Užs. 149.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Indija: norai ar mintys čia labai greitai „įsigyvendina“

Marijampolėje gimusi ir augusi Ieva Voroneckytė, Vilniaus dailės akademijos absolventė, marijampoliečiams pažįstama: viešąsias miesto erdves (mokyklas, vaikų darželius, išorinius namų fasadus ir kt.) puošia 18 jos piešinių. Ievai Voroneckytei – 32-eji. „Šiuo gyvenimo periodu žmonėse vyksta labai stiprus virsmas. Ne veltui sakoma – „Kristaus amžius“. Jaučiu, kad ir man atėjo laikas per gyvenimą keliauti su dvasinėmis vertybėmis ir nedidele kuprine ant pečių, palikus viską, ką turėjau“, – atviravo Ieva, šiuo metu esanti Indijoje ir planuojanti čia praleisti pusmetį.

Po pasinėrimo į Gangą per Kūčias. Nuotraukos iš asmeninio Ievos Voroneckytės archyvo

– Kaip „atsitiko“ Jūsų gyvenime Indija?

– Pirmą kartą į čia išvykau spontaniškai praėjusių metų pavasarį – pirmadienio vakare draugė pasiūlė keliauti kartu mėnesiui, o šeštadienį ryte jau išskridome. Tąkart lankėmės ir universitete, ir vaikų namuose-mokykloje, užsimezgė pažintys, kurių dėka dabar esu čia.

– Turėjote tikslą savanoriauti ar buvo ir kitų siekių?

– Viliojo ir galimi kultūriniai atradimai. Štai Haridvaro mieste esantis universitetas Dev Sanskriti Višvavidalaja yra įsteigęs vienintelį Azijoje Baltistikos centrą. Jis bendradarbiauja su Lietuvos universitetais ir etnokultūros žinovais, yra lietuvių-latvių biblioteka, universitetas turi ir Vyčio Vydūno parengtą lietuvių-sanskrito kalbų lyginamąjį žodyną. Į universitetą galima atvykti švietėjiškas tikslais – ir aš dalyvavau mėnesio trukmės kultūrinių mainų programoje. Jos metu vedžiau Gyvybės medžio karpinių užsiėmimus studentams, anglų kalba parengiau straipsnį apie mūsų kultūrų artumą – ugnies ritualų ir žodžių „svastika“ (lietuvių ir sanskirto kalbose) panašumą.

Sakralus kasrytinis ugnies ritualas universitete.

– Bet tai taip paprastai – užrakinot namų duris ir išskridot?

– Realiai – taip. Kelionę, žinoma, planavau: susisiekiau su universitetu ir mokykla, kurie priima savanorius. Norėjosi skirti laiko sau ir savęs suvokimui.

– O Lietuvoje savasties paieškos yra neįmanomos?

– Viskas įmanoma. Bet čia, Indijoje, nėra tiek materializmo. Kai grįžau į Lietuvą – matau: viskas švaru, tvarkinga, nėra šiukšlių, bet nėra ir ypatingos auros, kuri labai stipriai juntama čia. Lietuvoje kitoks žmonių gyvenimo būdas, jis tampriai susijęs su materija. O Indijoje ne materija, bet dvasingumas yra kasdienybė, prioritetas. Taip, viską galima atrasti bet kur, ir namie bebūnant. Bet iš vadinamosios „komforto zonos“, kur viskas pažįstama, saugu, kartais reikia išeiti į nežinomą erdvę, kur viskas kitaip nei įprasta. Tada tarsi iš šalies labai gerai pasimato, kokia aš pati esu, kokių savybių man trūksta, o ko per daug, kaip visai kitaip tie patys dalykai gali vykti. Tai labai geras laikas savianalizei ir kitokiam pasaulio pažinimui.

– O ką veikiate šiuo metu?

– Esu Rišikešo mieste, Šiaurės Indijoje prie Himalajų kalnų ir Gango upės. Savanoriauju vaikų namuose-mokykloje, prisidedu prie vaikų užimtumo. Kūrybiškai darbuojuosi organiško maisto kavinėje, kuri įkurta tam, kad remtų vaikų namus. Šią veiklą organizuoja ir vaikų namuose-mokykloje jau trejus metus gyvena bei savanoriauja klaipėdietis Rokas. Tai tarsi lietuvių traukos taškas: čia tenka sutikti ir susidraugauti su lietuviais, atvykstančiais į jogos mokyklas.

– Minėjote, kad Rišikeše populiarus ne tik dvasingumas, bet ir sveikas gyvenimo būdas?

– Taip, čia vyrauja vegetarinė mityba, nepriimta vartoti alkoholį ar rūkyti (pietinėse vietose ir didesniuose miestuose šiuo aspektu jau vakarietiškiau ir laisviau). Maistas aštrus. Mėsos nevalgoma, nes religija neleidžia. Net kiaušinių dažniausiai nerasi jų virtuvėje. O štai iš pieno daug kas gaminama, nes karvės Indijoje, kaip žinia, šventos.

Ieva su vaikų namų moksleive. Itin populiaru – piešimas ant kūno natūraliais chna (henna) dažais.

– Ar tiesa, kad karvės mėgsta ant kelio ilsėtis, taip trukdydamos eismui?

– Tiesa. Jas nuvaro, net su lazda truputį paragina, kad nueitų. Kadangi jos čia šventos ir eina kur nori, kartais prieina ir pradeda ėsti maistą nuo prekystalių. Atrodo, jos įpratusios taip „šventai“ gyventi.

– Indijoje praleidote ir Kalėdas, ir Naujuosius metus. Kaip čia vyksta šios šventės?

– Be balių. Naujuosius praleidau ašrame – šventvietėje. Čia vyko keleto dienų programa su meditacijomis, joga, paskaitomis ir įvairiomis veiklomis. Jautėsi šventinė nuotaika, bet ji buvo kitokia – gilesnė. Pavyzdžiui, vyko ugnies ceremonija – „paleidome dūmais“ tai, kas emociškai nebereikalinga (įvairios situacijos, įsiskaudinimai, ir pan.). Tai apvalo mus. Įdomu tai, kad hinduizmo religijoje Naujieji metai švenčiami kovo mėnesį, kai atgimsta gamta. Beje, ir baltiškame kalendoriuje yra panaši – Jorės šventė. Taigi sausio 1-oji čia yra švenčiama simboliškai, prisitaikant prie Vakarų, o ne prie gamtos kalendoriaus.

Kalėdas dėl vakarietiškos tradicijos įtakos jie taip pat švenčia, tik savotiškai – su šokiais ir dainomis. Šioje šalyje yra vyraujanti hinduizmo religija, teigianti, kad Dievas yra vienas, todėl labai tolerantiškai reaguoja į kitus tikėjimus. Tikima, kad Dievas yra visur – ir vandenyje, ir medyje, ir žmoguje. Man tai labai artima – primena baltišką tikėjimą.

– Ar galėtumėte įvardinti žodžiais Indijos aurą?

– Rišikešo miestas vadinamas dvasiniu miestu. Itin juntamas žmonių pamaldumas, labai stipri energija, čia atvyksta daug piligrimų. Šalia – Himalajai ir Gango upė. Ryte ir vakare prie upės vyksta tam tikros apeigos, geros žmonių intencijos ir maldos sukuria ypatingą atmosferą. Įdomu tai, kad norai ar mintys čia labai greitai „įsigyvendina“ – pagalvoji, kad būtų įdomu kažką patirti ar ko nors reikia – ir tai labai greitai atsiranda, materializuojasi. Tai patvirtina ir daugybė sutiktų naujų pažįstamų.

– Kur pati gyvenate būdama šioje šalyje?

– Esu gyvenusi universiteto miestelyje, ašrame, dabar savanoriauju ir gyvenu vaikų namuose-mokykloje. Ji yra miesto pakraštyje, arčiau Gango upės ir kalnų. Man tiesiog pasisekė – čia ir ramybė, tyla, gamta ir švarus oras.

– Maudėtės Gango upėje?

– Čia maudytis (dėl to, kad karšta ar dėl to, kad smagu) nepriimta, taip dažniausiai elgiasi turistai. Vietiniai, ko gero, net nemoka plaukti. Panirimas į vandenį meldžiantis yra sakralus ritualas – taip pasinėriau ir aš per Kūčias. Tikrai pavyko pajusti atgimimo jausmą!

