www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Dekoratyvinės skaldos rūšių gausa

Dekoratyvinė skalda – elegantišku žavesiu pasižymintis funkcionalus aplinkos tvarkybos elementas, kurį galima puikiai panaudoti įvairiausiems projektams įgyvendinti. Dekoratyvinė skalda idealiai tinka sodo landšaftui, nuogrindoms, takeliams, gėlynams, populiariesiems alpinariumams įrengti, kiemui dekoruoti ar amžino poilsio vietoms papuošti. Dekoratyvinių skaldos rūšių priskaičiuojama daugiau nei 200. Šiandien trumpai susipažinsime tik su 6.

Granito skalda

Iš ypatingu tvirtumu pasižyminčios granito uolienos yra gaminama oro sąlygoms atspari, įvairių spalvų bei dydžių gausa išsiskirianti granito skalda. Įvairiais metų laikais tinkama naudoti skalda yra tvarus bei ekonomiškas pasirinkimas, nes, išlaikydama savo puikią išvaizdą, skalda gali tarnauti daugybę metų, o tai reiškia, kad taupote ne tik laiko sąnaudas dangos atnaujinimui, bet ir savo pinigus. Pažymėtina, kad dekoratyvinė granito spalva, priklausomai nuo jos dydžio, įprastai yra pasirenkama tada, kai yra siekiama sukurti nepriekaištinga bei akį traukiančia išvaizda pasižyminčius gėlynus. Ši skalda taip pat yra vienas populiariausių pasirinkimų ir tvarkant amžinybėn išėjusių artimųjų kapavietes.

Skalūno skalda

Skalūno uoliena garsėja tuo, kad skyla plonomis plokštelėmis. Skalda, pagaminta iš šios uolienos, tinkama naudoti ir kaip pagrindinis, ir kaip tarpinis variantas, „gulantis“ tarp skaldos bei gludintų akmenukų. Lengvai dengiamos, įvairaus dydžio bei spalvos, pakankamai plonos skalūno skaldos plokštelės visada pasiteisina tada, kai norima dekoruoti kiemo zonas, akcentuoti tam tikras sodo vietas, įsirengti įvairiomis kompozicijomis „praturtintus“ gėlynus bei dekoruoti kapavietes.

Bazalto skalda

Dėvėjimui atspari bazalto skalda išsiskiria tamsiai pilka, net beveik juoda spalva. Bazaltas, t. y., uoliena, iš kurios yra pagaminta šios rūšies skalda, yra magminės kilmės ir savo tvirtumu prilygsta jau minėtam granitui. Kalbant apie bazalto skaldos panaudojimą, būtina paminėti, kad jos pritaikomumas yra gana platus, nes ji idealiai dera prie kraštovaizdžio. Specialistai šios rūšies skaldą labai dažnai pasirenka aplinkotvarkos darbams. Bazalto skalda dėl savo dekoratyvumo taip pat idealiai tinka gerbūvio, kapaviečių ir kitų zonų puošybai.

Susiję įrašai
style="display:block" data-ad-client="ca-pub-8077967890001014" data-ad-slot="3838689576" data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Marmuro skalda

Prabanga „spinduliuojančia“ marmuro skalda galima tinkamai užbaigti bet kokius projektus. Ši skalda, kaip tvarus ir akį traukiantis pasirinkimas, labai dažnai yra pasirenkama tada, kai norima įrengti ilgalaikei eksploatacijai skirtus takelius prie namų ar kitose vietose, taip pat įvairiose poilsio zonose. Marmuro skalda yra tinkamas pasirinkimas, norint dekoruoti gėlynus, įrengtus alpinariumus ar amžinojo poilsio vietas.

Serpentinito skalda

Serpentinitas labai dažnai vadinamas karališkuoju akmeniu, nes šis dekoratyvinis mineralas labai dažnai buvo pasirenkamas būtent karališkosios šeimos narių rezidencijų bei pagrindinių rūmų puošybai. Serpentinito skalda taip pat išsiskiria savo rafinuota išvaizda, kurią suteikia žalsvas akmens atspalvis. Praktiška serpentinito skalda papuoš bet kurį takelį, kiemą ar kapavietę. Skalda taip pat idealiai tinka sodo bei jame esančių augalų puošybai.

Kvarcito skalda

Kvarcitas ir iš jo pagaminta skalda pasižymi, kaip medžiaga, kuriai nėra baisus dūlėjimas. Dekoratyvinė kvarcito skalda išsiskiria jaukumą suteikiančia rausvų atspalvių palete. Įvairios frakcijos skalda puikiai susilies tiek su šviesiais, tiek su tamsiais atspalviais, todėl gerai tiks kiemų dekoravimui, alpinariumų puošybai ir kitiems projektams įgyvendinti. Daugiau apie kvarcito ir kitų rūšių skaldos panaudojimą, privalumus ir kitus aspektus sužinosite, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/vilnius.

Užs.

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika