AD

Vienybė težydi

 

Suvalkų koridorius

Sekite mus:

_____________

Skelbimai, sveikinimai, užuojautos

______________

Žvakelės liepsna šildo rankas ir širdis

Beveik metus Ukrainoje tebevykstantis karas jaudina ir mūsų tautiečius, kurie aktyviai palaiko už savo tėvynę kovojančius ukrainiečius. Žmonės prisideda kas kuo gali – vieni priima karo pabėgėlius savo namuose, kiti aukoja pinigų, drabužių, negendančio maisto ir būtinų priemonių Ukrainos kariams ir civiliams, treti savanoriauja, rinkdami ir veždami labdarą, o pastaruoju metu ir gamindami žvakes.
Sužinoję, kad fronto kariams reikia apkasų žvakių, kuriomis galėtų pasišviesti bunkeriuose, pasišildyti maistą, išsivirti arbatos ar išsidžiovinti šlapius drabužius, lietuviai suskubo jas gaminti. Vieni pirmųjų rudeniui baigiantis ir spustelėjus šaltukui žvakių gaminimo ėmėsi Marijampolės UAB „Kadma“.

UAB „Kadma“ vadovas Mindaugas Micius su komanda apkasų žvakes gamina kiekvieną šeštadienį. „Prisijunkite, jei galite. Mes parodysime, kaip tai daroma, kad savo bendruomenėje, mokykloje, bažnyčioje, įstaigoje galėtute savarankiškai jas gaminti“, – kviečia jis.
UAB „Kadma“ vadovas Mindaugas Micius su komanda apkasų žvakes gamina kiekvieną šeštadienį. „Prisijunkite, jei galite. Mes parodysime, kaip tai daroma, kad savo bendruomenėje, mokykloje, bažnyčioje, įstaigoje galėtute savarankiškai jas gaminti“, – kviečia jis. Ričardo PASILIAUSKO nuotraukos

– Iš pradžių viską darėme patys. Pirkome parafiną, rinkome skardines, pjaustėme kartono juosteles. Kai paskelbėme, kad reikia skardinių, tikrai negalvojome, kad taip viskas įsisuks, kad tiek bus norinčių prisidėti ir kiek daug žvakių pagaminsime, – sako „Kadmos“ vadovas Mindaugas Micius.

Ilgiausiai, pasak vienos iš aktyviausių žvakių gamintojų Linos Limantaitės, trunkanti proceso dalis – vaško, parafino tirpinimas. Kol jis metaliniuose arbatinukuose ant ugnies išsilydydavo, žvakių gamintojai pasiruošdavo kartono juosteles, kurių reikėdavo labai daug, ir liejimas trukdėsi.

– Norėjosi padaryti daugiau, todėl kvietėme prisidėti kitus ir labai apsidžiaugėme, kai pjaustyti kartoną pasisiūlė Šv. arkangelo Mykolo parapijos savanoriai. Jiems padedant darbas vyksta daug greičiau. Šeštadienį aštuoni žmonės pagaminome 934 apkasų žvakes – apie 20 dėžių, – sako M. Micius, ypač dėkodamas nuolatiniams talkininkams Jūratei ir Arūnui, Jurgitai ir Raimondui.

– Reikia pripažinti, kad tai nėra labai lengvas darbas, – pastebi Lina. – Vakarais nuo kartono lankstymo, jo kišimo į skardines nejauti pirštų galiukų, o iš nuovargio nepavelki kojų. Bet viską užmiršti, pagalvojus, kiek šilumos mes siunčiame sužvarbusiems kariams. Gera, kai žinai, kiek daug žmonių prisideda prie šios šilumos ir šviesos: maišais neša įvairaus dydžio skardines, panaudotas kartono pakuotes, parafiną, bitininkai – natūralų bičių vašką. Negaili žmonės iš namų atnešti gražių, dekoratyvių žvakių, iš kelionių parsivežtų kaip suvenyrus įvairių vaškinių figūrėlių, tarp jų radome ir egzotišką žvakę net iš Pietų Amerikos. Viskas ištirpsta arbatinuke ir kažkieno geri prisiminimai šildo kitus žmones. Nepriimame tik kapinių žvakių.

Apkasų žvakėms gaminti tinka visokio dydžio skardinės.