Universitete Ieva ėmėsi kūrybinės veiklos – su studentais kūrė Gyvybės medį, kuriame atsispindėjo simbolikos, kultūrų panašumai.

– Gal Indija įkvėpė kokiam naujam kūrybiniam projektui Lietuvoje?

– Dabar jaučiuosi atitrūkusi nuo buvusio gyvenimo. Gal galėčiau ką nors nupiešti vasarą grįžusi, bet dabar dar negalvoju apie tai. Buvo Vydūno draugijos pasiūlymų – norėčiau įgyvendinti prasmingas kūrybines mintis. Vydūnas man yra įdomus, artima jo pasaulėžiūra.

– Ar dar nesusuko galvos Ievai koks žavus indas?

– Užsienietės čia tikrai sulaukia daug dėmesio. Neplanuoju tokio varianto, bet niekada negali žinoti, kas ir kaip gali būti. Indai yra labai paslaugūs, labai atviri, kas stebina. Tenka laikyti atstumą, kad „neįkristum“ į tą jų norą artimai bendrauti.

– Ką galėtumėte pasakyti tiems, kurie norėtų aplankyti Indiją?

– Patarčiau labai atidžiai čia rinktis maistą ir vandenį, kad išvengtumėte apsinuodijimų. Geriausias laikas aplankyti šiaurinę dalį – spalio–kovo mėnesiai, tada dienomis yra ne per karšta. Gruodį–sausį vietiniai vaikšto su striukėmis ir žieminėmis kepurėmis, bet mums, europiečiams, nėra taip šalta. Ir dar: svečias Indijoje – Dievo dovana, taigi turime tai labai vertinti.

– Ačiū už pokalbį!

Daiva Klimavičienė

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Greitas ir neskausmingas dantų rovimas

  2023-02-08Greitas ir neskausmingas dantų rovimas
  Kai kurie dantys auga netaisyklingai, todėl reikia juos tiesinti. Jeigu dantis nebepagydomas ir pradeda kenkti kitiems aplinkui esantiems dantims bei visai bendrai burnos ertmės būklei, rekomenduojama jį pašalinti. Taip užsitikrinsite geresnę burnos ertmės sveikatą ir išvengsite dar didesnių problemų ateityje. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip atliekamos dantų šalinimo procedūros bei kada dėl jų geriausia kreiptis. Kada reikia šalinti dantis? Dantys šalinami labai skirtingais atvejais. Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl retinuotų (pilnai neišdygusių), protinių ir sugedusių dantų šalinimo. Be abejonės, rauti danties niekada nesinori, tačiau kai jo jau nebėra įmanoma išgelbėti, tai vienintelė ir, patikėkite, pati geriausia išeitis. Retinuotų dantų šalinimas atliekamas tada, kai dantis ...
 • Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis

  2023-02-08Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis
  Reikalinga finansinė pagalba norint įsigyti būstą ar pradėti verslą, įvairiais kitais atvejais? Lietuvoje veikiančios kredito unijos ir jų paslaugos gali būti palankus ir patogus sprendimas, daug priimtinesnėmis kainomis, nei daugelis komercinių bankų. Kodėl ir kokios paslaugos teikiamos sužinosite šiame straipsnyje. Kokias paslaugas teikia kredito unija? Finansinių paslaugų įvairovė gali būti labai didelė ir atitinkanti skirtingus, skirtingų asmenų poreikius. Pasikonsultuokite su specialistais tam, kad jie padėtų Jums konkrečiu atveju. Kredito unijos ir jų paslaugos: paskola privatiems asmenims – gali būti suteikta pačiais įvairiausiais atvejais, dažniausiai siekiant įsigyti ar renovuoti būstą, taip pat kitokiam asmeniniam turtui įsigyti. Imant paskolą reikalingas pradinis įnašas, likusieji pinigai grąžinami ...
 • Apie gyvūnų maistą

  2023-02-08Apie gyvūnų maistą
  Pradėjus auginti naminį gyvūną, visada kyla klausimas – kokiu maistu jį maitinti? Dažniausiai šeimininkai konsultuojasi su veterinarijos gydytojais. Visų gyvūnų poreikiai bei polinkiai į ligas labai skiriasi ir tikrai nepriklauso vien tik nuo veislės. Veterinarai turi būti labai atidūs, rekomenduodami produktus, kurie geriausiai tinka kiekvienam augintiniui. Patys gyvūnų savininkai taip pat turėtų nemažai pasidomėti ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Apie gyvūnų maistą sklando daug teorijų. Tad, kaip žinoti, kuris maistas jiems geriausias? Į ką atsižvelgti, renkant maistą savo augintiniui? Kuriame gyvenimo etape yra gyvūnas? Faktas, kad jaunam šuniukui ar kačiukui siūlomos visai kitokios mitybos rekomendacijos, negu jau suaugusiam gyvūnui. Augantis organizmas ...
 • Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje

  2023-02-08Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje
  Ar bandėte kada plaukti baidare? Jeigu dar ne, tai žinokite, jog tai tikrai turiningas aktyvaus laisvalaikio būdas, kurį galite išbandyti kartu su savo šeima ar draugais. Baidarių nuoma Aukštaitijoje suteikia galimybę pažinti gražiausius šio krašto ežerus, upes ir kitus gamtos kampelius, kurių niekuomet nepamatytumėte keliaudami automobiliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl verta išbandyti baidares bei kur rasti jų nuomą gera kaina. Skirtingo ilgio baidarių maršrutai Jokiomis kitomis aplinkybėmis nesusipažinsite su gamta ir jos turtais taip gerai, kaip plaukdami gražiausiais maršrutais. Gamtos vaizdus čia pamatysite iš visai kitokios perspektyvos. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai tiks tiek mėgstantiems gamtą ir tylą žmonėms, tiek vertinantiems pokalbius ...
 • Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“

  2023-02-08Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“
  Nuo praėjusių metų lapkričio Marijampolėje gyvena iš Sakartvelo sostinės Tbilisio pagal Europos solidarumo korpuso savanorių programą atvykusi Nino Razgoniani. Dvidešimtmetė mergina yra menininkė ir dizainerė, skaitmeninio meno kūrėja, savanoriaujanti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu bibliotekos Multicentre veikia jos kūrybos darbų paroda „ANIMAE MORTUAE“(„Mirusios sielos“), apie kurios surengimą čia atvykdama ji net nesvajojo. Kurdė iš Sakartvelo Marijampolėje jaučiasi puikiai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Dėl karo Ukrainoje neteko darbo Smalsi, šilta, jautri ir emocinga – toks įspūdis liko daugiau kaip valandą pasikalbėjus su savanore. Iš karto susitarėme, kad, nors abu puikiai mokame rusų kalbą, kalbėsimės angliškai. Tas pokalbis paliko gerą įspūdį, nes visada ir įdomu, ...
 • Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius

  2023-02-08Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius
  Sodininkystė yra tikriausiai vienas iš dažniausiai pasitaikančių hobių, kurie būdingi daugeliui turintiems nuosavą namą su sodu. Tai šaunus hobis ir tuo pačiu savotiškas gyvenimo stilius, praturtinantis kasdienybę naujomis spalvomis. Sodo grožiui kurti reikalingas ne tik didelis pasišventimas ir kruopštus darbas, bet ir kokybiški įrankiai, be kurių neįgyvendintumėte jokių savo sumanymų. Metas paversti sodo grožio viziją realybę! Skaitydami toliau galėsite išsirinkti iš plataus sodo įrankių, įvairiausių reikmenų ir dekoracinių elementų asortimento geromis kainomis. Platus sodo įrankių asortimentas Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai ar turite visus būtinus vejos, krūmų ir kitų augalų priežiūros įrankius. Jeigu įrankiai seni, truputį palūžę, naudinga būtų įsigyti naujus, ...
 • Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai

  2023-02-07Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai
  Ieškote patikimų sprendimų šildymui ir norite sutaupyti? Iš nerūdijančio plieno pagaminti Viessmann katilai gali būti puikus pasirinkimas svarstant apie efektyvų ir sutaupyti leidžiantį šildymą. Su dujiniais Viessmann katilais šildymas bus taupus ir efektyvus. Dar vienas didelis šių katilų privalumas yra tas, jog juos tinka naudoti įvairios paskirties bei dydžio patalpose. Skaitydami toliau sužinosite apie visus Viessmann katilų privalumus ir galėsite išsirinkti sau labiausiai patikusį visai prieinama kaina. Dujinių katilų asortimentas Rinkdamiesi dujinius katilus, atrasite labai daug pačių įvairiausių rūšių. Skiriasi katilų galingumas ir pritaikymo galimybės. Atkreipkite dėmesį ir į montavimo tipą, ar katilas yra montuojamas prie sienos, ar pakabinamas. Specializuoti tiekėjai sudaro ...
 • Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

  2023-02-07Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus
  Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas Nacionalinis IT iššūkis. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti šiandien nepakeičiamomis tampančių IT ir programavimo žinių ir iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7-9 klasių moksleivius vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais. Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą ...
 • Karate ir fizinis aktyvumas

  2023-02-07Karate ir fizinis aktyvumas
  Gyvenimas tampa vis patogesnis, jau daug ką galima daryti net nepalikus namų. Daugelis žmonių dirba iš namų, apsipirkinėja internetu ir laisvalaikį praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Vis mažiau judame ir daugiau sėdime. Bet kokiam fiziniam aktyvumui reikia sutelkti didžiules pastangas, tad nenuostabu, kad renkamės patogesnį ir lengvesnį gyvenimo būdą. Dažnas dabar ieško alternatyvų, kaip praleisti laiką aktyviai ir smagiai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl verta sportuoti ir kokią naudą šiuo atžvilgiu suteikia karate sportas. Fizinio aktyvumo nauda Kai kurie mano, kad fizinis aktyvumas tik išvargina ir atima energiją, tačiau iš tiesų yra visiškai atvirkščiai. Jeigu sportuojame saikingai ir nepersistengiame, tuomet kūnas įgauna ...
 • Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?

  2023-02-07Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?
  Sterilizacija suteikia daug naudos jūsų katei, jums patiems ir visai bendrai šių gyvūnų populiacijai. Katės – itin veislūs gyvūnai, jos subręsta jau pirmaisiais gyvenimo metais, todėl gali atsivesti pirmuosius kačiukus itin anksti. Kaip bebūtų gaila, gatvėse vis dar klajoja daug benamių kačių ir tik visuomenės dėka tai galima stabdyti. Kuo dažniau šeimininkai sterilizuos ir kastruos savo augintinius – tuo mažiau jų atsiras gyvūnų prieglaudose, kurios šiuo metu ir taip yra perpildytos. Kačių kastracija – tai, kai patinėliams pašalinamos sėklidės. Kačių sterilizacija atliekama patelėms. Tai šiek tiek sudėtingesnė operacija, nes reikalingas pjūvis pilve. Taip pašalinamos kiaušidės ir gimda katėms. Tačiau dėl tokių ...
 • Pamirškite nemalonų knarkimą

  2023-02-07Pamirškite nemalonų knarkimą
  Knarkimas yra problema, kamuojanti ne vieną. Knarkti nėra gerai ne vien dėl kitus trikdančio garso, bet ir kenkia sveikatai, kadangi knarkimas paprastai išduoda tam tikras sveikatos problemas. Dažniausiai dėl knarkimo kalta kreiva nosies pertvara, kuri sukelia ištisą paletę ir kitų nemalonių problemų, todėl atliekant nosies korekciją įveikiamos jos visos vienu metu. Ką daryti susiduriant su knarkimu sužinosite toliau šiame straipsnyje. Tiesi nosies pertvara Galvojantiems apie dar geresnę sveikatą verta pagalvoti ir apie nosies korekcijų procedūras. Jos padeda įveikti ne tik knarkimą, bet ir chronišką slogą, pastoviai kamuojančias išskyras iš nosies bei daug kitų požymių, kurie malonumo anaiptol nekelia. Su tiesia nosies pertvara ...
 • Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

  2023-02-06Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų
  Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes. Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“ Deivido Tumelio nuotrauka Vincentas Martinavičius šiais metais švęs 90-ąjį gimtadienį. Gyvena jis dabar Aukštadvaryje, Trakų r., bet gimęs, kaip pats sakė, Kvietiškio dvare, ten ir augęs. Iki pat 1987-ųjų gyvenęs Marijampolėje. Paklaustas, kada ir kaip jis ...
 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.