www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Technikos metalo apdirbimui. Kuri yra geriausia?

Metalo apdirbimo technikų yra tikrai gana daug. Kiekviena jų leidžia išgauti konkretaus metalo savybes, apdirbti jį taip, kad medžiaga būtų panaudojama tam tikroms dalims gaminti. Žinoma, tie, kuriems iki šiol neteko plačiau domėtis – dažniausiai ne tik nežino apie technikas, tačiau taip pat ir kokio rezultato tikėtis. Dažniausiai minimi Metalista metalo tekinimo darbai bei metalo frezavimas. Šios dvi apdirbimo technikos padeda tinkamai paruošti metalą tolimesniems darbams. Tačiau yra ir daugiau opcijų. Jas ir bandysime aptarti straipsnyje.

Kokio rezultato yra siekiama?

Kuomet vertinamos metalo apdirbimo technikos – pirmiausia klientas turi suprasti, sau atsakyti, kokio rezultato jam reikia. Tai yra, kokio patvarumo metalas turi būti, kaip turi atrodyti jo medžiagiškumas, kad paskui komponentas galėtų būti sėkmingai panaudojamas kitose konstrukcijose bei įrangose. Apdirbimo metu yra sukuriamos konkrečios metalo savybės, tad detalus susipažinimas su technika – konkretina darbus.

Kuomet yra gaminami labai didelių gabaritų gaminiai – dažniausiai galima vieno liejimo metu pagaminti dalis, kurios vėliau bus naudojamos kitose konstrukcijose. Tačiau kai reikia kurti netradicinius projektus – tenka imtis metalo dalių sujungimo darbų. Jie padeda išgauti tokius komponentus, kurie iki mažiausių smulkmenų atitinka lūkesčius. O tokie jie ir turi būti, kadangi tik tuomet visuma bus naši.

Galiausiai, kai konkrečios dalys yra pagamintos – belieka tinkamai apdirbti paviršių, kad jis būtų toks, kokio reikia. Svarbiausia yra ne tik pritaikymo galimybės, tačiau taip pat ir ilgaamžiškumas. Tai yra garantija, kuri padės funkcionaliai panaudoti metalo komponentus tam tikrų konstrukcijų arba įrankių gamyboje.

Metalo apdirbimas

Visada geriausia dėl metalo apdirbimo galimybių yra tartis su specialistais, kurie žinodami Jūsų poreikius gali padėti, patarti, atsakyti į klausimus. Juolab, kad technologijos labai dideliais žingsniais juda į priekį ir metalo apdirbimo galimybės plečiasi, darosi vis inovatyvesnės ir platesnės.

Aptarsime dažniausiai pasirenkamas, kurios šiuo metu gana plačiai yra naudojamos pramonės sektoriuje.

Metalo anodavimas

Metalo anodavimas yra metalo apdirbimo darbai, kurių metu yra dedamas oksido sluoksnis ant aliuminio. Taip jis suteikia metalo gaminiui ne tik estetinį patrauklumą, tačiau taip pat ir pagerina jo mechanines savybes. Atsparumas – pats didžiausias. Tiek oksidacijai, tiek korozijai.

Metalo šlifavimas

Dar viena apdirbimo galimybės yra šlifavimas. Jo metu yra labai detaliai glotninamas kiekvienas komponento kampas, nelygumas ir dirbama tol kol paviršius galiausiai tampa visiškai glotnus. Tam, žinoma, reikalingos geros kokybės priemonės.

Metalo smėliavimas

Daugeliui puikiai žinomas yra ir metalo smėliavimas. Jos metu smėlio srovės pagalba yra tolygiai sutvarkomas gaminio paviršius, stengiamasi iš jo padaryti kuo lygesnį gaminį. Dažniausiai po visko jis taip blizga, atrodo puikiai. Maksimalus nuvalymas nuo paviršių ir tuo pačiu paruošimas dažymui yra svarbiausias šios „procedūros“ privalumas.

Metalo poliravimas

Gana dažnai yra girdima, kad yra tokia paslauga ir kaip metalo poliravimas. Jo metu specialiomis medžiagomis metalo paviršius yra poliruojamas taip ne tik suteikiant jam estetiką, tačiau taip pat ir apsaugant nuo korozijos.

Metalo stiklavimas

Galiausiai, dar viena apdirbimo galimybė yra metalo stiklavimo darbai. Tai yra valymo būdas, kuris yra naudojamas nerūdijančio plieno bei aliuminio paviršiaus gaminių valymui. Taip pat tai tampa papildoma apsauga nuo korozijos.

Visų darbų atlikimui svarbiausia yra rasti gerus specialistus, kurie iki mažiausių smulkmenų įgyvendins Jūsų norus, žinoma, darbus atliks profesionaliai, galiausiai, suteiks garantijas atliktiems metalo tvarkymo darbams.

Užs.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika