www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

„Sūduvos“ futbolo komanda nepaiso gandų ir ruošiasi naujam sezonui

Šešios savaitės lieka iki naujo Lietuvos futbolo A lygos čempionato pradžios. Jam ruošiasi ir Marijampolės „Sūduvos“ futbolo komanda. Viešojoje erdvėje pastaruoju metu netrūksta įvairių spėjimų ir gandų, kokia padėtis yra komandoje. Sirgaliai nerimauja dėl to, kad sunkiai vyksta komandos komplektavimas, nėra trenerio, kalbama ir apie tai, kad klubo prezidentas Vidmantas Murauskas ieško ir gal jau surado naują komandos šeimininką.

V. Murauskas teigia, kad pasiruošti naujajam sezonui bus suspėta. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

Galima suprasti komandos sirgalių nerimą, nes jie pastaruoju metu nuolat girdi apie komandą paliekančius buvusius žaidėjus. Kita vertus, iki sezono pradžios lieka ne tiek daug laiko, o klaustukų dar daug. Kai trūksta informacijos, atsiranda daug įvairių spėlionių ir gandų.

Pasak kalbintų Marijampolės futbolo žinovų, turbūt viena iš problemų ir yra komunikacija, nes informacijos apie esamą padėtį komandoje trūksta, tad dažnai tenka vadovautis nuogirdomis. Apie tai, kad klubo prezidentas V. Murauskas nori perleisti klubo valdymą kitiems asmenims, intensyviai kalbama jau nuo 2020 metų lapkričio.

Akivaizdu, kad per pastaruosius metus Marijampolėje pavyko sukurti solidžią futbolo infrastruktūrą. „Sūduva“ turi puikų stadioną, maniežą, taip pat ir treniruočių aikštyną, akademiją. V. Murauskas ne kartą yra teigęs, kad nori sukurti kuo stipresnę „Sūduvą“, ir jam tai pavyko – juk per pastaruosius 20 metų ši komanda 11 kartų buvo tarp čempionato prizininkų. Tikras „aukso amžius“ „Sūduvai“ buvo 2017–2019 metai, kai komanda tris kartus iš eilės lipo ant aukščiausio apdovanojimo pakylos.

Pastarieji treji metai nebuvo tokie sėkmingi, o praėjusiame sezone „Sūduva“ užėmė tik šeštąją vietą A lygoje ir liko be europinių vietų, vadinasi, ir be galimybės gauti solidžius piniginius prizus. Priminsime, kad nesėkmingais 2022-aisiais Marijampolės komandą treniravo net keturi specialistai, bet jų darbo rezultatai tikrai nenudžiugino futbolo gerbėjų.

Futbolo sirgaliai jau laukia naujų kovų stadione.

Viešojoje erdvėje šių metų pradžioje pasirodė informacija, kad Marijampolės „Sūduva“ veikiausiai turės naują šeimininką – esą juo taps kaunietis verslininkas Valdas Buivydis, kuris dirba logistikos srityje ir yra įmonės „Hoptrans“ bendrasavininkis. Buvo teigiama, kad maždaug per savaitę bus baigtas sandoris dėl klubo perdavimo, bet praėjus ir savaitei, ir dviem oficialiai ši naujiena taip ir nebuvo patvirtinta.

Šios savaitės pradžioje išgirdome dar vieną naujieną, kad „Sūduvą“ galimai treniruos Marius Stankevičius – žinomas futbolininkas, žaidęs ir Lietuvoje, ir Italijoje, taip pat Ispanijoje, Turkijoje ir Vokietijoje, 2008 ir 2009 metais išrinktas geriausiu Lietuvos futbolininku. Jis treniravo vieną Italijos žemesnės lygos futbolo klubą, dirbo treneriu ir Lietuvos futbolo U-21 rinktinėje.

„Sūduvos“ interneto svetainėje buvo skelbiama, kad komanda pasiruošimą sezonui pradėjo ir į treniruotes susirinko sausio 16-ąją. „Hikvision“ arenos manieže buvo sužaistos ir pirmosios kontrolinės rungtynės, kuriose Marijampolės ekipai atstovavo daugiausia U-18 komandos nariai, bet jiems padėjo ir keletas vyresnių žaidėjų. Šiose rungtynėse marijampoliečiai su Vilniaus „Žalgiriu-C“ sužaidė lygiąsias – 2:2. Šiandien „Sūduva“ žais kontrolines rungtynes su Lenkijos Suvalkų miesto „Wigry“ komanda.
„Sūduvos“ fanai nerimauja ir dėl to, kad, jų žiniomis, dabar sutartis su klubu turi vos penki žaidėjai, trenerio vis dar nėra, o laikas bėga ir naujojo čempionato pradžia jau labai arti.

– Galiu nuraminti visus mūsų komandos gerbėjus – pasiruošiamas naujajam sezonui vyksta, iki čempionato pradžios dar yra apie šešios savaitės, tad ir toliau komplektuojame komandą, procesas nestovi vietoje. Iš viso treniruojasi 28 žaidėjai, su jais šiuo metu dirba trys treneriai – Dovydas Lastauskas, Vaidas Slavickas ir Marius Buividavičius, – sakė „Suvalkiečio“ pakalbintas V. Murauskas.

Pasak jo, kalbos apie M. Stankevičiaus atėjimą treniruoti „Sūduvą“ yra tik gandai ir jokių susitarimų su šiuo asmeniu nėra. Komandos prezidentas sakė, kad dar vieno trenerio „Sūduvai“ bus ieškoma ir toliau. Taip pat jis teigė, kad apie klubo pardavimą šiuo metu negalvoja ir labiau koncentruojasi į pasiruošimą naujajam sezonui.

– Ant mano darbo stalo yra duomenys apie tai, su kuo jau turime pasirašę profesionalias sutartis. Galiu pasakyti, kad šiandien turime sutartis su devyniais žaidėjais, tad komandos sudėtis pamažu ir toliau pildosi. Tai yra procesas, jis vyksta ir tikiuosi, kad viskas bus gerai, – sakė klubo prezidentas.

Paklaustas, kokie tikslai šiemet keliami „Sūduvos“ komandai, V. Murauskas teigė, kad pirmiausia reikia visiškai sukomplektuoti komandą, sudėlioti visus taškus, o tada jau kalbėti apie tikslus. Pasak jo, akivaizdu, kad pastarieji trys sezonai komandai nebuvo labai sėkmingi, bet toks jau yra futbolas, kuris dažnai primena amerikietiškus kalnelius – reikia kažkur nukristi, kad atsispirtum ir komanda galėtų kilti iš naujo aukštyn. Laikas parodys, ar tas pakilimas prasidės šiemet, ar jo dar reikės palaukti.

Algis VAŠKEVIČIUS


Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika