Užs. 149.


 

Dalį „Suvalkiečio“ žinių ir naujienų galima skaityti naujienų dalijimosi platformoje etaplius.lt, pasirinkus Marijampolės regioną.

 


Jokia paslaptis

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Geros valios žmonių dėka šilumos ir šviesos Ukrainoje vis daugiau

Penktadienį „Marijampolės „Rotary“ klubas sukvietė geros valios žmones į padėkos vakarą už paramą Ukrainai. Neatsitiktinai renginio pradžioje buvo parodytas filmas, kuriame užfiksuoti vaizdai, kaip Červonohrado miestui surinkta labdara kraunama, ruošiama išvežti, gabenama ir pristatoma, nes šis rotariečių organizuotas paramos vakaras ir buvo apie pagalbą kariaujančiai Ukrainai.

Lėšos skirtos Červonohrado humanitarinės pagalbos būstinei

Rotariečiai, organizuodami paramos koncertą, prisidėjus Marijampolės savivaldybei, surinko daugiau kaip 30 tūkstančių eurų. Šios lėšos buvo skirtos Červonohrado humanitarinės pagalbos būstinei.
Paramos vakaro metu buvo padėkota visiems, kurių dėka gyventi Ukrainos žmonėms tapo nors truputį lengviau. Dabar Červonohrado gyventojai turės bent minimalų elektros šaltinį, kad galėtų sušilti ir pasigaminti karšto maisto.

Paramos vakaras – padėka už pagalbą Ukrainai.

Į vakarą susirinkusią publiką sveikinęs Marius Latvaitis, Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas, dėkojo visiems, prisidėjusiems prie paramos Ukrainai.

Pasak prezidento, „Rotary“ organizacija daugiau nei šimtą metų vienija iškilius verslo žmones, kurie remia tiek vietos, tiek pasaulio bendruomenes. Ne išimtis ir Marijampolės „Rotary“ klubas, kuris per pastaruosius dvidešimt metų Marijampolėje rėmė įvairiausius projektus, skyrė pagalbą ten, kur jos labiausiai reikėjo. „Prasidėjus karui negalėjome neištiesti pagalbos rankos priešo užpultai ir barbariškai naikinamai Ukrainai. Juk Ukraina irgi buvo su mumis, kai mes kovojome už savo laisvę“, – sakė M. Latvaitis.

Červonohrado vicemerės padėka „Rotary“ klubo prezidentui Mariui Latvaičiui.
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Karas Ukrainoje jau vyksta beveik metus. Jam prasidėjus dauguma mūsų kiek tik įstengė padėjo užpultai šaliai. Praėjusių metų paskutiniais mėnesiais rotariečiai nusprendė sukonkretinti pagalbos kryptį ir skirti paramą Červonohrado miestui, kuris bendradarbiauja su Marijampole. „Gavę sąrašą daiktų, kurių ukrainiečiams reikėtų labiausiai, kartu su Marijampolės savivaldybės administracija, meru pirkome generatorius, dujų balionus, dujines virykles. Gyventojai aukojo miegmaišių, antklodžių. Parama iš karto po mūsų Kalėdų nuvežta į Červonohradą. Šis koncertas – tai padėka visiems, prisidėjusiems finansine parama, konkrečiais daiktais. Didelis ačiū jums, nesustokime remti Ukrainos“, – sakė Marius Latvaitis.

Saulė Ukrainoje dar švies

– Gera būti tarp žmonių, kurie nesustoja remti kariaujančios už laisvę Ukrainos, kviečia kitus tai daryti, nebūti abejingiems didžiulius karo baisumus išgyvenančiai kaimyninei šaliai. Raginu nepriprasti prie iš televizijos ekrano sklindančių baisumų su karo vaizdais, netapti abejingiems, – taip savo sveikinimo ir padėkos kalbą renginyje pradėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Pasak mero, visai neseniai, Sausio 13-ąją prisiminėme savo kovas už laisvę, ką tuomet išgyvenome. Šiais metais Laisvės gynėjų diena buvo kiek kitokia – daugiau liūdesio, nerimo, nes taip, kaip mus tada užpuolė, taip dabar naikinama Ukraina. Tik dar baisiau, brutaliau, nuožmiau. Kovojama su tuo pačiu priešu. „Aš didžiuojuosi mūsų Lietuva ir Marijampole. Žmonėmis, kurie visus tuos metus, nuo pat karo pradžios, įvairiausiais dalykais ir būdais padeda Ukrainos žmonėms.

Žavi, kad mes suprantame šios kovos reikšmę. Ukrainiečiai kovoja ne tik už savo, bet ir mūsų laisvę. Tikiu, kad pergalė bus, kitaip negali būti, laisvė ir gėris turi nugalėti. Kartu man gera ir džiugu, kad tik prasidėjus karui mes ištiesėme pagalbos ranką, pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Červonohrado miestu. Ištikus nelaimei užsimezgusi draugystė daug tvirtesnė. Norime, kad jie žinotų: mes su jais, jaučiame jų skausmą, esame pasiruošę padėti“, – kalbėjo Povilas Isoda.

Už pagalbą ukrainiečiams vicemerė Nadia Zemnicka merui Povilui Isodai įteikė tautinį rūbą ir Červonohrado mero padėką bei „Ukrainos geradario“ medalį.

Meras atkreipė dėmesį ir į vis dažniau girdimus kai kurių žmonių pasisakymus, esą viskas dabar atiduodama Ukrainai, nežiūrima savų žmonių, rūpinamasi tik ukrainiečiais. „Baisu klausytis rusų propaganda užkrėstų žmonių kalbų. Stabdykime piktus žodžius, valykime širdis! Tvirtai sakau, kad nėra Lietuvoje nė vieno žmogaus, kuris šiuo metu gyventų blogiau, baisiau, negu gyvena Ukrainos tauta. Niekada niekam nebus blogiau, kaip užpultai ir priverstai kariauti tautai, kad apgintų savo laisvę. Tikiu, kad saulė Ukrainoje ir Červonohrade dar švies. Pergalė tikrai bus, nes tauta, kuri nebijo mirti dėl laisvės, negali pralaimėti. Būkime kartu toje kovoje, nesvarbu kiek reikės laiko, išteklių, pinigų, pagalbos“, – kalbėjo P. Isoda.

Dėkojo už paramą

Į paramos vakarą iš karo siaubiamos Ukrainos atvyko ir mūsų žmonėms už paramą dėkojo susigiminiavusio Červonohrado miesto vicemerė Nadia Zemnicka bei Humanitarinės pagalbos centro vadovė Oksana Skovronska. Pasak vicemerės, Marijampolė vienas pirmųjų miestų, pasiūliusių pagalbą Červonohrado žmonėms.

„Mes dėkingi jums, jūsų mokiniams, kurie taip pat rinko pinigus, kad mes galėtume nupirkti tai, ko labiausiai reikia. Jūsų padovanotų generatorių dėka vaikai mokyklose ir darželiuose turi šviesą ir šilumą. Jūsų dėka įrengtuose paramos punktuose ukrainiečiai gali ateiti sušilti, išsivirti šilto maisto. Dešimt tūkstančių gyventojų humanitarinės pagalbos būstinėje, kai dingsta šviesa, randa prieglobstį“, – kalbėjo Červonohrado vicemerė.

N. Zemnicka pažymėjo, kad Marijampolė, jos žmonės, padėdami ukrainiečiams, irgi kariauja už demokratiškas vertybes. Už atjautą ir humanitarinę pagalbą ukrainiečiams vicemerė P. Isodai įteikė „Ukrainos geradario“ medalį ir Červonohrado mero padėką, kuri suteikia viltį. Taip pat padovanojo tradicinį ukrainiečių rūbą – višivanką. „Ukrainos geradario“ medaliu ir Červonohrado mero padėka už humanitarinę pagalbą apdovanotas ir Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas Marius Latvaitis.

Pasak renginyje dalyvavusios „Rotary Lithuania D1462“ apygardos valdytojos Jurgitos Turulienės, gera jausti visų vienybę remiant Ukrainą. Vienuolika mėnesių Ukrainos žmonės kovoja tokį svarbų karą jų tautai, šaliai, Europai ir visam pasauliui. Per 11 mėnesių iš Ukrainos vien tik į Europą persikėlė 8 milijonai žmonių. „Pernai vasario 24 dieną prasidėjęs karas pakeitė kiekvieno Ukrainos žmogaus gyvenimą. Tačiau jis pakeitė ir mus. Mes tapome stip­resni, mūsų, Lietuvos žmonių, parama teikia viltį dešimtį kartų didesnei valstybei. Mes tapome vieningesni kaip tauta, kaip bendruomenė“, – sakė J. Turulienė.

Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas.

Pasak apygardos valdytojos, „Rotary“ organizacija nuo pirmos karo dienos padeda Ukrainai. Parama jau gerokai viršijo pusantro milijono eurų. Teikiama humanitarinė parama, vykdoma Ukrainos karių reabilitacija, padėta steigti Lietuvoje gyventiems Ukrainos vaikams mokyklas ir kt. „Noriu padėkoti Marijampolės „Rotary“ klubui. Šis klubas savo parama Marijampolės miestui, ligoninei, o dabar ir Ukrainai, yra vienas išskirtinių Lietuvoje. Ačiū jums visiems, kad prisidedate prie „Rotary“ organizuojamų projektų. Kartu mes galime padaryti daugiau. Šiandien padėkime Ukrainai“, – sakė J. Turulienė.

Po oficialios renginio dalies žiūrovai stebėjo keturių muzikinių istorijų kelionę kartu su Ona Kolobovaite ir Egidijumi Bavikinu bei Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjų pora. Ši kelionė nukėlė į magišką muzikos ir gracijos pasaulį pagal A. Bočelį (A. Bocelli) ir S. Braitmen (S. Brightman).

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Greitas ir neskausmingas dantų rovimas

  2023-02-08Greitas ir neskausmingas dantų rovimas
  Kai kurie dantys auga netaisyklingai, todėl reikia juos tiesinti. Jeigu dantis nebepagydomas ir pradeda kenkti kitiems aplinkui esantiems dantims bei visai bendrai burnos ertmės būklei, rekomenduojama jį pašalinti. Taip užsitikrinsite geresnę burnos ertmės sveikatą ir išvengsite dar didesnių problemų ateityje. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip atliekamos dantų šalinimo procedūros bei kada dėl jų geriausia kreiptis. Kada reikia šalinti dantis? Dantys šalinami labai skirtingais atvejais. Dažniausiai pacientai kreipiasi dėl retinuotų (pilnai neišdygusių), protinių ir sugedusių dantų šalinimo. Be abejonės, rauti danties niekada nesinori, tačiau kai jo jau nebėra įmanoma išgelbėti, tai vienintelė ir, patikėkite, pati geriausia išeitis. Retinuotų dantų šalinimas atliekamas tada, kai dantis ...
 • Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis

  2023-02-08Kredito unijos ir jų paslaugos palankiausiomis sąlygomis
  Reikalinga finansinė pagalba norint įsigyti būstą ar pradėti verslą, įvairiais kitais atvejais? Lietuvoje veikiančios kredito unijos ir jų paslaugos gali būti palankus ir patogus sprendimas, daug priimtinesnėmis kainomis, nei daugelis komercinių bankų. Kodėl ir kokios paslaugos teikiamos sužinosite šiame straipsnyje. Kokias paslaugas teikia kredito unija? Finansinių paslaugų įvairovė gali būti labai didelė ir atitinkanti skirtingus, skirtingų asmenų poreikius. Pasikonsultuokite su specialistais tam, kad jie padėtų Jums konkrečiu atveju. Kredito unijos ir jų paslaugos: paskola privatiems asmenims – gali būti suteikta pačiais įvairiausiais atvejais, dažniausiai siekiant įsigyti ar renovuoti būstą, taip pat kitokiam asmeniniam turtui įsigyti. Imant paskolą reikalingas pradinis įnašas, likusieji pinigai grąžinami ...
 • Apie gyvūnų maistą

  2023-02-08Apie gyvūnų maistą
  Pradėjus auginti naminį gyvūną, visada kyla klausimas – kokiu maistu jį maitinti? Dažniausiai šeimininkai konsultuojasi su veterinarijos gydytojais. Visų gyvūnų poreikiai bei polinkiai į ligas labai skiriasi ir tikrai nepriklauso vien tik nuo veislės. Veterinarai turi būti labai atidūs, rekomenduodami produktus, kurie geriausiai tinka kiekvienam augintiniui. Patys gyvūnų savininkai taip pat turėtų nemažai pasidomėti ir tik tada priimti galutinį sprendimą. Apie gyvūnų maistą sklando daug teorijų. Tad, kaip žinoti, kuris maistas jiems geriausias? Į ką atsižvelgti, renkant maistą savo augintiniui? Kuriame gyvenimo etape yra gyvūnas? Faktas, kad jaunam šuniukui ar kačiukui siūlomos visai kitokios mitybos rekomendacijos, negu jau suaugusiam gyvūnui. Augantis organizmas ...
 • Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje

  2023-02-08Gera ir nebrangi baidarių nuoma Aukštaitijoje
  Ar bandėte kada plaukti baidare? Jeigu dar ne, tai žinokite, jog tai tikrai turiningas aktyvaus laisvalaikio būdas, kurį galite išbandyti kartu su savo šeima ar draugais. Baidarių nuoma Aukštaitijoje suteikia galimybę pažinti gražiausius šio krašto ežerus, upes ir kitus gamtos kampelius, kurių niekuomet nepamatytumėte keliaudami automobiliu. Skaitykite toliau ir sužinokite, kodėl verta išbandyti baidares bei kur rasti jų nuomą gera kaina. Skirtingo ilgio baidarių maršrutai Jokiomis kitomis aplinkybėmis nesusipažinsite su gamta ir jos turtais taip gerai, kaip plaukdami gražiausiais maršrutais. Gamtos vaizdus čia pamatysite iš visai kitokios perspektyvos. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai tiks tiek mėgstantiems gamtą ir tylą žmonėms, tiek vertinantiems pokalbius ...
 • Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“

  2023-02-08Savanorė kurdė iš Sakartvelo: „Marijampolėje liks dalelė mano širdies“
  Nuo praėjusių metų lapkričio Marijampolėje gyvena iš Sakartvelo sostinės Tbilisio pagal Europos solidarumo korpuso savanorių programą atvykusi Nino Razgoniani. Dvidešimtmetė mergina yra menininkė ir dizainerė, skaitmeninio meno kūrėja, savanoriaujanti P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje. Šiuo metu bibliotekos Multicentre veikia jos kūrybos darbų paroda „ANIMAE MORTUAE“(„Mirusios sielos“), apie kurios surengimą čia atvykdama ji net nesvajojo. Kurdė iš Sakartvelo Marijampolėje jaučiasi puikiai. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Dėl karo Ukrainoje neteko darbo Smalsi, šilta, jautri ir emocinga – toks įspūdis liko daugiau kaip valandą pasikalbėjus su savanore. Iš karto susitarėme, kad, nors abu puikiai mokame rusų kalbą, kalbėsimės angliškai. Tas pokalbis paliko gerą įspūdį, nes visada ir įdomu, ...
 • Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius

  2023-02-08Sodo įrankiai pagal pačius įvairiausius poreikius
  Sodininkystė yra tikriausiai vienas iš dažniausiai pasitaikančių hobių, kurie būdingi daugeliui turintiems nuosavą namą su sodu. Tai šaunus hobis ir tuo pačiu savotiškas gyvenimo stilius, praturtinantis kasdienybę naujomis spalvomis. Sodo grožiui kurti reikalingas ne tik didelis pasišventimas ir kruopštus darbas, bet ir kokybiški įrankiai, be kurių neįgyvendintumėte jokių savo sumanymų. Metas paversti sodo grožio viziją realybę! Skaitydami toliau galėsite išsirinkti iš plataus sodo įrankių, įvairiausių reikmenų ir dekoracinių elementų asortimento geromis kainomis. Platus sodo įrankių asortimentas Pirmiausia, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, tai ar turite visus būtinus vejos, krūmų ir kitų augalų priežiūros įrankius. Jeigu įrankiai seni, truputį palūžę, naudinga būtų įsigyti naujus, ...
 • Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai

  2023-02-07Modernūs, aukštos kokybės Viessmann katilai
  Ieškote patikimų sprendimų šildymui ir norite sutaupyti? Iš nerūdijančio plieno pagaminti Viessmann katilai gali būti puikus pasirinkimas svarstant apie efektyvų ir sutaupyti leidžiantį šildymą. Su dujiniais Viessmann katilais šildymas bus taupus ir efektyvus. Dar vienas didelis šių katilų privalumas yra tas, jog juos tinka naudoti įvairios paskirties bei dydžio patalpose. Skaitydami toliau sužinosite apie visus Viessmann katilų privalumus ir galėsite išsirinkti sau labiausiai patikusį visai prieinama kaina. Dujinių katilų asortimentas Rinkdamiesi dujinius katilus, atrasite labai daug pačių įvairiausių rūšių. Skiriasi katilų galingumas ir pritaikymo galimybės. Atkreipkite dėmesį ir į montavimo tipą, ar katilas yra montuojamas prie sienos, ar pakabinamas. Specializuoti tiekėjai sudaro ...
 • Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus

  2023-02-07Startuoja pirmasis šalyje Nacionalinis IT iššūkis: įgyti programavimo žinių kvies visos Lietuvos moksleivius ir mokytojus
  Šią savaitę visoje Lietuvoje startuoja Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas technologijų švietimo projektas Nacionalinis IT iššūkis. Jo metu šalies moksleiviai ir mokytojai galės nemokamai įgyti šiandien nepakeičiamomis tampančių IT ir programavimo žinių ir iš arti susipažinti su šios srities specialybėmis. „Telia Global Services Lithuania“ iniciatyva, orientuota į 7-9 klasių moksleivius vyks iki mokslo metų pabaigos ir bus įgyvendinama trimis etapais. Pirmajame projekto etape mokymų kursą sudarys 12 teminių pamokų, į kurių nemokamą turinį moksleiviai galės gilintis tiek informacinių technologijų pamokose, tiek savarankiškai namuose. Projekto tikslai – sudominti moksleivius ateityje rinktis tiksliuosius mokslus, papildyti mokymų programą naujausiomis žiniomis ir suvienodinti prieigą ...
 • Karate ir fizinis aktyvumas

  2023-02-07Karate ir fizinis aktyvumas
  Gyvenimas tampa vis patogesnis, jau daug ką galima daryti net nepalikus namų. Daugelis žmonių dirba iš namų, apsipirkinėja internetu ir laisvalaikį praleidžia prie kompiuterio ar telefono. Vis mažiau judame ir daugiau sėdime. Bet kokiam fiziniam aktyvumui reikia sutelkti didžiules pastangas, tad nenuostabu, kad renkamės patogesnį ir lengvesnį gyvenimo būdą. Dažnas dabar ieško alternatyvų, kaip praleisti laiką aktyviai ir smagiai. Skaitykite toliau ir sužinosite, kodėl verta sportuoti ir kokią naudą šiuo atžvilgiu suteikia karate sportas. Fizinio aktyvumo nauda Kai kurie mano, kad fizinis aktyvumas tik išvargina ir atima energiją, tačiau iš tiesų yra visiškai atvirkščiai. Jeigu sportuojame saikingai ir nepersistengiame, tuomet kūnas įgauna ...
 • Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?

  2023-02-07Kokius privalumus suteikia kačių sterilizacija?
  Sterilizacija suteikia daug naudos jūsų katei, jums patiems ir visai bendrai šių gyvūnų populiacijai. Katės – itin veislūs gyvūnai, jos subręsta jau pirmaisiais gyvenimo metais, todėl gali atsivesti pirmuosius kačiukus itin anksti. Kaip bebūtų gaila, gatvėse vis dar klajoja daug benamių kačių ir tik visuomenės dėka tai galima stabdyti. Kuo dažniau šeimininkai sterilizuos ir kastruos savo augintinius – tuo mažiau jų atsiras gyvūnų prieglaudose, kurios šiuo metu ir taip yra perpildytos. Kačių kastracija – tai, kai patinėliams pašalinamos sėklidės. Kačių sterilizacija atliekama patelėms. Tai šiek tiek sudėtingesnė operacija, nes reikalingas pjūvis pilve. Taip pašalinamos kiaušidės ir gimda katėms. Tačiau dėl tokių ...
 • Pamirškite nemalonų knarkimą

  2023-02-07Pamirškite nemalonų knarkimą
  Knarkimas yra problema, kamuojanti ne vieną. Knarkti nėra gerai ne vien dėl kitus trikdančio garso, bet ir kenkia sveikatai, kadangi knarkimas paprastai išduoda tam tikras sveikatos problemas. Dažniausiai dėl knarkimo kalta kreiva nosies pertvara, kuri sukelia ištisą paletę ir kitų nemalonių problemų, todėl atliekant nosies korekciją įveikiamos jos visos vienu metu. Ką daryti susiduriant su knarkimu sužinosite toliau šiame straipsnyje. Tiesi nosies pertvara Galvojantiems apie dar geresnę sveikatą verta pagalvoti ir apie nosies korekcijų procedūras. Jos padeda įveikti ne tik knarkimą, bet ir chronišką slogą, pastoviai kamuojančias išskyras iš nosies bei daug kitų požymių, kurie malonumo anaiptol nekelia. Su tiesia nosies pertvara ...
 • Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų

  2023-02-06Plytas bokšto statytojai sunešiojo ant nugarų
  Po to, kai „Suvalkietyje“ buvo išspausdinta žinutė apie Marijampolėje, Kvietiškyje, esantį vandens bokštą, svajojantį tapti turistų traukos centru, sulaukėme mūsų skaitytojos Vidos Slankauskienės telefono skambučio: jos dėdė Vincentas Martinavičius (g. 1933 m.) buvo vienas iš statybininkų, stačiusių šį bokštą. Moteris perskaitė jam laikraščio straipsnį, o Vincentas pasidalijo prisiminimais apie 1950-uosius, kuomet bokštas pradėtas statyti. Dukterėčiai rekomendavus, p. Vincentą telefonu pakalbinome ir mes. Vincentas Martinavičius: „Fotografuokit. Kiba iškada?“ Deivido Tumelio nuotrauka Vincentas Martinavičius šiais metais švęs 90-ąjį gimtadienį. Gyvena jis dabar Aukštadvaryje, Trakų r., bet gimęs, kaip pats sakė, Kvietiškio dvare, ten ir augęs. Iki pat 1987-ųjų gyvenęs Marijampolėje. Paklaustas, kada ir kaip jis ...
 • Nominacija – plaukimo treneriams

  2023-02-02Nominacija – plaukimo treneriams
  Kaune išdalyti Lietuvos plaukimo federacijos apdovanojimai. Ceremonijoje buvo pagerbti geriausi 2022 metų sportininkai ir treneriai. Metų vaikų trenerio nominacija atiteko Marijampolės sporto centro treneriams Aurimui ir Daliai Kadūnams. Jų tandemas įvertintas už sėkmingai taikomas treniruočių metodikas, aukštus auklėtinių laimėjimus vaikų ir jaunučių amžiaus grupių varžybose, nuoseklų ir nenutrūkstamą plaukimo vystymą Marijampolėje. Manto Daškevičiaus / LPF nuotrauka – Neseniai varčiau senus varžybų protokolus ir radau kažkurio labai seno plaukimo čempionato rezultatus, kuriuose Danas Rapšys buvo lentelės apačioje. Apsidžiaugusi nunešiau parodyti vaikams ir pasakiau jiems: „Vaikai, ir jis buvo toks, kaip jūs“. Tad, treneriai, dirbkime, ruoškime kitus danus rapšius. Ačiū visiems, – kalbėjo ...
 • Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė

  2023-01-30Kartais nežinai, kur tavęs laukia sėkmė
  Visur gerai, bet namuose geriausia. Tuo įsitikinusi 24-erių marijampolietė Miglė Pečkytė. Mergina, kuri jau buvo kojas apšilusi Vilniuje, pagal kultūrinių mainų programą metams išvyko į JAV, pusmetį gyveno Floridoje, likusį laiką – pačiame Niujorke! Vos tik grįžusi į Lietuvą, lagaminą išsikrovė tėvų namuose Marijampolėje. Po savaitės jau buvo išsinuomojusi patalpas fotostudijai ir pernai rugsėjo 22-ąją atvėrė ją kalėdinėms fotosesijoms. – Pamačiau, kad Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje: ir kainos, ir patalpos tenkino, tad mano planas susidėliojo labai greitai, – džiaugiasi Miglė. Miglė Pečkytė: „Marijampolėje verslą sukurti daug paprasčiau nei didmiestyje.“ Nuotrauka iš asmeninio Miglės Pečkytės archyvo Netikėta? Miglė yra baigusi kosmetikės specialybę. ...
 • „Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

  2023-01-30„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui
  Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką. V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.