Pirmas apkasų žvakes „Kadmos“ darbuotojai darė suktines – skardinėse sulankstytas kartono juostas dėdavo ratu. Kitose kartoną statė vertikaliai. Ir vis bandė, žiūrėjo, kiek laiko dega, ar nedūmina, ar išdega visas turinys. Pastebėjo, kad kai popieriaus daug, žvakė smilksta ir lieka daug pelenų, o ilgiau dega tos, kuriose mažiau popieriaus ir daugiau vaško.

Arbatinukuose ištirpinę vašką, išrankioję iš jo knatus, metalines plokšteles, kurių būna prie žvakių, ir kitokius priedus, kuriais jos dekoruotos, karštą vašką gamintojai pila ant kartono. Priklausomai nuo skardinės dydžio, tokios žvakės dega valandą, tris, net septynias. Per tiek laiko palapinėje per šalčius temperatūra padidėja iki 10-ies laipsnių.

– Kai pradėjome skelbti, ko mums reikia, žmonės pradėjo rūšiuoti ir nešti kartoną, vašką, parafiną, skardines: nuo kavos, daržovių, konservų – visokias. Labai džiaugiamės, nes skardinių reikia daug – nesvarbu, kokių: nuo mažiausių iki didžiausių. Kariai ypač vertina žvakes mažose dėželėse, vadinamas kišenines. Tokią bent trumpomis poilsio minutėmis užsidegę jie šildosi sužvarbusias rankas. Didesnes degina žeminėse, džiovina drabužius, verda arbatą, šildo maistą. Mes netgi ilgesnius kartono galiukus, kurie trukdo pakuojant žvakes į dėžes, neišmetame, o nupjovę dedame į maišelius. Tie vaškuoti kartono gabaliukai Ukrainos kariams praverčia kuriant laužą, – pasakoja Mindaugas.

Kad vadinamų apkasų žvakių reikės ilgai, M. Micius net neabejoja. Ir ne tik kariams. Vis daugiau jų reikia ir civiliams, po rusų atakų liekantiems be elektros, neturintiems kur net arbatos išsivirti. Taigi mūsų pagalba jiems gyvybiškai svarbi.

Dėkodami už paramą ukrainiečiai atsiunčia marijampoliečiams nuotraukų, videoįrašų. Nuotraukos iš pašnekovo Mindaugo albumo

– Žmonės tai supranta ir siūlosi padėti. Deja, dirbtuvės, kur gaminame žvakes, nedidelės, prie stalo jose telpa tik iki aštuonių žmonių. Žvakes gaminame šeštadieniais ir kviečiame po porą žmonių prisijungti – mes parodysime, kaip tai daroma, kad savo bendruomenėje, mokykloje, bažnyčioje, įstaigoje žmonės savarankiškai galėtų gaminti žvakes. O štai viena moteris internete pamačiusi, kaip gaminamos apkasų žvakės, namuose pati padarė ir atnešė, – pasidžiaugė Mindaugas.

Geri pavyzdžiai užkrečia. Ypač aktyvios kaimų bendruomenės. Žmonės į bibliotekas, bendruomenės namus, mokyklas neša vašką, skardines, kartoną, o susirinkę gamina žvakes. Keli mėnesiai tuo užsiima Jankų bendruomenė, praėjusį savaitgalį padariusi net 230 žvakių. Plutiškių žmonės pagamino 144-ias ir, jeigu nebūtų pritrūkę vaško, būtų išlieję dar daugiau. Bendruomenių aktyvistai dėkoja visiems, kurie suranda laiko ir atvyksta padėti patys, ragina prisijungti kitus.

– Kai matai, kiek daug yra neabejingų kito nelaimei, supranti, kad kuo daugiau žmonių galvos ne tik apie save, būsime jėga, o susivieniję mes galime labai daug, – aktyviais tautiečiais džiaugiasi L. Limantaitė.
Vieni per kitus išgirdę, kad reikia padėti, kiekvieną dieną į UAB „Kadma“ biurą, esantį Vasario 16-osios gatvėje Nr. 5, ateina daugybė žmonių. Vieni atneša mėsos konservų, kiti – tuščių skardinių, metalinių arbatinukų vaškui tirpinti, ukrainiečiams – šiltų drabužių, kojinių, treti paklausia, kuo galėtų prisidėti, ką reikėtų atnešti.

Tiek ir daugiau žvakių iš „Kadmos“ dirbtuvių kas savaitę išvežama į Ukrainą.

Dažna viešnia „Kadmoje“ marijampolietė močiutė Birutė, kuri vis apsilanko su pilnais maišais vilnonių kojinių. Mezga pati, renka iš mezgančių kaimynių ir dideles vyriškas vilnones kojines siunčia Ukrainos kariams, kiekvienam pridėdama atviruką su linkėjimais. Tik įsivaizduoti reikia, kokią šilumą ne tik kojomis, bet ir širdimi pajunta jaunas vyras gavęs nepažįstamos močiutės iš Lietuvos dovaną.

Kiekvieną savaitę marijampoliečių suruoštos siuntos su pagamintomis apkasų žvakėmis ir kita labdara automobiliais iškeliauja į Ukrainą. Kai konvojus pasiekia tikslą – fronte kovojančius karius ar civilius gyventojus, Mindaugas sulaukia vaizdo įrašų, nuotraukų su padėkomis. Bendraudamas tiesiogiai jis sužino, ko reikia ukrainiečiams. Dabar, pasak jo, labai reikia įtvarų traumuotoms kojoms ir rankoms… Jeigu turite, nuneškite į UAB „Kadma“, pasidalinkite šiuo prašymu su kitais.

Marija BURBIENĖ

Komentarai baigti.

Naujausia informacija

 • Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?

  2023-03-30Kaip sukurti iš mados greitai neišeisiantį namų interjerą?
  Kiekvienas kurdamas savo namus nori, jog interjeras kuo ilgiau neišeitų iš mados ir pokyčius planuoti reikėtų bent po dešimtmečio. Tačiau ar tikrai įmanoma sukurti greitai nepabosiantį ir ilgus metus aktualiu išliksiantį namų interjerą? Mes sakome, kad taip ir šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, ką daryti, kad susikurtas stilius džiugintų ilgai, o jo atnaujinimui neprireiktų kardinalių pokyčių. Magrės baldai nuotrauka Sumaniai pasirinkta spalvų paletė Pirmasis dalykas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra spalvų paletė. Pasirinkite namų stilių (modernų, klasikinį, skandinavišką, eklektišką ir pan.), tuomet pasižiūrėkite, kokios spalvos dominuoja. Nors griežtų taisyklių nėra, tačiau yra tam tikros gairės. Žinoma, jei nenorite drąsiai eksperimentuoti, geriau ...
 • Tik nesumindyk dilgėlės!

  2023-03-30Tik nesumindyk dilgėlės!
  Daiva Klimavičienė Pokalbis su Snieguole Tamulaitiene, besiruošiančia su šeima gyventi Narto kaime (Marijampolės sav.), buvo nuotaikingas, pozityvus ir įkvepiantis. Snieguolė labai rimtai pasiruošė laukdama mūsų – virė pirmųjų dilgėlių sriubą ir gamino žaliąjį kokteilį. Kadangi diena buvo šilta ir saulėta, tai buvo galima pavadinti priešpiečiais ant pirmosios žolės jaukiame namų kieme. Snieguolė Tamulaitienė: „Netingėkime pasilenkti ir pasiskinti pievoje augančių natūralių vitaminų.“ Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kojos duotos ne tam, kad ant fotelio gulėtų Snieguolė yra chemikė. Studijuodama domėjosi ne tik Mendelejevo lentele, bet ir tuo, kaip žmoguje vyksta įvairios „chemijos“ – priklausančios ir nuo maisto, ir nuo fizinio krūvio, ir nuo juoko ar įsimylėjimo. ...
 • Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?

  2023-03-30Kokios yra populiariausios odontologijos paslaugos?
  Norint palaikyti sveiką bendrą savijautą, svarbu reguliariai lankytis ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir odontologą. Žinoma, norint džiaugtis estetiška ir sveika šypsena, taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti burnos ertmę namuose. Visgi, kiekvienas į odontologo kabinetą atvyksta dėl skirtingų priežasčių. Šiame straipsnyje pateiksime vienas populiariausių odontologijos paslaugų visame pasaulyje. Burnos higiena Visos odontologijos paslaugos – svarbios, siekiant gražios, estetiškos ir sveikai atrodančios šypsenos. Net ir valant kiekvieną dieną dantis ir tarpdančius, dantys gali pasidengti apnašomis, o sunkiai prieinamose vietose – kauptis maisto likučiai. Specialistai rekomenduoja reguliariai atlikti burnos higieną, 2 kartus per metus. Burnos higienistas procedūros metu pašalina tiek minkštas, tiek kietas ...
 • Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti

  2023-03-30Susidūrėte su iššūkiais poroje? 4 patarimai, kaip juos įveikti
  Visos poros viename ar kitame santykių etape susiduria su tam tikrais iššūkiais. Dažniausiai taip nutinka dėl išsiskiriančių nuomonių ar nepasitikėjimo vienas kitu. Tačiau tokias situacijas galima išspręsti nuoširdžiai pasikalbėjus su partneriu ar pasinaudojus tam tikrais sėkmingų santykių patarimais. Pagrindinius iš jų dabar ir apžvelgsime. 1. Išklausymas Sėkmingi santykiai yra pagrįsti gebėjimu išklausyti ir išgirsti vienas kito poreikius. Taip partneriui leidžiate suprasti, kad jums rūpi, ką jis sako. Dažnai konfliktų metu yra išsakomi įvairūs poreikiai, norai ir lūkesčiai. Tad išklausymas gali padėti geriau reaguoti ir kitose poros gyvenimo situacijose, ypač tuomet, kai norite parodyti meilę kitam. 2. Fizinis intymumas Įsisukus į darbų ir kasdienybės rutiną, ...
 • Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“

  2023-03-29Dvi pirmosios vietos mados festivalyje „Sniego karalienė-2023“
  Loreta AKELIENĖ Kaip sakoma, kiekvienam savo, o kažin kas sudėtingiau: ar pasiūti rūbą, ar jį ant podiumo pademonstruoti? Apie tai pasikalbėjome su Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos aštuntoke Justina Milončiūte. O proga labai maloni: šios progimnazijos mokinių sukurta rūbų kolekcija buvo pripažinta geriausia tarptautiniame konkurse, taip pat pirma vieta skirta vienai mokinei už puikų pasirodymą ant podiumo. Aštuntokė Justina Milončiūtė sakė, kad rankdarbiai jai visada sekėsi. Ričardo PASILIAUSKO nuotrauka Kolekcija sukurta iš atliekų Kovo pradžioje Ukmergėje vykusiame Tarptautiniame jaunųjų modelių ir kolekcijų pristatymo festivalyje-konkurse „Sniego karalienė-2023“ Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos Drabužių dizaino studijos, kurios vadovė – mokytoja Audronė Albertynė, rūbų kolekcija laimėjo I vietą. Dar ...
 • Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą

  2023-03-29Planuojantiems renovuoti daugiabutį – galimybė gauti finansavimą
  Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) skelbia, kad dabar pasiryžti daugiabučio modernizacijai bus paprasčiau, nes Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda vykdyti 2021–2027 m. investicijų programą, skirtą daugiabučių modernizavimui. Jos metu naujo laikotarpio lėšomis atnaujinamos finansinės priemonės. Daugiabučių renovacija Lietuvoje. Nuotrauka iš APVA archyvo Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa vyksta jau ne pirmus metus, tačiau gyventojams dažnai vis dar kyla klausimų dėl paskolos renovuoti daugiabutį. Suvokimas, jog reikės ją grąžinti yra priežastis, trukdanti rinktis namo atnaujinimą ir užsitikrinti kokybiškesnį gyvenimą. Tikimasi, kad procesus paspartinti padės VIPA finansinis įsitraukimas. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || ).push({}); „Finansavimo sąlygose numatyta, jog paskolų metinė ...
 • Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas – pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!

  2023-03-28Medinių sodo namelių ilgaamžiškumas - pagaminti taip, kad tarnautų ilgus metus!
  Nuosavas sodas – tai ne tik poilsis, bet ir darbas. Norint mėgautis šviežiomis daržovėmis ir gražia sodo augmenija, pirmiausia reikia joms skirti daug dėmesio ir turėti tinkamą auginimui skirtą techniką. Sodui prižiūrėti reikia daug įrankių. Jų saugojimas ir sandėliavimas – tai ne tik estetikos, bet ir saugumo, naudojimo paprastumo bei geros būklės įrangos priežiūros klausimas. Tam puikiai tiks tvarkinga sodo namelis įrankiams. Rinkoje platus sodo namelių pasirinkimas – nuo ​​didelių ir erdvių iki mažų ir kompaktiškų. Dažniausias pasirinkimas – sodo įrankių namelis iš medžio, kuriuos rasite timbela.lt . Paruošti nameliai yra tvarkingi, vizualiai patrauklūs ir lengvai pastatomi, bet kurioje savo sodo vietoje. ...
 • Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?

  2023-03-28Kodėl verta investuoti į kokybišką namų apšvietimą?
  Apšvietimas yra labai svarbus namų aspektas. Jo charakteristikos apima ir puošybą, ir komfortą, gerovę ir tvarumą. Galvojant apie apšvietimo projektą, svarbu atsižvelgti į visus šiuos klausimus ir pasirinkti tai, kas labiausiai tinka jūsų interjerui. Apšvietimas sugeba paveikti mūsų produktyvumą, susikaupimą ir net poilsio akimirkas, o taip pat suteikia daugiau funkcionalumo kambariams. Tam būtina žinoti apšvietimo tipus, spalvų temperatūrą, lempas, šviestuvus ir visa kita, kas gali turėti įtakos erdvės apšvietimui. Geras apšvietimo dizainas namą paverčia namais. Jis vertina interjero dizainą ir architektūrą, todėl turėtų būti sukurtas taip, kad atspindėtų, kaip naudojame savo namus. Namas gali turėti gražiausią interjero dizainą ir įspūdingą architektūrą, ...
 • Saulės elektrinės komponentai: moduliai, saulės baterijos ir inverteriai

  2023-03-28
  Atsinaujinančios energijos ištekliai plačiai naudojami ne tik verslų, tačiau taip pat ir privačių asmenų, kurie siekia gyventi ne tik kur kas tvariau, tačiau taip pat ir pigiau. Taip, tai tikrai įmanoma ir dažniausiai Lietuvoje tam pasitelkiama saulės energija, kurios išgavimo galimybės yra gana plačios ir prieinamos visiems, kurie jomis domisi. Jeigu norite susipažinti su saulės elektrinių komponentais – plačiau siūlome domėtis https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/saules-moduliai/. Taip pat svarbu, kad renkantis sistemas būtų tariamasi su specialistais, kurie įvertinę reikalingą galią, Jūsų namo stogo poziciją, elektros įvado tipą bei kitas smulkmenas nurodytų jums labiausiai tinkamas elektrinės dalis. Žinoma, supažindintų su priedais, kurie suteikia sistemai daugiau galimybių, ...
 • Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui

  2023-03-28Nuo subtilių žiedų iki drąsių elementų: Auksiniai žiedai, tinkantys kiekvienam stiliui
  Auksiniai papuošalai populiarūs ir reikalingi aksesuarai, visiems žmonėms jau daug metų, nes jie gali papuošti bet kokį stilių ir bet kokia proga. Tačiau, kaip išrinkti tinkamą žiedą, papuošalą su kristalais, ar auskarus, kad jie tiktų visur ir visada ir prie bet kokio apsirengimo stiliaus? Šiame straipsnyje aptarsime, kokios yra pasirinkimų galimybės renkantis auksinius žiedus, kurie atitiktų bet kokius skonius ir Jūsų apsirengimo stilių. Klasikinis auksinis žiedas. Klasikinis auksinis žiedas yra stilingas, nepriklausantis nuo mados tendencijų ir puikiai tinka bet kokiam skoniui, bei apsirengimo stiliui. Paprastas, bet elegantiškas, jis gali būti papuoštas perliukais arba deimantais, kad suteiktų jam šiek tiek papildomo blizgesio. ...
 • Viskas, ką turėtumėte žinoti apie „tripod“ testus: Estų sukurti „Tripod“ testai – revoliucija personalo atrankų procese

  2023-03-28
  Estų psichologų sukurti „Tripod“ testai spėjo tapti žvaigžde ne tik Europoje, bet ir už jos ribų. Lietuvoje šių testų pavadinimas yra girdėtas daugeliui kada nors į darbo poziciją kandidatavusių žmonių ar darbuotojo ieškojusių personalo specialistų. Tad kuo „Tripod“ testai ypatingi ir kaip jie šiandien prisideda prie sklandesnio darbuotojų atrankų proceso? Kas yra „Tripod“ testas? „Tripod“ testais yra vadinami standartizuoti, objektyvūs metodai, kurių taikymas suteikia galimybę pamatuoti laike nekintančias kandidato į darbo vietą savybes. Šių testų naudą jaučia ne tik darbdaviai, bet ir potencialūs darbuotojai – atlikę „Tripod“ testus jie turi galimybę suprasti, ar darbo pozicija suderinama su jų asmeninėmis savybėmis. Ką ...
 • Ką privalu turėti namų vaistinėlėje?

  2023-03-28
  Kiekvienas savo namuose privalo turėti vaistinėlę. Klaidinga manyti, kad pirmosios pagalbos vaistinėlė namuose nėra reikalinga, nes esate tikri savo namų saugumu. Vis dėlto, niekada negalite žinoti kokia nelaimė gali nutikti jūsų namų erdvėje. Visada turėdami svarbiausių vaistų ir pirmajai pagalbai suteikti reikalingų įrankių galėsite jaustis ramiau. Atsitikus nelaimingam įvykiui kiekvienas žmogus skirtingai reaguoja į stresinę situaciją. Vieni geba išlaikyti šaltą protą ir suteikti pagalbą nukentėjusiam, o kiti pasimeta ir negali blaiviai mąstyti. Dėl to, privalu pasirūpinti medikamentais, kad galėtumėte pagelbėti įvairiose situacijose. Namų vaistinėlė privalo būti pritaikyti visų šeimos narių poreikiams. Būtina atsižvelgti į jų amžių, turimas ligas, alergijas ir ...
 • Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?

  2023-03-28Kokią įtaką Jūsų sveikatai turi nuoseklus šviežiai spaustų sulčių vartojimas?
  Kaip jau sako ir rodo pavadinimas, šviežiai spaustos sultys yra neįtikėtino kiekio maistinių medžiagų rezervas mūsų maistui. Pagamintas iš itin daug vitaminų ir mineralų turinčių ingredientų, šis gėrimas padeda organizmui visada išlikti sveikam ir sureguliuotam kasdieniuose procesuose, be to, kadangi yra visiškai vegetariškas, jame nėra laktozės ir cholesterolio, mitybos mokslas nurodo, jog idealiai tinka veiksmingiausios dietos metu. Vienas iš pagrindinių šio recepto komponentų yra puikus vaisių ir daržovių derinys, kad kasdieniame gyvenime būtų daugiau nuotaikos ir energijos. Tokie ingredientai kaip apelsinas, morkos, agurkas, melionas ir citrina kartu sukuria ne tik gerą sveikatą, bet ir neišmatuojamą skonį ragaujantiems. Ir geriausia, kad šis stebuklas ...
 • Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai

  2023-03-28Moteriški diržai: stilingas aksesuaras bet kokiai aprangai
  Diržas yra ne tik praktiška garderobo dalis, bet ir stilingas aksesuaras, kuris gali suteikti jūsų aprangai papildomos elegancijos ir stiliaus. Moteriški diržai yra populiarus aksesuaras, kuris tinka prie bet kokios aprangos – nuo kasdieninių džinsų iki vakarinių suknelių. Tačiau, jei Jums kyla problemų kur įsigyti gražų, įdomų ir stilingą diržą, kuris galėtų būti puiki Jūsų aprangos dalis, tai siūlau pasinaudoti internetinės svetainės kuri prekiauja šiai aksesuarais paslaugomis: bagsandmore.lt, nes tik čia rasite kokybiškų diržų pasirinkimą už priimtiną kainą. Moteriški diržai yra universalus pasirinkimas, kuris tinka prie bet kokios aprangos. Jie gali būti paprasti ir minimalistiški arba ryškūs ir dekoratyvūs. Tai priklauso ...
 • Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį

  2023-03-28Plieninis angaras jūsų verslui – sprendimas, perkelsiantis jūsų įmonę į kitą lygį
  Plieninio angaro statyba, iš pirmo žvilgsnio, yra sudėtingas statybos procesas, tačiau įsigilinus į tam tikrus aspektus, tai neturėtų kelti nei baimės, nei nerimo. Yra daugybė savo srities specialistų, kurie gali jums padėti priimti geriausius sprendimus, todėl stambūs statiniai jūsų verslui neturėtų būti priimti skubotai – visada galima domėtis, konsultuotis bei tartis su savo sritį gerai išmanančiais žmonėmis. Dažnai žmonės klausia, kokias savybes turi atitikti kokybiškas plieninis angaras? Šiame straipsnyje aprašysime kelias pagrindines taisykles, kurių reikia nepamiršti projektuojant ir statant plieninę konstrukciją – angarą. Jei bent iš dalies vadovausitės mūsų patarimais, kaip investuotojas galėsite džiaugtis naudingu ir pigiai statomu bei eksploatuojamu plieniniu ...

 

Galite užsiprenumeruoti „Suvalkietį“ neišeidami iš namų.

Taip pat galite užsakyti skelbimą, sveikinimą ar užuojautą.