugtų kitą dieną, tačiau toleruojama, kai savivaldybės įstatymu nustatytos paslaugos vėluoja arba teikiamos prastai ir žmonės netenka kantrybės. Taip neturi būti“, – sako Kęstutis Tumelis, kurio kandidatūrą į Marijampolės merus iškėlė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Kitąmet keturiasdešimtmetį švęsiantis verslininkas šiuo metu dirba su Lietuvos ir užsienio kompanijomis duomenų saugumo ir programavimo srityse. Jis pabrėžia, kad tikslumas, atsakingumas ir operatyvumas lemia sėkmę bei teigiamą partnerių požiūrį jo versle. „Ne išimtis ir Savivaldybės reikalai, kuriems taikyčiau tuos pačius principus, nes Savivaldybės „klientai“ – visi miesto žmonės, kurie tikisi žmogiško santykio, greito sprendimo ir pagalbos. Mano rūpestis – per maksimaliai greitą laiką perorganizuoti Savivaldybės darbą taip, kad nė vienam gyventojui netektų nusivilti biurokratais, kurie Lietuvoje laikomi lėčiausiai dirbančiais ir, kaip žmonės sako, dedantys daugiau pastangų nieko nedaryti, nei padaryti gerai ir padėti žmogui“, – sako K. Tumelis.

– Pats esate marijampolietis ir Jums gerai žinomos šio krašto problemos. Kodėl neišvykote, tarkim, į sostinę arba į užsienį, kur gabiems jauniems žmonėms siūloma daugybė galimybių?

– Mano abu tėvai yra marijampoliečiai, tad aš esu ne pirmosios kartos atstovas Marijampolėje. Mama buvo pradinių klasių mokytoja, dabar dirba vaikų darželyje pavaduotoja. Tėtis – IT specialistas. Turiu brolį ir dvi seseris, auginu dukrytę. Esame didelė šeima, kuri turi žmogiškų svajonių ir lūkesčių šiame mieste – kad visiems būtų gera ir saugu, kad niekas net negalvotų Marijampolės keisti į kitą miestą, kad baigę mokslus grįžtų čia.

Visą mano karjerą lydėjo daugybė projektų, kurie susiję su žmonių geresne savijauta, esu dirbęs prie darbuotojų skatinimo programų, kurių naudą juto ir darbdavys, ir darbuotojas. Matau, kad tai galima puikiai pritaikyti savivaldybei ir tai nieko nekainuos, jei marijampoliečiai norės – reikės mano, kaip mero ir kaip administracijos vadovo, žinių ir pastangų. Tai, ką išmokau studijuodamas verslą iš Richardo Bransono, Iljos Laurso, Algirdo Karaliaus, žinau, kaip pritaikyti ne versle, o viešajame sektoriuje – būtent Savivaldybėje. Ir šiandien domiuosi didžiųjų kompanijų vystymo strategijomis, nepraleidžiu jokių naujovių. Aš tikiu, kad galima daug pasiekti mūsų mieste, todėl turiu didelių vilčių bei lūkesčių miesto valdžiai. Žinau, kad pats galiu būti labai naudingas Marijampolei. Nenoriu, kad tai, ką tik pasakiau, žmonės, kurie manęs nepažįsta, perskaitytų kaip puikybės išraišką. Jokiu būdu nesipuikuoju, mane pažįstantys žmonės tai žino. Aš noriu būti naudingas ir nuoširdžiai savo sukauptą patirtį panaudoti gimtajam miestui, kuriame auga ir augs mano vaikai.

Visą savo gyvenimą žinojau, kad čia mano namai, čia užaugau, dirbu, gyvenu ir čia pasensiu. Miestas visada mane saugojo, visada buvo mano prieglobstis ir namai. Nors ir trumpam išvažiuodavau iš Marijampolės, vis laukdavau, kada galėsiu vėl grįžti. Marijampolė – tai ne tik vieta, kuri turi vardą ar vietą. Grožio jai teikia ne pastatai ar gatvės, bet žmonės – visada mieli, pozityvūs ir draugiški. Marijampoliečiai – tai žmonės, kurie ir yra pati Marijampolė, mes sukūrėme šį miestą kartu, tokį koks jis yra dabar.

– Kalbant su Jumis, atrodo, kad Jūs labai pozityviai mąstantis žmogus, kuris negaili gražaus žodžio nei marijampoliečiams, nei pačiam miestui. Bet, jeigu pasiryžote būti meru, dažniau teks susidurti su nemaloniais dalykais…

– Tiesa, kaip ir visose bendruomenėse, nėra namų be dūmų. Aš manau, kad mano pozityvumas ir energija padėtų tuos dūmus išsklaidyti greičiau. Man taip pat labai svarbūs tam tikri principai ir taisyklės. Nebūčiau tolerantiškas ar užmerkiantis akis prieš tuos, kurie naudojasi savo padėtimi, išnaudoja miesto resursus savo reikmėms ir panašiai. Su komanda esame rimtai ir kovingai nusiteikę prieš negeroves, korupciją, įstatymų pažeidėjus, bet taip pat esame laisvi dirbti su sąžiningai kuriančiais miestą, jo kultūrinį, sporto gyvenimą. Matydami tokią miesto viziją, lengviau tvarkysimės su tuo, kas nėra pozityvu.

– Žmonės labai nusivilia politikais, ypač kai mato, jog jie tik daug kalba, bet kai ateina laikas ką nors padaryti, taip ir nepadaro. Užuot padėję visiems, renkasi savo ratą ir jo interesus. Matome, kas vyksta centrinėje valdžioje – Seimo daugumoje ir Vyriausybėje. Buvo daug pažadų, bet darbų nematyti… Atrodo, kad niekas paprastų žmonių ir jų problemų net nemato…

– Aš jaučiu ir matau, ką matote ir jūs. Tik noriu pabrėžti, kad nereikia nusivilti, ne visi politikai yra tokie. Galbūt ši valdančioji dauguma ir siekia, kad kuo daugiau žmonių nusiviltų ir neateitų į rinkimus, nes kuo mažesnis procentas ateis, tuo daugiau galimybių turi šita valdžia išsilaikyti. Todėl visus labai kviečiu ateiti į rinkimus ir išreikšti savo valią balsais. Kviečiu visus tokiu būdu protestuoti prieš tas negeroves, kurias matote. Nerinkite šitos valdžios partijos atstovų niekur: nei į savivaldą, nei į Seimą. Tegul jiems būna pamoka ir ženklas, kad Lietuvos žmonės ne kokie tarnai, neišmanėliai ar dar kažkokie, kaip šitos valdžios atstovai mėgsta sakyti. Balsuokite už „valstiečius“ ar už ką norite, tik ne už juos.

Dėl pasirinkto kelio noriu pasakyti labai konkrečiai – visada jaučiau, jog turiu atiduoti duoklę Marijampolei, nes tai mano miestas. 2008 metais įsitraukiau į politinę veiklą ir netrukus, 2011 metais, išdrįsau dalyvauti savivaldos rinkimuose pirmuoju numeriu. Susipažinau su begale nuostabių žmonių, visuomenininkų, kuriuos vedė vieningas tikslas – puoselėti Marijampolę. Tikėjau, jog jauni žmonės – Marijampolės ateitis. Tačiau pradėjus politiko karjerą, teko ir smarkiai nusivilti. Supratau, jog jaunas, „nesugadintas“ žmogus taip pat turi ir trūkumų – jis yra pažeidžiamas vien dėl to, kad neturi patirties. Todėl pastaruosius metus skyriau politiniam tobulėjimui bei verslo skatinimui. Per šiuos metus mačiau, kaip Marijampolė kilo ir gražėjo, tačiau pastebėjau ir daug neteisybės.

– Kokios?

– Mačiau, kaip žmonės skirstomi į partinius ir ne. Mačiau, kaip vienus priima šypsodamiesi, o kitus išveja, nes gali tai sau leisti. Mačiau tą nelygybę tarp žmonių, kurie visi turėtų būti lygūs. Šokiruodavo atvejai, kai galimybę gauti paramą nulemdavo ne teisės aktai, o darbuotojo požiūris į tave. Pagaliau perrašytos taisyklės. Retas, kuris iš mūsų suprantame, jog marijampoliečiai – darbdaviai, o savivaldybės, t. y. visų mūsų, darbuotojas – tarnautojas, kuris turi padėti.

Reikėjo daug metų, kol pasikeitė požiūris į policininkus, kad šie pareigūnai yra tam, jog mus saugotų, o ne būtų laikomi baudėjais. Naiviai tikėjausi, kad kada nors problemos savaime išsispręs ir Marijampolėje įsivyraus bent pakenčiama teisybė. Tačiau klydau – vieni žmonės keitė kitus. Nusistovėjusi tvarka taip ir liko – matyt, likti toje komforto zonoje yra patogu. 2016 metais pagaliau mano dienos nušvito ir pamačiau šviesą tunelio gale, kai mano senas draugas, policijos pareigūnas, nepriekaištingos reputacijos žmogus Dainius Gaižauskas nusprendė dalyvauti rinkimuose į Seimą. Tai buvo mano atspirties taškas tikėti, kad pagaliau turėsiu bendražygį šiame kelyje. Aplink šį žmogų 2018 metais Marijampolėje susibūrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriaus žmonės, jie dalyvavo savivaldos rinkimuose ir septyni iš jų buvo išrinkti atstovauti mums, marijampoliečiams.

LVŽS vertybės ir ideologija man buvo labai artima, todėl tuomet pažadėjau, jog kituose savivaldos rinkimuose, jei būsiu pakviestas, mielai prisijungsiu prie komandos ir tęsiu pradėtus darbus bei vykdysiu LVŽS vardu duotus pažadus. Todėl šiandien būdamas 39 metų ir dalyvaudamas jau trečiuose savivaldos rinkimuose galiu drąsiai pasakyti, kad esu pasiruošęs atiduoti duoklę Marijampolei. Matau mūsų miestą išpuoselėtą, su gražiais parkais, pastatais. Tačiau taip pat matau ir kirmėles geriamajame vandenyje, ir žmonių sąskaitas už neva „atliktas“ Butų ūkio paslaugas, neįmanomus gyventi socialinius būstus, kuriems pagailėta pinigų, nes ne visi žmonės lygūs. Matau nesiskaitymą su žmonėmis, kurie ateina tiesiog gauti jiems priklausančios pagalbos. Matau policijos pareigūnus, kuriuos verčia dirbti nešildomose patalpose esant 16 laipsnių. Matau išrinktuosius žmones ir įmones, matau ir tuos, kurie jau pavargo stengtis su jais kovoti.

– Energijos kainos. Ką galėtumėte pažadėti marijampoliečiams ir ką padarysite, kad kainos už šildymą ir elektrą mažėtų?

– Su LVŽS kolegomis jau esame aptarę, kad dėsime visas pastangas, jog savivaldybės galėtų bendradarbiauti su vietos verslu, kuris numatęs investicijas į atsinaujinančią energetiką. Šešėlinė LVŽS Vyriausybė rengia dokumentus, kurių pagrindu būtų galima tokiam verslui suteikti valstybės garantijas ir jis, neprašydamas nė vieno euro iš valstybės biudžeto, galėtų sudaryti sutartis ir vystyti verslą, galintį savivaldybei pasiūlyti gerokai mažesnę kainą, nei šiandien gali pasiūlyti „Ignitis“. Jei dabartinė Vyriausybė tokius pasiūlymus ignoruoja, aš tikiuosi, kad jie kitų Seimo rinkimų nelaimės. Laimės tie, kurie tikrai nuoširdžiai rūpinasi Lietuvos žmonėmis, o ne savo interesais.

Netrukus su LVŽS kolegomis pristatysime ir daugiau ambicingų projektų tiek energetikos, tiek kitose srityse. Apibendrinant galima teigti, kad einant kryptingai ir priimant teisingus sprendimus, Marijampolė gali būti gerokai patrauklesnė ir investicijoms. Kai investuotojai patikės, jog gali laimėti konkursus – bus kuriamos ir naujos darbo vietos, ir verslai. Kai darbuotojai patikės, jog konkursuose laimės kvalifikacija, o ne pažintys, jie sąžiningai laimėję dirbs miestui, o ne atiduos duoklę „užtarusiems“. Kaip suprantate, visa tai teigiamai atsilieps gyventojams visomis prasmėmis, todėl vėl grįžtu prie to, nuo ko pradėjau: į visas Savivaldybės paslaugas žiūrėsime pro padidinamąjį stiklą. Aš tikiu, jog galime pasiekti, kad Marijampolė būtų visiems, ne tik saviems.

Politinė reklama apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos PK sąskaitos. Užs. PR23-04-F.

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Greitas ir neskausmingas dantų rovimas

  2023-02-08Greitas ir neskausmingas dantų rovimas
  Kai kurie dantys auga netaisyklingai, todėl reikia juos tiesinti. Jeigu dantis nebepagydomas ir pradeda kenkti kitiems aplinkui esantiems dantims bei visai bendrai burnos ertmės būklei, rekomenduojama jį pašalinti. Taip užsitikrinsite geresnę burnos ertmės sveikatą ir išvengsite dar didesnių problemų ateityje. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip atliekamos dantų šalinimo procedūros bei kada dėl jų geriausia kreiptis. Kada reikia šalinti dantis? Dantys šalinami labai skirtingais atvejais. Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl retinuotų (pilnai neišdygusių), protinių ir sugedusių dantų šalinimo. Be abejonės, rauti danties niekada nesinori, tačiau kai jo jau nebėra įmanoma išgelbėti, tai vienintelė ir, patikėkite, pati geriausia išeitis. Retinuotų dantų šalinimas atliekamas tada, kai dantis ...
 • Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis

  2023-02-08Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis
  Reikalinga finansinė pagalba norint įsigyti būstą ar pradėti verslą, įvairiais kitais atvejais? Lietuvoje veikiančios kredito unijos ir jų paslaugos gali būti palankus ir patogus sprendimas, daug priimtinesnėmis kainomis, nei daugelis komercinių bankų. Kodėl ir kokios paslaugos teikiamos sužinosite šiame straipsnyje. Kokias paslaugas teikia kredito unija? Finansinių paslaugų įvairovė gali būti labai didelė ir atitinkanti skirtingus, skirtingų asmenų poreikius. Pasikonsultuokite su specialistais tam, kad jie padėtų Jums konkrečiu atveju. Kredito unijos ir jų paslaugos: paskola privatiems asmenims – gali būti suteikta pačiais įvairiausiais atvejais, dažniausiai siekiant įsigyti ar renovuoti būstą, taip pat kitokiam asmeniniam turtui įsigyti. Imant paskolą reikalingas pradinis įnašas, likusieji pinigai grąžinami ...
 • Apie gyvūnų maistą

  2023-02-08Apie gyvūnų maistą
  Pradėjus auginti naminį gyvūną, visada kyla klausimas – kokiu maistu jį maitinti? Dažniausiai šeimininkai konsultuojasi su veterinarijos gydytojais. Visų gyvūnų poreikiai bei polinkiai į ligas labai skiriasi ir tikrai nepriklauso vien tik nuo veislės. Veterinarai turi būti labai atidūs, rekomenduodami produktus, kurie geriausiai tinka kiekvienam augintiniui. Patys gyvūnų savininkai taip pat turėtų nemažai pasidomėti ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Apie gyvūnų maistą sklando daug teorijų. Tad, kaip žinoti, kuris maistas jiems geriausias? Į ką atsižvelgti, renkant maistą savo augintiniui? Kuriame gyvenimo etape yra gyvūnas? Faktas, kad jaunam šuniukui ar kačiukui siūlomos visai kitokios mitybos rekomendacijos, negu jau suaugusiam gyvūnui. Augantis organizmas ...
 • Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje

  2023-02-08Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje
  Ar bandėte kada plaukti baidare? Jeigu dar ne, tai žinokite, jog tai tikrai turiningas aktyvaus laisvalaikio būdas, kurį galite išbandyti kartu su savo šeima ar draugais. Baidarių nuoma Aukštaitijoje suteikia galimybę pažinti gražiausius šio krašto ežerus, upes ir kitus gamtos kampelius, kurių niekuomet nepamatytumėte keliaudami automobiliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl verta išbandyti baidares bei kur rasti jų nuomą gera kaina. Skirtingo ilgio baidarių maršrutai Jokiomis kitomis aplinkybėmis nesusipažinsite su gamta ir jos turtais taip gerai, kaip plaukdami gražiausiais maršrutais. Gamtos vaizdus čia pamatysite iš visai kitokios perspektyvos. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai tiks tiek mėgstantiems gamtą ir tylą žmonėms, tiek vertinantiems pokalbius ...
 • Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“

  2023-02-08Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“
  Nuo praėjusių metų lapkričio Marijampolėje gyvena iš Sakartvelo sostinės Tbilisio pagal Europos solidarumo korpuso savanorių programą atvykusi Nino Razgoniani. Dvidešimtmetė mergina yra menininkė ir dizainerė, skaitmeninio meno kūrėja, savanoriaujanti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu bibliotekos Multicentre veikia jos kūrybos darbų paroda „ANIMAE MORTUAE“(„Mirusios sielos“), apie kurios surengimą čia atvykdama ji net nesvajojo. Kurdė iš Sakartvelo Marijampolėje jaučiasi puikiai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Dėl karo Ukrainoje neteko darbo Smalsi, šilta, jautri ir emocinga – toks įspūdis liko daugiau kaip valandą pasikalbėjus su savanore. Iš karto susitarėme, kad, nors abu puikiai mokame rusų kalbą, kalbėsimės angliškai. Tas pokalbis paliko gerą įspūdį, nes visada ir įdomu, ...
 • Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius

  2023-02-08Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius
  Sodininkystė yra tikriausiai vienas iš dažniausiai pasitaikančių hobių, kurie būdingi daugeliui turintiems nuosavą namą su sodu. Tai šaunus hobis ir tuo pačiu savotiškas gyvenimo stilius, praturtinantis kasdienybę naujomis spalvomis. Sodo grožiui kurti reikalingas ne tik didelis pasišventimas ir kruopštus darbas, bet ir kokybiški įrankiai, be kurių neįgyvendintumėte jokių savo sumanymų. Metas paversti sodo grožio viziją realybę! Skaitydami toliau galėsite išsirinkti iš plataus sodo įrankių, įvairiausių reikmenų ir dekoracinių elementų asortimento geromis kainomis. Platus sodo įrankių asortimentas Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai ar turite visus būtinus vejos, krūmų ir kitų augalų priežiūros įrankius. Jeigu įrankiai seni, truputį palūžę, naudinga būtų įsigyti naujus, ...
 • Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai

  2023-02-07Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai
  Ieškote patikimų sprendimų šildymui ir norite sutaupyti? Iš nerūdijančio plieno pagaminti Viessmann katilai gali būti puikus pasirinkimas svarstant apie efektyvų ir sutaupyti leidžiantį šildymą. Su dujiniais Viessmann katilais šildymas bus taupus ir efektyvus. Dar vienas didelis šių katilų privalumas yra tas, jog juos tinka naudoti įvairios paskirties bei dydžio patalpose. Skaitydami toliau sužinosite apie visus Viessmann katilų privalumus ir galėsite išsirinkti sau labiausiai patikusį visai prieinama kaina. Dujinių katilų asortimentas Rinkdamiesi dujinius katilus, atrasite labai daug pačių įvairiausių rūšių. Skiriasi katilų galingumas ir pritaikymo galimybės. Atkreipkite dėmesį ir į montavimo tipą, ar katilas yra montuojamas prie sienos, ar pakabinamas. Specializuoti tiekėjai sudaro ...
 • Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

  2023-02-07Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus
  Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas Nacionalinis IT iššūkis. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti šiandien nepakeičiamomis tampančių IT ir programavimo žinių ir iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7-9 klasių moksleivius vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais. Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą ...
 • Karate ir fizinis aktyvumas

  2023-02-07Karate ir fizinis aktyvumas
  Gyvenimas tampa vis patogesnis, jau daug ką galima daryti net nepalikus namų. Daugelis žmonių dirba iš namų, apsipirkinėja internetu ir laisvalaikį praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Vis mažiau judame ir daugiau sėdime. Bet kokiam fiziniam aktyvumui reikia sutelkti didžiules pastangas, tad nenuostabu, kad renkamės patogesnį ir lengvesnį gyvenimo būdą. Dažnas dabar ieško alternatyvų, kaip praleisti laiką aktyviai ir smagiai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl verta sportuoti ir kokią naudą šiuo atžvilgiu suteikia karate sportas. Fizinio aktyvumo nauda Kai kurie mano, kad fizinis aktyvumas tik išvargina ir atima energiją, tačiau iš tiesų yra visiškai atvirkščiai. Jeigu sportuojame saikingai ir nepersistengiame, tuomet kūnas įgauna ...
 • Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?

  2023-02-07Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?
  Sterilizacija suteikia daug naudos jūsų katei, jums patiems ir visai bendrai šių gyvūnų populiacijai. Katės – itin veislūs gyvūnai, jos subręsta jau pirmaisiais gyvenimo metais, todėl gali atsivesti pirmuosius kačiukus itin anksti. Kaip bebūtų gaila, gatvėse vis dar klajoja daug benamių kačių ir tik visuomenės dėka tai galima stabdyti. Kuo dažniau šeimininkai sterilizuos ir kastruos savo augintinius – tuo mažiau jų atsiras gyvūnų prieglaudose, kurios šiuo metu ir taip yra perpildytos. Kačių kastracija – tai, kai patinėliams pašalinamos sėklidės. Kačių sterilizacija atliekama patelėms. Tai šiek tiek sudėtingesnė operacija, nes reikalingas pjūvis pilve. Taip pašalinamos kiaušidės ir gimda katėms. Tačiau dėl tokių ...
 • Pamirškite nemalonų knarkimą

  2023-02-07Pamirškite nemalonų knarkimą
  Knarkimas yra problema, kamuojanti ne vieną. Knarkti nėra gerai ne vien dėl kitus trikdančio garso, bet ir kenkia sveikatai, kadangi knarkimas paprastai išduoda tam tikras sveikatos problemas. Dažniausiai dėl knarkimo kalta kreiva nosies pertvara, kuri sukelia ištisą paletę ir kitų nemalonių problemų, todėl atliekant nosies korekciją įveikiamos jos visos vienu metu. Ką daryti susiduriant su knarkimu sužinosite toliau šiame straipsnyje. Tiesi nosies pertvara Galvojantiems apie dar geresnę sveikatą verta pagalvoti ir apie nosies korekcijų procedūras. Jos padeda įveikti ne tik knarkimą, bet ir chronišką slogą, pastoviai kamuojančias išskyras iš nosies bei daug kitų požymių, kurie malonumo anaiptol nekelia. Su tiesia nosies pertvara ...
 • Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

  2023-02-06Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų
  Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes. Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“ Deivido Tumelio nuotrauka Vincentas Martinavičius šiais metais švęs 90-ąjį gimtadienį. Gyvena jis dabar Aukštadvaryje, Trakų r., bet gimęs, kaip pats sakė, Kvietiškio dvare, ten ir augęs. Iki pat 1987-ųjų gyvenęs Marijampolėje. Paklaustas, kada ir kaip jis ...
 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.