www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Kauno apygardos teismui perduota „Kamuolinių“ byla

Lietuvos Respublikos prokuratūra išplatino pranešimą apie Kauno apygardos prokuratūros apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perduotą nusikalstamo susivienijimo grupuotės bylą. Iš viso dėl labai sunkių nusikaltimų kaltinimai pareikšti septyniems asmenims, dalyvavusiems K. K. suburtoje grupuotėje. Jiems inkriminuojami kaltinimai: disponavimas labai dideliais kiekiais narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis (kanapės, kokainas, ekstazis), šaunamaisiais ginklais, dideliu kiekiu šaudmenų. Ikiteisminį tyrimą atliko Marijampolės apskrities VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Nomeda Urbonavičienė.

Po sėkmingos „Aro“ pareigūnų operacijos. Lietuvos policijos nuotraukos

Gauja veikė Alytaus, Marijampolės, Kauno apskrityse ir užsienyje

Bylos duomenimis, septyni organizuotos grupės nariai veiklą vystė nuo 2019 metų pradžios iki 2021 metų lapkričio. Ikiteisminio tyrimo metu pareigūnai surinko duomenų, jog įtariamieji nusikaltimus vykdė ne tik Lietuvoje, bet ir Ispanijoje. Nusikalstamam susivienijimui priklausė ne mažiau nei 13 asmenų. Beveik visi jie teisti. Anot prokurorės, nusikalstamas susivienijimas galimai veikė Alytaus, Marijampolės, Kauno apskrityse, jo narių amžius – nuo 22 iki 48 metų. Nusikaltėliams galimai vadovavo ir nurodymus kitiems nariams duodavo du Kauno apskrities gyventojai.

Nusikalstamo susivienijimo nariai grupuotėje buvo pasiskirstę vaidmenimis, laikėsi labai aiškios hierarchijos, ypatingų metodų, kad išlaikytų paslaptyje savo nelegalų veikimą ir grupuotės narius.
Remiantis bylos duomenimis, nusikalstamą grupuotę įkūrė ir jai vadovavo teisėsaugai jau anksčiau žinomas kaunietis K. K., kuriam padėjo A. K. Kiti kaltinamieji – I. B., A. A., M. B., V. J. ir L. Š. buvo atsakingi už narkotinių ir psichotropinių medžiagų įgijimą dideliais ir labai dideliais kiekiais, jų laikymą, perpakavimą į mažesnius kiekius, taip pat jų pardavimą Kauno mieste ir apskrityje.

Surinkta duomenų, jog dalį pinigų už surinktas narkotines medžiagas grupuotė skyrė kanapių laboratorijos Ispanijoje eksploatavimui, priežiūrai, fizinei apsaugai, pagalbininkų darbo apmokėjimui. Dalis pinigų galimai buvo skiriama ir socialiai pažeidžiamų žmonių gabenimui į Ispaniją dirbti kanapių plantacijose. Čia labai dideli užaugintų kanapių kiekiai buvo sveriami, pakuojami, presuojami, vakuumuojami ir pakuojami į dėžes po 10 kilogramų. Vėliau buvo organizuojamas ir šių narkotinių medžiagų transportavimas – kvaišalai buvo vežami skirtingais automobiliais, pastaruosius lydėjo apsauga.

Visi kaltinamieji dalyvaudavo grupuotės vadovo K. K. organizuotuose pasitarimuose, kurių metu buvo aptarinėjami bendri nusikalstamo susivienijimo planai ir konkretūs nusikaltimai, derinamos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pardavimo kainos. Susirinkimuose buvo priimami ir sprendimai dėl bendrame nusikalstamo susivienijimo pinigų fonde sukauptų lėšų panaudojimo. Iš nelegaliu būdu gautų pajamų buvo teikiama pagalba sulaikytiems, suimtiems ir nuteistiems nusikalstamo susivienijimo dalyviams, kitiems asmenims, turintiems autoritetą kriminaliniame pasaulyje, paremti ir išlaikyti įkalinimo įstaigose, advokatų darbui apmokėti, taip pat nusikaltimams reikalingiems įrankiams ir priemonėms, narkotinėms ir psichotropinėms medžiagoms įgyti.

Kanapių plantacija.

Pareigūnai atskleidė, kad šiuose susirinkimuose buvo sprendžiami ir nesutarimai, nustatomos įtakos ir veiklos sferos su Kauno mieste, Lietuvoje bei užsienyje veikiančiomis kitomis organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis, sprendžiami nusikalstamos veikos vykdymui svarbūs klausimai, taip užtikrinant nusikalstamos veikos tęstinumą.

Susiję įrašai

Nusikalstamo susivienijimo grupuotės vadovui K. K. pareikšti kaltinimai dėl dvylikos epizodų neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, dėl dviejų epizodų neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu ir dėl vadovavimo nusikalstamam susivienijimui.

A. K. pareikšti kaltinimai taip pat dėl dvylikos epizodų. Visiems kitiems bylos kaltinamiesiems – A. A., M. B., I. B., V. J. ir L. Š. pareikšti kaltinimai dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veik­loje ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis.

Per kratas ir sulaikymus rasta šaunamųjų ginklų.

Kaltinamajam I. B. dar pareikšti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui.
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vienas iš galimų šio nusikalstamo susivienijimo vadovų ir jo subūrėjas prieš daug metų galėjo priklausyti Kauno mieste veikusiai nusikalstamai „Aguoninių“ grupuotei, kurie galimai vėliau transformavosi į „Kamuolinių“ nusikalstamą grupuotę.

Ypatingas tyrimas

Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad šis tyrimas ypatingas tuo, kad teismui perduota byla, kurioje asmenims pareikšti kaltinimai dalyvaujant nusikalstamame susivienijime, vienas iš kaltinamųjų siejamas su „Kamuolinių“ grupuote. Tokių bylų apskritai nėra daug.

Taip pat prokuroras pažymėjo Marijampolės apskrities VPK pareigūnų, surinkusių pakankamai duomenų apie nusikalstamą grupuotę, indėlį.

„Per sulaikymus ir kratas buvo rasta 9,5 kilogramo kanapių, kurių vertė juodojoje rinkoje – apie 100 tūkst. eurų, taip pat 2,5 kilogramo amfetamino, kurio vertė apie 30 tūkst. eurų, o kokaino, ekstazio tablečių, kurių vertė – iki 10 tūkst. eurų. Be to, Ispanijos Karalystėje buvo aptikta 100 kilogramų kanapių, kurių vertė juodojoje rinkoje – apie 1 mln. eurų“, – spaudos konferencijoje sakė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Harimantas Poškevičius.

Taip pat buvo rasti trys šaunamieji ginklai ir 225 šoviniai.

„Suvalkiečio“ informacija

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika