www.suvalkietis.lt
Pagrindinis Suvalkijos krašto informacijos skleidėjas nuo 1942 m.

Pagalbą ukrainiečiams teikia „Caritas“

Prieš metus prasidėjęs karas Ukrainoje suvienijo lietuvius. Padėti kariaujančiai tautai, be namų likusiems karo pabėgėliams nuo pirmų dienų suskubo Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“.

– Marijampolėje buvo vienas iš „Caritas“ rinkimo punktų, savanoriai čia registravo ir pakavo atneštus, atvežtus daiktus ir organizavo jų pristatymą į centrinį surinkimo punktą. Kartu su Lietuvos „Caritas“ kovo mėnesį vykdėme daiktų rinkimo akciją nukentėjusiems ukrainiečiams Luhansko apskrityje, Severodonecko miesto gyventojams. Žmonės dosniai aukojo. Buvo surinkta dėžės sauso maisto, konservų, daugybė šiltų pledų, miegmaišių, patalynės, kilimėlių, drabužių, įvairių higienos priemonių, sauskelnių vaikams ir suaugusiems. Pastarosios ypač reikalingos senyvo amžiaus, sergantiems ar sužeistiems žmonėms. Vien pirmomis dienomis buvo surinkta net 521 pora šiltų ir rankomis megztų vilnonių kojinių kariams.

Marijampolės „Caritas“ direktoriaus pavaduotoja G. Volff primena, kad savanoriai pas mus apsistojusių ukrainiečių laukia ir pagalbos centruose Kalvarijoje, Lazdijuose ir Šakiuose.

arijampoliečiai Ukrainos gyventojams padovanojo elektrinių virdulių, šildytuvų, išorinių baterijų (nešiojamų įkroviklių). Viena įmonė padovanojo net keletą palečių aukštos kokybės daugiafunkcinių prožektorių. Žmonės aukojo ir veikiančius naudotus telefonus, baterijas, kitas elektros prekes, – sako Marijampolės „Caritas“ direktoriaus pavaduotoja Giedrė Volff.

Paramos rinkimo akcijas Ukrainos žmonėms Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ organizavo ir balandžio, ir birželio mėnesiais. Balandį savanoriai surinko ir supakavo 51 dėžę maisto, higienos prekių, pledų ir kitų reikalingų daiktų, kurie iškeliavo į Lvivo bei Mostyskos miestus. Birželį per tris paramos rinkimo dienas Marijampolėje buvo suaukoti 306 daiktai: maisto produktai, higienos priemonės, elektronika, tekstilės gaminiai. Ši humanitarinė pagalba pasiekė Odesos, Poltavos, Mykolajevo, Kyjivo miestų gyventojus.

Susiję įrašai

Vilkaviškio vyskupijos „Caritas“ savanoriai ne tik organizuoja būtinų daiktų rinkimą Ukrainoje gyvenantiems karo nuskriaustiems žmonėms, bet ir visokeriopą pagalbą teikia pabėgėliams. Už pagalbą įsikurti keturių asmenų šeima, pasitraukusi iš Charkivo, ypač dėkinga Šv. Vincento Pauliečio parapijos klebonui ir savanoriams, karo pabėgėliams palaikyti suorganizavusiems susitikimo vakarą, į kurį pakvietė ir daugiau Marijampolėje gyvenančių ukrainiečių šeimų. Didžiausia ukrainiečių bendruomenė įsikūrusi Avikilų kaime, netoli Marijampolės. Čia gyvena apie 80 žmonių.

Ukrainiečių pagalbos centrai Vilkaviškio vyskupijoje veikia Kalvarijoje, Lazdijuose ir Šakiuose. Juose nuolatos talkina savanoriai: Šakiuose – 3–4, Kalvarijoje – 3, Lazdijuose – 5–8. Koordinuojant „Caritas“ ir atsižvelgiant į iškylančius karo pabėgėlių poreikius jie dalino higienos rinkinius-paketus, pinigines korteles higienos priemonėms pirkti, telefonų SIM korteles, „Lidl“ pinigines korteles pirkiniams. Iš viso išdalinta 241 higienos paketas-rinkinys (vyriški, moteriški ir vaikiški), suteiktos 408 piniginės kortelės higienos priemonėms pirkti, 52 telefonų SIM kortelės ir 23 „Lidl“ piniginės kortelės įvairiems pirkiniams.

Visuose punktuose ukrainiečiams taip pat dalijami drabužiai, pagal galimybes – maistas, buities prekės, teikiama įvairi informacija. Pasirinkti drabužių ar buitinių daiktų visi norintys gali ir Marijampolėje, prie Šv. Mykolo arkangelo parapijos veikiančioje labdaros krautuvėlėje.

– „Caritas“ savanoriai Vilkaviškio vyskupijoje stengiasi pastebėti kiekvieną vargstantį, nesvarbu, kokios tautybės jis bebūtų, kokios pagalbos jam reikia. Kartu visi mes galime nuveikti daug gerų darbų, – sako Marijampolės „Caritas“ direktoriaus pavaduotoja G. Volff.

Marija BURBIENĖ

Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį. Manome, kad jums tai tinka, bet galite atsisakyti, jei norite. Priimti Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika