www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kardokų kaimo sankryžoje – moderni apšvietimo sistema

Pagal Kazlų Rūdos savivaldybės skelbtą projektą „Seniūnijų gyventojų iniciatyvų skatinimas panaudojant biudžeto lėšas gyvenamajai aplinkai pagerinti, teikiant idėjas infrastruktūriniams projektams seniūnijų teritorijose“ Kardokų kaimo centrinė sankryža ir kaimo ženklas apšviestas moderniu lauko šviestuvu su saulės ir vėjo baterijomis. Šviestuvas įrengtas Kazlų Rūdos savivaldybės kelio Kardokai–Braziūkai sankryžoje su rajoniniu keliu Višakio Rūda–Agurkiškės.

Moderni įranga apšviečia svarbią Kardokų sankryžą.

Kardokai – nedidelis kaimas Kazlų Rūdos savivaldybėje, kuriame iš viso gyvena vos apie 50 žmonių. Ši vietovė garsi čia veikiančia Kardokų gamtos mokykla, kuri skiriasi nuo įprastų mokymo įstaigų, nes mokymo procese daug dėmesio skiriama gamtai, gyvenamosios aplinkos gerinimui, ekologinių problemų sprendimui, kai stebint gamtą vaikams padedama suvokti save kaip visumos dalelę, žadinti jo troškimą pažinti tą gamtą, gerbti, mylėti ir saugoti jį supančią aplinką.

– Kai išgirdome apie galimybę parengti projektą ir pasinaudoti jo lėšomis, iš karto žinojome, kad mums labai svarbu įsirengti tokį modernų ir ekologišką lauko šviestuvą su saulės ir vėjo baterijomis, nes šią tikrai judrią sankryžą, kur nemažas judėjimas, ir dėl to, kad atvežami vaikai į mokyklą, būtinai reikėjo apšviesti, o laidų čia nebuvo nutiesta.

Panašų apšvietimą buvome matę tarp Prienų ir Birštono, kur taip apšviestas dviračių takas. Vietos gyventojai entuziastingai palaikė šią idėją ir kai jau baigėme ją įgyvendinti ir įrengėme apšvietimą, iš karto skubėjo jį apžiūrėti ir labai džiaugėsi, – sakė Kardokų kaimo bendruomenės pirmininkas Raimundas Vaičiūnas.

Kardokų kaimo bendruomenės pirmininkas R. Vaičiūnas džiaugiasi, kad nauja įranga moderni ir inovatyvi.
Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Apie tai, kad sankryžą tikrai reikėjo apšviesti, sakė ir Kazlų Rūdos seniūnijos seniūnas Audrius Vaivada. Pasak jo, ši sankryža išties probleminė, čia būdavo tamsu, o tai, kad pasirinktas toks modernus šviestuvas, kai elektrą gamina saulė ir vėjas, labai susiję su tomis ekologinėmis idėjomis, kurios yra puoselėjamos Kardokų kaime.

Kazlų Rūdos seniūnas A. Vaivada įsitikinęs projekto nauda.

Šviestuvui energiją gamina ir saulė, ir vėjas. Pasak R. Vaičiūno, kai įrenginys pilnai įkraunamas, jis gali šviesti be perstojo net 30 valandų.

Šio projekto įgyvendinimo nauda gyventojams yra akivaizdi – padidėjo saugumas tamsiuoju paros metu, tokiu būdu prisidėta prie alternatyvių energijos šaltinių populiarinimo ir ekologijos skatinimo, taip įgyvendinant Europos Sąjungos „žaliojo kurso“ priemones. Kita vertus, pagerintas Kazlų Rūdos kaip modernios ir inovatyvios savivaldybės įvaizdis.

Šios idėjos įgyvendinimo kaštai siekė 2150 eurų, idėjos įgyvendinimo vieta – Kazlų Rūdos savivaldybės kelio Kardokai–Braziūkai sankryža su rajoniniu keliu Višakio Rūda–Agurkiškės.

– Nėra jokių abejonių, kad projektas duoda daug naudos, o tai, kad jį pasiūlė būtent vietos žmonės, kurie geriausiai žino, ko jiems reikia, leidžia tikėtis, kad paskelbus apie naujų panašių bendruomeninių projektų įgyvendinimą, noras dalyvauti konkurse tikrai bus, – įsitikinęs seniūnas.

Priminsime, kad pernai iš viso savivaldybėje buvo įgyvendinti šeši tokie vietos gyventojų iniciatyvų projektai. Jūrės miestelis įkūrė pažintines-edukacines erdves, jame atsirado „Vabzdžių namai“, knygų namelis, „Pėdų pojūčių takas“ ir išskirtinės išvaizdos medinis krėslas. Antanavo parke sukurta aktyvaus laisvalaikio erdvė, kurioje atsirado lauko stalo teniso stalas, smulki infrastruktūra. Atnaujintas ir Jankų bendruomenės namų bei bibliotekos pastatas, įrengti patogūs lauko turėklai. Plutiškių miestelį papuošė skulptūra prie įvažiavimo į jį, primenanti šios vietovės įkūrimo istoriją. Visus šiuos projektus, kurių rezultatais džiaugiasi ir vietos gyventojai, ir svečiai, pristatėme „Suvalkiečio“ puslapiuose.

Kazlų Rūdos savivaldybės informacija
Užs. 63.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika