www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Geros valios žmonių dėka šilumos ir šviesos Ukrainoje vis daugiau

Penktadienį „Marijampolės „Rotary“ klubas sukvietė geros valios žmones į padėkos vakarą už paramą Ukrainai. Neatsitiktinai renginio pradžioje buvo parodytas filmas, kuriame užfiksuoti vaizdai, kaip Červonohrado miestui surinkta labdara kraunama, ruošiama išvežti, gabenama ir pristatoma, nes šis rotariečių organizuotas paramos vakaras ir buvo apie pagalbą kariaujančiai Ukrainai.

Lėšos skirtos Červonohrado humanitarinės pagalbos būstinei

Rotariečiai, organizuodami paramos koncertą, prisidėjus Marijampolės savivaldybei, surinko daugiau kaip 30 tūkstančių eurų. Šios lėšos buvo skirtos Červonohrado humanitarinės pagalbos būstinei.
Paramos vakaro metu buvo padėkota visiems, kurių dėka gyventi Ukrainos žmonėms tapo nors truputį lengviau. Dabar Červonohrado gyventojai turės bent minimalų elektros šaltinį, kad galėtų sušilti ir pasigaminti karšto maisto.

Paramos vakaras – padėka už pagalbą Ukrainai.

Į vakarą susirinkusią publiką sveikinęs Marius Latvaitis, Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas, dėkojo visiems, prisidėjusiems prie paramos Ukrainai.

Pasak prezidento, „Rotary“ organizacija daugiau nei šimtą metų vienija iškilius verslo žmones, kurie remia tiek vietos, tiek pasaulio bendruomenes. Ne išimtis ir Marijampolės „Rotary“ klubas, kuris per pastaruosius dvidešimt metų Marijampolėje rėmė įvairiausius projektus, skyrė pagalbą ten, kur jos labiausiai reikėjo. „Prasidėjus karui negalėjome neištiesti pagalbos rankos priešo užpultai ir barbariškai naikinamai Ukrainai. Juk Ukraina irgi buvo su mumis, kai mes kovojome už savo laisvę“, – sakė M. Latvaitis.

Červonohrado vicemerės padėka „Rotary“ klubo prezidentui Mariui Latvaičiui.
Redos BRAZYTĖS nuotraukos

Karas Ukrainoje jau vyksta beveik metus. Jam prasidėjus dauguma mūsų kiek tik įstengė padėjo užpultai šaliai. Praėjusių metų paskutiniais mėnesiais rotariečiai nusprendė sukonkretinti pagalbos kryptį ir skirti paramą Červonohrado miestui, kuris bendradarbiauja su Marijampole. „Gavę sąrašą daiktų, kurių ukrainiečiams reikėtų labiausiai, kartu su Marijampolės savivaldybės administracija, meru pirkome generatorius, dujų balionus, dujines virykles. Gyventojai aukojo miegmaišių, antklodžių. Parama iš karto po mūsų Kalėdų nuvežta į Červonohradą. Šis koncertas – tai padėka visiems, prisidėjusiems finansine parama, konkrečiais daiktais. Didelis ačiū jums, nesustokime remti Ukrainos“, – sakė Marius Latvaitis.

Saulė Ukrainoje dar švies

– Gera būti tarp žmonių, kurie nesustoja remti kariaujančios už laisvę Ukrainos, kviečia kitus tai daryti, nebūti abejingiems didžiulius karo baisumus išgyvenančiai kaimyninei šaliai. Raginu nepriprasti prie iš televizijos ekrano sklindančių baisumų su karo vaizdais, netapti abejingiems, – taip savo sveikinimo ir padėkos kalbą renginyje pradėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.

Pasak mero, visai neseniai, Sausio 13-ąją prisiminėme savo kovas už laisvę, ką tuomet išgyvenome. Šiais metais Laisvės gynėjų diena buvo kiek kitokia – daugiau liūdesio, nerimo, nes taip, kaip mus tada užpuolė, taip dabar naikinama Ukraina. Tik dar baisiau, brutaliau, nuožmiau. Kovojama su tuo pačiu priešu. „Aš didžiuojuosi mūsų Lietuva ir Marijampole. Žmonėmis, kurie visus tuos metus, nuo pat karo pradžios, įvairiausiais dalykais ir būdais padeda Ukrainos žmonėms.

Žavi, kad mes suprantame šios kovos reikšmę. Ukrainiečiai kovoja ne tik už savo, bet ir mūsų laisvę. Tikiu, kad pergalė bus, kitaip negali būti, laisvė ir gėris turi nugalėti. Kartu man gera ir džiugu, kad tik prasidėjus karui mes ištiesėme pagalbos ranką, pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su Červonohrado miestu. Ištikus nelaimei užsimezgusi draugystė daug tvirtesnė. Norime, kad jie žinotų: mes su jais, jaučiame jų skausmą, esame pasiruošę padėti“, – kalbėjo Povilas Isoda.

Už pagalbą ukrainiečiams vicemerė Nadia Zemnicka merui Povilui Isodai įteikė tautinį rūbą ir Červonohrado mero padėką bei „Ukrainos geradario“ medalį.

Meras atkreipė dėmesį ir į vis dažniau girdimus kai kurių žmonių pasisakymus, esą viskas dabar atiduodama Ukrainai, nežiūrima savų žmonių, rūpinamasi tik ukrainiečiais. „Baisu klausytis rusų propaganda užkrėstų žmonių kalbų. Stabdykime piktus žodžius, valykime širdis! Tvirtai sakau, kad nėra Lietuvoje nė vieno žmogaus, kuris šiuo metu gyventų blogiau, baisiau, negu gyvena Ukrainos tauta. Niekada niekam nebus blogiau, kaip užpultai ir priverstai kariauti tautai, kad apgintų savo laisvę. Tikiu, kad saulė Ukrainoje ir Červonohrade dar švies. Pergalė tikrai bus, nes tauta, kuri nebijo mirti dėl laisvės, negali pralaimėti. Būkime kartu toje kovoje, nesvarbu kiek reikės laiko, išteklių, pinigų, pagalbos“, – kalbėjo P. Isoda.

Dėkojo už paramą

Į paramos vakarą iš karo siaubiamos Ukrainos atvyko ir mūsų žmonėms už paramą dėkojo susigiminiavusio Červonohrado miesto vicemerė Nadia Zemnicka bei Humanitarinės pagalbos centro vadovė Oksana Skovronska. Pasak vicemerės, Marijampolė vienas pirmųjų miestų, pasiūliusių pagalbą Červonohrado žmonėms.

„Mes dėkingi jums, jūsų mokiniams, kurie taip pat rinko pinigus, kad mes galėtume nupirkti tai, ko labiausiai reikia. Jūsų padovanotų generatorių dėka vaikai mokyklose ir darželiuose turi šviesą ir šilumą. Jūsų dėka įrengtuose paramos punktuose ukrainiečiai gali ateiti sušilti, išsivirti šilto maisto. Dešimt tūkstančių gyventojų humanitarinės pagalbos būstinėje, kai dingsta šviesa, randa prieglobstį“, – kalbėjo Červonohrado vicemerė.

N. Zemnicka pažymėjo, kad Marijampolė, jos žmonės, padėdami ukrainiečiams, irgi kariauja už demokratiškas vertybes. Už atjautą ir humanitarinę pagalbą ukrainiečiams vicemerė P. Isodai įteikė „Ukrainos geradario“ medalį ir Červonohrado mero padėką, kuri suteikia viltį. Taip pat padovanojo tradicinį ukrainiečių rūbą – višivanką. „Ukrainos geradario“ medaliu ir Červonohrado mero padėka už humanitarinę pagalbą apdovanotas ir Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas Marius Latvaitis.

Pasak renginyje dalyvavusios „Rotary Lithuania D1462“ apygardos valdytojos Jurgitos Turulienės, gera jausti visų vienybę remiant Ukrainą. Vienuolika mėnesių Ukrainos žmonės kovoja tokį svarbų karą jų tautai, šaliai, Europai ir visam pasauliui. Per 11 mėnesių iš Ukrainos vien tik į Europą persikėlė 8 milijonai žmonių. „Pernai vasario 24 dieną prasidėjęs karas pakeitė kiekvieno Ukrainos žmogaus gyvenimą. Tačiau jis pakeitė ir mus. Mes tapome stip­resni, mūsų, Lietuvos žmonių, parama teikia viltį dešimtį kartų didesnei valstybei. Mes tapome vieningesni kaip tauta, kaip bendruomenė“, – sakė J. Turulienė.

Ona Kolobovaitė ir Egidijus Bavikinas.

Pasak apygardos valdytojos, „Rotary“ organizacija nuo pirmos karo dienos padeda Ukrainai. Parama jau gerokai viršijo pusantro milijono eurų. Teikiama humanitarinė parama, vykdoma Ukrainos karių reabilitacija, padėta steigti Lietuvoje gyventiems Ukrainos vaikams mokyklas ir kt. „Noriu padėkoti Marijampolės „Rotary“ klubui. Šis klubas savo parama Marijampolės miestui, ligoninei, o dabar ir Ukrainai, yra vienas išskirtinių Lietuvoje. Ačiū jums visiems, kad prisidedate prie „Rotary“ organizuojamų projektų. Kartu mes galime padaryti daugiau. Šiandien padėkime Ukrainai“, – sakė J. Turulienė.

Po oficialios renginio dalies žiūrovai stebėjo keturių muzikinių istorijų kelionę kartu su Ona Kolobovaite ir Egidijumi Bavikinu bei Kauno valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjų pora. Ši kelionė nukėlė į magišką muzikos ir gracijos pasaulį pagal A. Bočelį (A. Bocelli) ir S. Braitmen (S. Brightman).

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika